Ogrody zimowe - Przesuwna zabudowa tarasu - Oranżerie - Ogród zimowy na tarasie - Zimowy ogród w Twoim domu - Ogrody zimowe mazowieckie - Oranżeria mazowieckie - Stimeo domki i architektura ogrodowa
Włączone filtry:
  Powierzchnia zabudowy
  Wysokość przy słupach
  Wysokość przy ścianie
  Szerokość (od ściany do słupów)
  Gwarancja UV Poliwęglan
  Grubość poliwęglanu
  Kolor poliwęglanu
  Rozsuwany dach
  Dostosowanie wymiarów do istniejącego fundamentu
  Możliwość dostosowania wymiarów
  Możliwość łączenia zadaszeń
  Dach otwierany automatycznie

  Ogrody zimowe - Oranżerie

  Ogrody zimowe Mazowieckie

  W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę ogrodów zimowych. Takie pomieszczenie przestaje być w Polsce dobrem luksusowym. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych dostrzega korzyści zarówno estetyczne, jak i użytkowe, które oferują ogrody zimowe. Inną zaletą jest to, iż taki ogród zimowy obniża bilans energetyczny budynku. Przeszklony pawilon, który jest podatny na nagrzewanie się pod wpływem promieni słonecznych, może utworzyć termiczny bufor, chroniący zimą wnętrza przed chłodem, a cały rok przed hałasem. Bardziej istotną zaletą, jaką cechują się ogrody zimowe, jest zredukowanie kosztów eksploatacji budynku, dzięki wykorzystaniu zgromadzonego w nim ciepła. Niektórzy stawiają go w celu urozmaicenia przestrzeni mieszkalnej i wzbogacenia architektury domu, powiększenia lub doświetlenia wybranych pomieszczeń oraz podziwiania widoków.

  Wiele osób wykorzystuje zimowy ogród do całorocznej uprawy roślin tropikalnych (wszystko to dzięki obecnemu trendowi wnętrzarskiemu określanego mianem urban jungle), jak i relaksu wśród bujnej zieleni w czasie, gdy za oknem jest ponuro i zimno. W związku z powyższym osoby posiadające ogrody zimowe często urządzają w nich jadalnie, albo spa z wanną z jacuzzi, bądź pokoje wypoczynkowe z kanapami. To możliwe, ponieważ wiele przeszklonych obiektów produkowane jest z nowoczesnych materiałów i jest ogrzewane, więc nie ma nic wspólnego z podszytymi wiatrem i zimnymi werandami z dawnych lat. W zależności od funkcjonalności i przeznaczenia przeszklonego salonu wynika rodzaj konstrukcji, urządzenia i wykończenia.

  Zimowy ogród – ogrzewany czy zimny?

  Czynnikiem w znacznym stopniu warunkującym cenę oraz czas w ciągu roku, w którym będzie możliwe korzystanie z przeszklonego pomieszczenia, jest kwestia jego ogrzewania. Choć w dowolnej chwili można domontować ogród zimowy do istniejącego domu (np. na tarasie), to lepiej zaplanować go już na etapie projektowania całego budynku mieszkalnego, ponieważ wtedy koszty realizacji redukują się nawet o 20-30%. Łatwiejsza jest integracja zresztą bryły, wyznaczenie optymalnej wielkości i kształtu. Jednak należy pamiętać, iż każda przeszklona konstrukcja, ciepła czy zimna, wymaga sporych wydatków, ponieważ należy ją stawiać z materiałów wysokiej jakości. Nadmierne oszczędzanie może niekorzystnie wpłynąć na jej użytkowanie i trwałość.
  Zimny zimowy ogród jest o wiele tańszy w budowie, ponieważ m.in. nie ma ogrzewania – użytkuje się go jedynie sezonowo. Ściany zewnętrzne oraz dach można wypełnić przeszkleniami z pojedynczymi szybami, bądź płytami z poliwęglanu. Konieczna jest izolacja termiczna przegrody (drzwi i ścian) na granicy z pomieszczeniami mieszkalnymi, ponieważ w okresie zimowym utrzymuje się w nim temperatura 5-12 stopni Celsjusza. Wtedy nadaje się do przechowywania roślin domowych w okresie spoczynku i roślin tarasowych. Jest to idealne miejsce do przechowywania okresie wiosennym rozsady.

  Ciepły ogród zimowy wymaga instalacji ogrzewania oraz oszklenia o dobrej izolacyjności, ponieważ wykorzystuje się go przez cały rok. Konieczne jest również wyposażenie w rolety zewnętrzne i/lub wewnętrzne, które dają osłonę przed gorącem i nadmiernym słońcem.

