Ogrody zimowe - Przesuwna zabudowa tarasu - Oranżerie - Ogród zimowy na tarasie - Zimowy ogród w Twoim domu - Ogrody zimowe mazowieckie - Oranżeria mazowieckie - Stimeo domki i architektura ogrodowa
Włączone filtry:
  Powierzchnia zabudowy
  Grubość poliwęglanu
  Kolor poliwęglanu
  Rozsuwany dach
  Zmiana wymiarów
  Możliwość dostosowania wymiarów
  Możliwość łączenia zadaszeń
  Dach otwierany automatycznie

  Ogrody zimowe - Oranżerie

  Ogrody zimowe Mazowieckie

  W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę ogrodów zimowych. Tak zabudowa tarasu przestaje być w Polsce dobrem luksusowym. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych dostrzega korzyści zarówno estetyczne, jak i użytkowe, które oferują ogrody zimowe. Inną zaletą jest to, iż taki ogród zimowy obniża bilans energetyczny budynku. Przeszklone zabudowy tarasów, które są podatne na nagrzewanie się pod wpływem promieni słonecznych, mogą utworzyć termiczny bufor, chroniący zimą wnętrza przed chłodem, a cały rok przed hałasem. Bardziej istotną zaletą, jaką cechują się ogrody zimowe, jest zredukowanie kosztów eksploatacji budynku, dzięki wykorzystaniu zgromadzonego w nim ciepła. Niektórzy stawiają go w celu urozmaicenia przestrzeni mieszkalnej i wzbogacenia architektury domu, powiększenia lub doświetlenia wybranych pomieszczeń oraz podziwiania widoków.

  Wiele osób wykorzystuje zimowy ogród do całorocznej uprawy roślin tropikalnych (wszystko to dzięki obecnemu trendowi wnętrzarskiemu określanego mianem urban jungle), jak i relaksu wśród bujnej zieleni w czasie, gdy za oknem jest ponuro i zimno. W związku z powyższym osoby posiadające ogrody zimowe często urządzają w nich jadalnie albo spa z wanną z jacuzzi bądź pokoje wypoczynkowe z kanapami. To możliwe, ponieważ przeszklona zabudowa tarasu może być ogrzewana, więc nie ma nic wspólnego z podszytymi wiatrem, zimnymi werandami z dawnych lat. W zależności od funkcjonalności i przeznaczenia przeszklonego salonu wynika rodzaj konstrukcji, urządzenia i wykończenia tej formy zabudowy tarasów.

  Oranżeria vs ogród zimowy

  Oranżeria kojarzy nam się roślinami, egzotycznym ogrodem pod dachem, który możemy zorganizować w naszych warunkach klimatycznych. W praktyce oranżeria to sposób wykorzystania ogrodu zimowego jako miejsca koncentrującego się na roślinach. Oranżerie są zatem ogrodami zimowymi, w których przestrzeń została zorganizowana, tak by stworzyć roślinom doskonałe warunki do rozwoju. Oranżeria będzie również doskonałym miejscem do wypoczynku, bo wśród pięknych, często egzotycznych roślin łatwiej o relaks jednak typowy ogród zimowy ma częściej charakter typowo wypoczynkowy. Znajdziemy w nim stół i wiele wygodnych krzeseł lub foteli, by spędzać wolny czas w szerszym gronie.

  Ogród zimowy może zmienić się w oranżerie jesienią i zimą, gdy wiele naszych roślin trzeba schować przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Latem i wiosną wiele ciepłolubnych roślin może znaleźć komfortowe miejsce na naszym tarasie lub w ogrodzie. Jednak z nadejściem chłodnych nocy, to oranżeria stanie się ich bezpiecznym schronieniem.

  Oranżerie pełna egzotycznej roślinności

  Nie każda oranżeria spełni wymagania ciepłolubnych roślin. W zależności od tego, czy oranżeria jest ogrzewana, czy też bazuje jedynie na naturalnym nasłonecznieniu, możemy podejmować bardziej lub mniej odważne decyzje ogrodnicze.

