Regulamin - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Regulamin


Sklep internetowy działa pod adresem stimeo-domki.pl 

Jest prowadzony przez firmę:  
Stimeo Grzegorz Pintal (domki i produkty drewniane)
ul. Weteranów  247 05-250 Radzymin
NIP 955-209-99-00
Regon : 320875759

Możesz nas sprawdzić na stronie http://www.stat.gov.pl/regon/  po wpisaniu NIP lub REGON

I . Przyjmowanie i realizacja zamówień przez sklep internetowy www.stimeo-domki.pl

1.  Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem sieci Internet. Wszelkie informacje dotyczące podmiotu i oferty można znaleźć na stronie www.stimeo-domki.pl lub skontaktować się telefonicznie.

2.  Zakupu można dokonać poprzez rejestrację i formularz zamówień. W przypadku stwierdzenia nieprawdziwych
danych osobowych zastrzegamy sobie prawo do nieprzyjęcia bądź anulowania zamówienia.

3.   Akceptowalna forma płatności zakupu

·   przedpłata - wpłata na konto  za pobraniem

·   z przedpłatą na konto w przypadku zamówień produktów nie będących na magazynie oraz zamówień indywidualnych

·   płatność w systemie ratalnym Credit Agricole Raty lub Santander Bank

4.   W przypadku wysyłki towarów zakupionych w Stimeo firmą spedycyjną, wysyłka jest możliwa wyłącznie po przedpłacie

5.   Po upływie 7 dniu od złożenia zamówienia i stwierdzeniu braku wpłaty na konto, zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówienia

6.   Realizacja zamówienia odbywa się po zaksięgowaniu wpłaty na konto, lub po potwierdzeniu zamówienia pod warunkiem dostępności towaru. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia) 

7.    Zastrzegamy sobie możliwość zmiany cen oraz usług dodatkowych po złożeniu zamówienia jeśli podana cena została ustalona w wyniku błędu. Kupujący natomiast ma prawo odstąpić od umowy bądź zamówienia lub zaakceptować zmianę. Wpłacona zaliczka wówczas zostaje zwrócona

8.    Ze względu na znaczne wahania cen surowców (powyżej 30% od zamówienia do momentu realizacji) oraz problemów z dostępnością zastrzegamy możliwość zamrożenia zamówienia do czasu, aż ceny surowców osiągną poziom zbliżony do cen z dnia złożenia zamówienia lub zastrzegamy możliwość podniesienia cen adekwatnie do rynkowych zmian cen surowców

 

II. Montaż.

 1.          Ogrody zimowe, pergole ogrodowe, zadaszenia tarasów,   Domki drewniane  są montowane na przygotowanym przez klienta podłożu. W przypadku źle przygotowanego podłoża, gdzie różnica poziomów lub sposób przygotowania podłoża wyklucza prawidłowe zamontowanie produktu, ekipa może odmówić montażu lub zaproponować przygotowanie podłoża we własnym zakresie.
 2.            Klient jest zobowiązany zapewnić dojazd do działki, a firma Stimeo nieodpłatnie oferuje wniesienie elementów do 30m od miejsca montażu.
 3.            Płatność za produkt z usługą montażu należy uiścić monterowi upoważnionego przez firmę Stimeo przed montażem 70% całkowitej kwoty gotówką lub przelewem i 30% w ostatni dzień prac montażowych gotówką lub przelewem

III. Dane towaru.

 1.            Cena zamieszczona na stronie www.stimeo-domki.pl jest ceną wyrażoną w złotych polskich, zawiera podatek VAT.
 2.            Sklep zastrzega sobie możliwość odmówienia realizacji zamówienia w przypadku błędów technicznych w opisie produktu lub rażących odstępstw.
 3.            Sklep zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w cenach towarów znajdujących się w ofercie oraz przeprowadzania i odwoływania wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych i wyprzedaży.

III. Wysyłka i koszty z tym związany

 1.            Koszt i czas wysyłki towarów z działu domki drewniane, altanygaraże drewniane jest ustalany indywidualnie w zależności od wielkości domku i miejsca dostarczenia i może nie mieć pokrycia z ceną wyświetlaną w panelu sklepu.
 2.            Płatność przy odbiorze może być zrealizowana wyłącznie wówczas gdy domek drewniany jest dostarczany własnym transportem lub domek jest kupowany z usługą montażu.
 3.            Koszt wysyłki pergoli, zadaszeń i ogrodów jest ujęty w cenę produktu.
 4.            Cena wysyłki bez usługi montażu nie uwzględnia rozładunku.

