Zadaszenie Tarasu Leszno - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Zadaszenie Tarasów w Lesznie - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Zadaszenie tarasu Leszno

Nasze zadaszenia tarasowe zostały stworzone z myślą o trwałości i pięknie. Każdy element jest starannie zaprojektowany, aby służyć przez wiele lat. Jeśli marzą Państwo o stylowym i praktycznym uzupełnieniu swojego ogrodu, serdecznie polecamy naszą ofertę i zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Zadaszenia tarasu Leszno od Stimeo

Specializując się w architekturze ogrodowej, dostarczamy zadaszenia tarasowe, które stanowią połączenie użyteczności i estetyki.

Nasz zespół ekspertów z dużym doświadczeniem dba o każdy detal, realizując projekty z najwyższą starannością. Niezależnie od skali projektu, dostosujemy się do Państwa oczekiwań.

Zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszej strony internetowej, aby poznać naszą pełną ofertę.

Zadaszenia tarasów Leszno - co warto wiedzieć przed zakupem?

Całoroczna zabudowa tarasu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które mieszkają w domu z tarasem. Tworzy zadaszoną, odizolowaną przestrzeń idealną zarówno do rodzinnych spotkań, jak i wypoczynku po pracy. Zadaszenia ogrodowe występują w wielu wariantach, dlatego wybór tego właściwego wcale nie jest taki prosty. Przeczytaj, czym powinien wyróżniać się dobry taras zadaszony i dlaczego jedno zadaszenie na taras jest lepsze i bardziej praktyczne niż inne?

Czym różnią się różne rodzaje zadaszenia na taras?

Dostawcy obiektów małej architektury oferują zwykle wiele różnych modeli zadaszania tarasu, które można podzielić na kilka kategorii. Samodzielnie trudno wybrać optymalne rozwiązania tym bardziej, że na pierwszy rzut oka, wyglądają one podobnie. Jakie zadaszenie tarasu wybrać i dlaczego?

Pierwszym etapem jest określenie materiału z jakiego ma zostać wykonane rusztowanie. Najbardziej klasyczne zadaszenia tworzy się z drewna. To elegancki surowiec, a jego naturalny wygląd doskonale komponuje się zabudowaniami utrzymanymi w rustykalnej stylistyce. Niestety podstawową wadą drewna jest to, że pod wpływem wilgoci łatwo ulega ono wypaczeniu, może pęcznieć, a na jego powierzchni pojawiają się nieestetyczne plamy, których trudno uniknąć nawet przy regularnej konserwacji przy użyciu specjalistycznych środków.

Alternatywą często rozważaną zamiast drewna jest stal nierdzewna. Choć znacznie bardziej wytrzymała, nadaje całej konstrukcji wrażenia ciężkości. Nowoczesne zadaszenia tarasów ze stali są też drogie, ponieważ cena surowca na przestrzeni ostatnich kilku lat znacząco wzrosła. Oznacza to, że decydując się na stal sporo dopłacasz, ale nie sprawia to, że cała konstrukcja nagle stanie się bardziej funkcjonalna.

Czy istnieje w takim razie uniwersalne rozwiązanie, które łączyłoby w sobie lekkość, wytrzymałość, ale nie było bardzo drogie?

W sklepie Stimeo kupisz aluminiowe zadaszenie tarasu w wielu wariantach. Dlaczego akurat aluminium? Wyróżnia się ono wytrzymałością zbliżoną do stali, ale jest od niej znacznie lżejsze. Jednocześnie profile aluminiowe obrabia się łatwo, więc praktycznie każdy element zadaszenia tarasu może zostać dopasowane długością do oczekiwań klienta.

Nowoczesne zadaszenie tarasu Stimeo łączy w sobie klasyczną prostotę z nowoczesnymi, wytrzymałymi komponentami, które doskonale pasują zarówno do nowoczesnego budownictwa, jak i bardziej klasycznej architektury. Sprawdzi się też w przypadku rustykalnych zabudowań, nadając im świeżości. Jeśli szukasz zadaszenia tarasu w Lesznie, które będzie jednocześnie trwałe i eleganckie, doskonale trafiłeś.

Idealny taras – zadaszenie chroniące przed słońcem czy przydomowy ogródek?