  Ogród zimowy – kształt i wielkość

  Przeszklony pawilon to rzucający się w oczy element architektoniczny, który powinien mieć ten sam styl, co reszta domu, jak i właściwe proporcje w stosunku do jego bryły. Awangardowa forma przeszkleń nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku tradycyjnego charakteru budynku i odwrotnie. Zbyt mała nie spełni funkcji użytkowych, za duża natomiast zdominuje niepozorny obiekt. Ze względów praktycznych powierzchnia ogrodu zimowego nie powinna być mniejsza niż 10 m2, a za minimalne wymiary przyjmuje się 3 m długości wzdłuż ściany budynku oraz 2 m szerokości od niej.

  W nie osłoniętym od słońca i zamkniętym obiekcie temperatura powietrza może osiągać nawet 70 stopni Celsjusza – staje się wtedy przekleństwem dla mieszkańców i roślin. W związku z powyższym konieczne staje się zamontowanie m.in. rolet czy wentylacji. Z takiego położenia na pewno będą zadowolone osoby, które traktują ogrzewanie oranżerii jako sposób na skrócenie pracy kotła oraz dogrzanie reszty domu w okresach przejściowych.

  Powinien on jednak zostać zaprojektowany jako tzw. przestrzeń buforowa. Separuje się go od reszty pomieszczeń izolowaną przegrodą zawierającą „ciepłe” drzwi i zamyka ukośnym przeszklonym dachem bądź wyposaża w przeszklone ściany (przekazujące większą dawkę energii słonecznej).

  Ogrody zimowe – jakie oświetlenie warto w nich zastosować?

  Właściwie dobrane lampy podkreślają atmosferę ogrodu zimowego i urodę roślin. Dzięki atrakcyjnemu oświetleniu pomieszczenie stanie się dekoracją budynku, czy to od strony zewnętrznej, czy też wewnętrznej. Podczas wieszania ciężkich lamp pod jego dachem, należy mieć na względzie wytrzymałość jej konstrukcji.

  Ogród zimowy na tarasie – umiejscowienie ogrodu zimowego

  Przeważnie oranżerię stawia się przy ścianie zewnętrznej. Architekci wielokroć planują ją w narożniku bądź we wnęce między ścianami, ponieważ wtedy ma przynajmniej dwa murowane boki, nie jest droga w budowie (jak obiekty przeszklone z trzech stron) i ładnie komponuje się z bryłą domu. Zalecanym miejscem jest podcień bądź taras pod dużym balkonem. Coraz więcej osób decyduje się jednak na ogród zimowy na tarasie.

  Bardzo korzystna jest lokalizacja pośrednia – na przykład południowo-zachodnia i południowo-wschodnia. Tak umiejscowiony salon przez część dnia znajduje się w cieniu, co wywiera korzystny wpływ zarówno dla człowieka, jak i dla roślin. Do wnętrza dostaje się optymalna dawka promieni słonecznych. W przypadku umiejscowienia go od strony północnej nie odczuwa się w nim ciepła (stoi w cieniu), za to w okresie zimowym chroni dom przed mroźnymi północnymi wiatrami. Dużą zaletą jest rozproszone światło, które cenią ludzie pracujący przy biurku i artyści. W przypadku gdy ogród zimowy na tarasie skierowany jest na południe, pomieszczenie to cechuje się dużym nagrzaniem i intensywnością oświetlenia.

  Ogrody zimowe mazowieckie

  Nasza firma mieści się pod Radzyminem, a zatem „hasło ogrody zimowe mazowieckie” to nie frazes, lecz faktyczna destynacja firmy. Województwo mazowieckie jest naszym naturalnym obszarem codziennego funkcjonowania. Nie zmienia to faktu, iż realizujemy wysyłki naszych ogrodów zimowych na terenie całej Polski. Ponadto w naszej ofercie macie Państwo możliwość zakupienia ogrodu zimowego z montażem niezależnie od lokalizacji. Dojedziemy wszędzie, gdzie tylko nas zaprosicie. Wpisując w Google hasło „ogrody zimowe mazowieckie”, natraficie Państwo na naszą wizytówkę wraz z możliwością dokładnego sprawdzenia jak do nas dojechać. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszej firmy, gdzie możecie obejrzeć to, co planujecie kupić. Poza tym służymy doradztwem na temat ogrodów zimowych, co może ułatwić Państwu wybór optymalnego rozwiązania.  Sprawdź również inne nasze domki tematyczne.


  Piękna i trwała Pergola tarasowa
  Poznaj Domki dla dzieci
  Wybierz Domki drewniane
  Zobacz Domki bez pozwolenia
  Postaw na Domki ogrodowe
  Sprawdź Domek narzędziowy
  Dobierz Garaże drewniane lub Szklarnie ogrodowe
  Sprawdź Domki rekreacyjne drewniane