IV. Reklamacje i Zwroty.

 1.            Klient ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w ciągu 14 dni od daty doręczenia przesyłki.
 2.            Przed wysyłką proszę o kontakt mailowy sklep@stimeo.pl z informacją o chęci zwrotu lub wymiany towaru.
 3.            Zwracany towar jest dostarczany do firmy na koszt Klienta.
 4.            Zwracany towar musi posiadać oryginalne opakowanie wraz z instrukcją i gwarancją oraz nie może nosić znamion używania lub być uszkodzony. Firma nie będzie przyjmować żadnych przesyłek za zaliczeniem pocztowym (tak zwanym "pobraniem").
 5.            Do przesyłki należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy z podaniem numeru konta bankowego.
 6.            W przypadku uznania odstąpienia od umowy firma zwróci Klientowi pieniądze wciągu 7 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki zwrotnej.
 7.       Niepodjęcie przesyłki skutkuje obciążeniem klienta kosztami przesyłki do klienta i z powrotem oraz może zawierać dodatkowe koszty związane z magazynowaniem domku. Koszt z powrotem jest kalkulowany na podstawie faktury wystawionej przez firmę przewozową za zwrot do nadawcy
 8.            Pieniądze za zwrócony produkt Klient otrzyma przelewem na wskazany w oświadczeniu numer rachunku bankowego.
 9.            Zwrotowi nie podlegają: towary noszące ślady użytkowania, towary mające zniszczone opakowanie, towary sprowadzane, wykonywane oraz modyfikowane na życzenie klienta
 10.          W przypadku przesyłki kurierskiej Klient ma prawo sprawdzić zawartość przesyłki w obecności Kuriera po odebraniu przesyłki tj. po złożeniu podpisu na liście przewozowym, uiszczeniu zapłaty w przypadku przesyłek pobraniowych. W przypadku stwierdzenia niezgodności zawartości przesyłki z zamówieniem Klient powinien spisać protokół z Kurierem. Niespisanie protokołu nie jest równoznaczne z wygaśnięciem prawa Klienta do złożenia reklamacji (rozumianej jako prawo do zgłoszenia niezgodności towaru z umową lub skorzystanie z uprawnień wynikających z gwarancji), protokół jest jednak pomocny i skraca procedurę reklamacji. W przypadku braku protokołu w opisanej sytuacji po stronie Klienta powstaje obowiązek udowodnienia, iż przesyłka dotarła uszkodzona lub niekompletna. 
 11.        W przypadku rezygnacji z zamówienia domku lub innych wyrobów produkowanego na zamówienie gdy produkcja została rozpoczęta, kwota zaliczki nie jest zwracana kupującemu. Warunki

V. Ogólne.

 1.            Wszystkie dane osobowe przesłane do serwisu, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych będą podlegały ochronie danych osobowych i będą przez Nasz serwis przetwarzane oraz  zostaną udostępniane  jedynie osobom trzecim tylko i wyłącznie w celu realizacji zamówienia (np kurierowi, producentowi wysyłającemu towar) .
 2.            Zastrzegamy sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu.
 3.            Cennik sklepu nie stanowi oferty w rozumieniu prawa.
 4.            W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy KC (Ustawa z dnia 23.04.1964r -Dz. U. nr 16. poz. 93 ze zm.), Ustawy z dnia 18.07.2002r o Świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1244 ze zm), Ustawa z dnia 2.03.2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów (...) (Dz. U. z 2012 r... poz. 1225)


VI. Gwarancja.

      1. Gwarancja na domki udzielana jest na okres 2 lat. Warunki gwarancji są opisane w instrukcji montażu domku znajdującej się na stronie stimeo-domki.pl w zakładce montaż.

      2. Gwarancja na montaż oraz usługi z nim związane jest udzielana na okres 24 miesięcy. Wszystkie wykryte wady będą usuwane na koszt firmy Stimeo i zostaną usunięte w terminie 28 dni od momentu zgłoszenia usterki.
      
      3. Gwarancja na konstrukcję aluminiową w ogrodach zimowych, zadaszeniach i pergolach jest udzielana na okres 10 lat.
    
      4. Gwarancja na poliwęglan w zadaszeniach i ogrodach zimowych jest udzielana na okres 5 lat 

      5. 