  Jeżeli nasza oranżeria będzie mieć wystawę umiarkowanie słoneczną, co zagwarantuje nam wysoką temperaturę cały rok, to mogą w niej znaleźć swoje miejsce charakteryzujące się pięknymi kwiatami Oleandery czy męczennice błękitne. Takie oranżerie będą również doskonałym domem dla fikusów, w tym odmian pnących czy szalenie atrakcyjnego Beniamina. Do tego warto postawić na eukaliptusy, bananowce i palmy. Pamiętajmy jednak, że typowo południowa wystawa spowoduje, że nasza oranżeria może okazać się niegościnna, dla roślin, które lubią ciepło, ale niekoniecznie mnóstwo światła słonecznego. W takiej sytuacji doskonałym kompromisem może być oranżeria wyposażona w żaluzje, by chronić delikatne liście wrażliwych roślin.

  Zimowy ogród – ogrzewany czy zimny?

  Czynnikiem w znacznym stopniu warunkującym cenę oraz czas w ciągu roku, w którym będzie możliwe korzystanie z przeszklonego pomieszczenia, jest kwestia jego ogrzewania. Choć w dowolnej chwili można domontować ogród zimowy do istniejącego domu (np. na tarasie), to z pewnością łatwiej zaplanować go już na etapie projektowania całego budynku mieszkalnego, ponieważ wtedy zabudowa tarasu może kosztować mniej. Łatwiejsza jest integracja z resztą bryły, wyznaczenie optymalnej wielkości i kształtu. Jednak należy pamiętać, iż każda zabudowa tarasu, ciepła czy zimna, wymaga sporych wydatków, ponieważ należy ją stawiać z materiałów wysokiej jakości. Nadmierne oszczędzanie może niekorzystnie wpłynąć na jej użytkowanie i trwałość.

  Zimny zimowy ogród jest o wiele tańszy w budowie, ponieważ m.in. nie ma ogrzewania – użytkuje się go jedynie sezonowo. Ściany zewnętrzne oraz dach można wypełnić przeszkleniami z pojedynczymi szybami, bądź płytami z poliwęglanu. Konieczna jest izolacja termiczna przegrody (drzwi i ścian) na granicy z pomieszczeniami mieszkalnymi, ponieważ w okresie zimowym utrzymuje się w nim temperatura 5-12 stopni Celsjusza. Taka zimna oranżeria nadaje się do przechowywania roślin domowych oraz tarasowych w okresie spoczynku. Jest to także idealne miejsce do przechowywania w okresie wiosennym rozsad warzywnych, które w późniejszym czasie trafia do gruntu.

  Ciepły ogród zimowy wymaga instalacji ogrzewania oraz oszklenia o dobrej izolacyjności, ponieważ wykorzystuje się go przez cały rok. Taka zabudowa tarasu wymaga także zwykle wyposażenie w rolety zewnętrzne i/lub wewnętrzne, które dają osłonę przed gorącem i nadmiernym słońcem.

  Zabudowa tarasu – kształt i wielkość

  Ogród zimowy to rzucający się w oczy element architektoniczny, który powinien pasować do reszty domu. Ponadto zabudowa tarasu powinna pasować gabarytami do reszty budynku. Awangardowa forma przeszkleń nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku tradycyjnego charakteru budynku. Zbyt małe zabudowy tarasów nie spełnią funkcji użytkowych, za duże zdominują niepozorny obiekt. Ze względów praktycznych zabudowa tarasu nie powinna być mniejsza niż 10 m2, a za minimalne wymiary przyjmuje się 3 m długości wzdłuż ściany budynku oraz 2 m szerokości od niej.

  W nie osłoniętym od słońca i zamkniętym obiekcie temperatura powietrza może osiągać nawet 70 stopni Celsjusza – staje się wtedy przekleństwem dla mieszkańców i roślin. Rozwiązaniem będzie wówczas przesuwna zabudowa tarasu lub konieczne staje się zamontowanie m.in. rolet czy wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji. Z takiego położenia na pewno będą zadowolone osoby, które traktują ogrzewanie oranżerii jako sposób na skrócenie pracy kotła oraz dogrzanie reszty domu w okresach przejściowych.