Zadaszenie tarasu można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest potraktowanie tarasu jako przestrzeni do wypoczynku i relaksu. W końcu kto nie chciałby usiąść po pracy z książką i odprężyć się po ciężkim dniu? Trwała konstrukcja zabezpiecza przed deszczem, śniegiem i wiatrem, więc łatwo zorganizować spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi. Po opuszczeniu rolet typu ZIP i zamknięciu markizy można cieszyć się kameralną przestrzenią niezależnie od pogody.

Zadaszenie tarasu to także dodatkowa przestrzeń do wykorzystania. Możesz w niej schować narzędzia lub maszyny ogrodnicze, zabawki dla dziecka czy sprzęt turystyczny i wiesz, że będzie bezpieczny od deszczu.

Amatorzy ogrodnictwa wykorzystają aluminiowe rusztowanie jako podporę dla pnących roślin. W dobrze nasłonecznionym obszarze doskonale sprawdzą się takie gatunki, jak wilec, nasturcja, chmiel czy groszek. W łatwy sposób zamienisz ustronną przestrzeń tarasu w zieloną enklawę, gdzie uciekniesz przed palącym słońcem.

Zadaszenia tarasów rozsuwane oraz systemy ścian bocznych – jak je wybierać?

Najprostsza konstrukcja tarasu to po prostu zadaszenie posadowione na pionowych elementach wsporczych. W zależności od preferencji klienta zadaszenia wykonujemy z tworzywa sztucznego – poliwęglanu litego lub komorowego– lub szkła hartowanego laminowanego. Szkło jest najdroższym materiałem, ale jednocześnie oferuje bezkonkurencyjną jakość, elegancki wygląd oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Warstwa laminatu powoduje, że nawet w razie uszkodzenia tafla nie rozpryśnie się na drobne, ostre fragmenty.

Atrakcyjnym dodatkiem jest markiza sterowana elektrycznie za pomocą pilota. Osadzona na aluminiowej ramie tkanina pozwala płynnie regulować dostęp światła oraz przewiew powietrza. Do produkcji markiz wykorzystujemy wyjątkowo wytrzymały materiał. Jest to akryl pokryty teflonem hydrofobowy, oddychający i niewrażliwy na promieniowanie UV.

Z kolei boczne ściany mogą być wykonane z jednolitych tafli poliwęglanu przezroczystego lub mlecznej barwy. W ich miejsce możemy również zamontować wygodne w obsłudze rolety typu ZIP. Oczywiście ścian bocznych może też nie być wcale. Zadaszenie tarasu rozsuwane jest najwygodniejsze, ponieważ w zależności od potrzeb można je zamknąć lub otworzyć.

Jeśli zależy Ci na stworzeniu domowej atmosfery i nie chcesz czuć na sobie wzroku osób postronnych, polecamy montaż rolet ZIP. Mogą zajmować jedną, dwie lub trzy ściany. Wyposażone w trwały mechanizm samonapinający nie trzepoczą pod wpływem nawet bardzo silnego wiatru, z biegiem czasu nie blakną także i się nie wyciągają. Rolety wykonujemy z połączenia włókna szklanego oraz PCV, aby zapewnić powierzchni maksymalną wytrzymałość.

Jak dbać o zadaszenie tarasu?

Zadaszenie tarasu, podobnie jak każdy obiekt małej architektury, wymaga okresowej konserwacji. Na szczęście nie są to złożone zabiegi i nie wymagają stosowania drogich środków czystości. O czym trzeba przede wszystkim pamiętać?

Konserwację zadaszenia wykonuje się dwa lub trzy razy w roku. Polega ona na oczyszczeniu poszczególnych elementów konstrukcji z kurzu i pyłu, usunięciu zalegających zbutwiałych części roślin, odchodów zwierzęcych, gałęzi oraz innych niechcianych elementów. Do czyszczenia metalowej powierzchni oraz ścian i dachu wykorzystaj ciepłą wodę z dodatkiem zwykłego detergentu. Odradzamy sięganie po silnie zatężone środki na bazie chloru.

Czyszczenie możesz przeprowadzić ręcznie albo skorzystać z myjki ciśnieniowej. Jeśli nie chcesz samodzielnie zadbać o estetykę dachu, rozważ skorzystanie z usługi wykwalifikowanej firmy. Jeżeli podczas przeglądu dostrzeżesz ubytek w warstwie malowania proszkowego, czym prędzej uzupełnij to miejsce warstwą ochronną i pokryj farbą. W przeciwnym razie na aluminium mogą pojawić się ogniska korozji, które z biegiem czasu obniżą stabilność konstrukcji.