  Zabudowa tarasu powinna zostać zaprojektowana jako tzw. przestrzeń buforowa. Separuje się ją od reszty pomieszczeń izolowaną przegrodą zawierającą „ciepłe” drzwi i zamyka ukośnym przeszklonym dachem bądź wyposaża w przeszklone ściany (przekazujące większą dawkę energii słonecznej).

  Ogrody zimowe – jakie oświetlenie warto zastosować?

  Właściwie dobrane lampy podkreślają atmosferę ogrodu zimowego i urodę roślin. Dzięki atrakcyjnemu oświetleniu zabudowa tarasu stanie się dekoracją budynku, czy to od strony zewnętrznej, czy też wewnętrznej. Podczas wieszania ciężkich lamp pod jego dachem, należy mieć na względzie wytrzymałość jej konstrukcji.

  Ogród zimowy na tarasie – umiejscowienie ogrodu zimowego

  Zabudowa tarasu powstaje zwykle w praktyce przy ścianie zewnętrznej. Architekci wielokroć planują ogrody zimowe w narożniku bądź we wnęce między ścianami, ponieważ wtedy ma przynajmniej dwa murowane boki. Taka forma zabudowy tarasów jest tańsza niż obiekty przeszklone z trzech stron,a dodatkowo doskonale komponuje się z bryłą domu. Zalecanym miejscem jest podcień bądź taras pod dużym balkonem. Wiele osób nie ma jednak wyboru i decyduje się na ogród zimowy na tarasie.

  Bardzo korzystna jest lokalizacja pośrednia – na przykład południowo-zachodnia i południowo-wschodnia. Tak umiejscowiona zabudowa tarasu przez część dnia znajduje się w cieniu, co wywiera korzystny wpływ zarówno dla człowieka, jak i dla roślin. Do wnętrza dostaje się optymalna dawka promieni słonecznych. W przypadku umiejscowienia jej od strony północnej nie odczuwa się w nim ciepła (stoi w cieniu), za to w okresie zimowym chroni dom przed mroźnymi północnymi wiatrami. Dużą zaletą jest rozproszone światło, które cenią ludzie pracujący przy biurku i artyści. W przypadku gdy ogród zimowy na tarasie skierowany jest na południe, pomieszczenie to cechuje się dużym nagrzaniem i intensywnością oświetlenia.

  Ogrody zimowe mazowieckie

  Nasza firma mieści się pod Radzyminem, a zatem „hasło ogrody zimowe mazowieckie” to nie frazes, lecz faktyczna destynacja firmy. Województwo mazowieckie jest naszym naturalnym obszarem codziennego funkcjonowania. Nie zmienia to faktu, iż realizujemy wysyłki naszych ogrodów zimowych na terenie całej Polski. Ponadto w naszej ofercie macie Państwo możliwość zakupienia ogrodu zimowego z montażem niezależnie od lokalizacji. Dojedziemy wszędzie, gdzie tylko nas zaprosicie. Wpisując w Google hasło „ogrody zimowe mazowieckie”, natraficie Państwo na naszą wizytówkę wraz z możliwością dokładnego sprawdzenia jak do nas dojechać. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszej firmy, gdzie możecie obejrzeć to, co planujecie kupić. Poza tym służymy doradztwem na temat ogrodów zimowych, co może ułatwić Państwu wybór optymalnego rozwiązania.  Sprawdź również inne nasze domki tematyczne.


  Piękna i trwała Pergola tarasowa
  Poznaj Domki dla dzieci
  Wybierz Domki drewniane
  Zobacz Domki bez pozwolenia
  Postaw na Domki ogrodowe
  Sprawdź Domek narzędziowy
  Dobierz Garaże drewniane lub Szklarnie ogrodowe
  Sprawdź Domki rekreacyjne drewniane