Oglądasz różne zadaszenia tarasu w Lesznie, ale nie wiesz na który model się zdecydować? Sprawdź naszą ofertę! Sklep Stimeo oferuje kilkadziesiąt modeli zadaszeń różniących się między sobą wymiarami, oraz wachlarzem dodatków możliwych do zastosowania. Od lat dostarczamy naszym klientom nie tylko zadaszenia tarasów, ale też pergole, ogrody zimowe oraz domki wypoczynkowe.

Pytania i odpowiedzi na temat zadaszeń tarasowych

Ile kosztują zadaszenia tarasu w Lesznie?

Cena zadaszenia tarasu zależy od wielu czynników. Decydujące znaczenie ma wybrany model. W naszej ofercie znajdziesz zarówno niewielkie zadaszenia idealne do domków letniskowych, jak i duże konstrukcje o długości kilkunastu metrów, które idealnie nadadzą się jako miejsce do rodzinnych spotkań. Bazową wersję zadaszenia możemy uzupełnić o wiele dodatkowych technologii i ułatwień, jak chociażby system oświetlenia, otwierana, sterowana elektrycznie markiza dachowa czy kilka wersji materiału zadaszenia. Dodatkowo pobieramy opłatę za opcjonalną usługę montażu obiektu. W praktyce zadaszenie tarasu może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Chciałbym zamontować oświetlenie w obrębie zadaszenia. Czy firma Stimeo oferuje taką usługę?

Większość modeli zadaszenia tarasu może być wyposażone w system firmy OSRAM złożony z różnej liczby punktów świetlnych – od 10 do kilkudziesięciu w zależności od modelu. Każdy z tych punktów emituje aż 184 lumeny jasności i wyróżnia się bardzo dużą żywotnością, do 25 tysięcy godzin, co oznacza niemal 3 lata ciągłego świecenia. W razie potrzeby bez problemu można je dokupić, są dostępne w ofercie producenta. System OSRAM składa się z żarówek, hermetycznych opraw oraz zasilaczy 12V.

Czy warto płacić za usługę montażu tarasu?

Naszym zdaniem – zdecydowanie warto i wcale nie chodzi o to, że taka usługa jest dodatkowo płatna. Każde zadaszenie dostarczamy do klientów w postaci umożliwiającej jej samodzielne złożenie. Nie ma też przepisów, które nakazywałyby korzystać z usług osób posiadających uprawnienia w tym zakresie. Warto jednak pamiętać, że montaż zadaszenia wymaga wiedzy budowlanej, doświadczenia oraz praktyki, a także dostępu do specjalistycznych narzędzi. W przeciwnym razie może się okazać, że po złożeniu cała konstrukcja będzie niestabilna. Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu będzie nieco tańsze, ale nie jest to znacząca różnica w porównaniu do ceny całego produktu. Dodatkowo montaż takich elementów jak oświetlenie czy sterowana elektrycznie markiza wymagają wiedzy z zakresu elektryki. Niewłaściwie podłączone mogą nie działać prawidłowo lub wręcz nie działać wcale. Korzystamy wyłącznie z usług wykwalifikowanych ekip montażowych na terenie całej Polski.

Czy mogę postawić zadaszenie nad tarasem pokrytym kostką?

Każde zadaszenie tarasu powinno stać na stabilnym podłożu. Kostka nie oferuje odpowiednio mocnego podparcia, dlatego w takich przypadkach sięgamy po stopy fundamentowe, które łączymy z pionowymi elementami konstrukcji.. W tym celu niezbędne jest zdemontowanie kostki oraz wykonania wykopów.

Czym różni się zadaszenie tarasu z poliwęglanu litego od zadaszenia z poliwęglanu komorowego?

Zadaszenie z poliwęglanu litego jest bardziej transparentne i w większym stopniu przypomina szkło. Z kolei materiał komorowy jest mniej przezroczysty, ale z kolei zapewnia lepszą izolację termiczną. Oba rodzaje tworzywa są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie niszczeją pod wpływem promieniowania UV. Można je też bezpiecznie czyścić przy użyciu klasycznych, łatwo dostępnych detergentów.