VII. Przechowanie domków

     1. Domki powinny zostać odebrane w proponowanym przez firmę Stimeo terminie z maksymalną zwłoką 14 dni roboczych. 
     2. W przypadku odmowy odbioru lub rezygnacji z terminu montażu ze zwłoką powyżej 14 dni firma Stimeo ma prawo wydać domek innemu kupującemu, natomiast zamówiony domek będzie do odbioru ponownie przy kolejnym planie produkcyjnym.
     3. Kupujący ma prawo żądać zamagazynowania domku i nie wydawania go innemu klientowi. Wówczas kupujący jest zobowiązany do wniesienia opłaty za magazynowanie w wysokości 30zł za dzień magazynowania.

 

Polityka Prywatności

 

I Postanowienia ogólne

 1.         Administratorem danych osobowych (Dane Osobowe) Klientów – osób fizycznych - i użytkowników (osoby, których dane dotyczą) Serwisu Stimeo-domki.pl jest podmiot gospodarczy Stimeo Grzegorz Pintal, Weteranów 247 05-250 Radzymin 9552099900.  Dane Osobowe, o których mowa w Polityce Prywatności to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej, której dane dotyczą, tj. takiej, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie cechy takiej jak: imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jednej bądź kilku cech określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej.
 2.         Usługodawca przetwarza Dane Osobowe, osób których dotyczą zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności prawa polskiego oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO).
 3.         Przetwarzanie, w rozumieniu Polityki Prywatności oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na Danych Osobowych lub zestawach Danych Osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie.

II Zakres i cel zbieranych danych

 1.         Dane Osobowe przetwarzane są przez Administratora w Serwisie w celu umożliwienia korzystania z funkcjonalności Serwisu, w tym automatycznie podczas korzystania z Serwisu, tj. w celu:
 2.         Rejestracji w Serwisie;
 3.         zawierania umów za pośrednictwem lub dostępnych w Serwisie, w szczególności składania i realizacji Zamówienia/Rezerwacji, zawarcia i realizacji Umowy Kredytu i umowy Ubezpieczenia;
 4.         sprawnego prowadzenia i funkcjonowania Serwisu, w tym Sklepu Internetowego oraz zapewniania bezpieczeństwa korzystania z nich, w tym dla ujawniania nadużyć i dokonywania analiz;
 5.         wypełniania zobowiązań Usługodawcy, w szczególności reklamacyjnych dotyczących zawartych w Serwisie lub za pośrednictwem Serwisu umów oraz funkcjonowania Serwisu;
 6.         przygotowania i przedstawiania dopasowanych do zainteresowań i potrzeb osób, których Dane Osobowe dotyczą reklam oraz ofert i otrzymywania informacji handlowej, w szczególności przesyłania przez Usługodawcę na wskazany przez Klienta adres poczty elektronicznej zamówionego Newslettera;
 7.          w celu publikacji Treści.
 8.         W celu:
 9.         Rejestracji w Serwisie – przetwarzane są następujące Dane Osobowe - imię i nazwisko, adres e-mail, Hasło, adres IP, pliki cookies;
 10.         zawierania umów za pośrednictwem lub dostępnych w Serwisie, w szczególności składania i realizacji Zamówienia/Rezerwacji, zawarcia i realizacji Umowy Kredytu i umowy Ubezpieczenia – przetwarzane są następujące Dane Osobowe - i) w przypadku Rezerwacji - imię i nazwisko, adres, nr rezerwacji, adres IP, pliki cookies - w przypadku korzystania z Kredytu - (ulica, numer domu, miejscowość wraz z kodem pocztowym), numer telefonu kontaktowego, ii) w przypadku Zamówienia - imię i nazwisko, adres (ulica, numer domu, miejscowość wraz z kodem pocztowym), numer telefonu kontaktowego, nr zamówienia, adres IP, pliki cookies lub inne dane podane przez Usługodawcę w Serwisie lub w trakcie kontaktu z Klientem;
 11.         sprawnego prowadzenia i funkcjonowania Serwisu, w tym Sklepu Internetowego oraz zapewniania bezpieczeństwa korzystania z nich, w tym dla ujawniania nadużyć, tworzenia raportów i analiz, w tym statystyk oglądalności podstron Serwisu – przetwarzane są następujące Dane Osobowe – wymienione w pkt 8 b;
 12.         wypełniania zobowiązań Usługodawcy, w szczególności reklamacyjnych dotyczących zawartych w Serwisie lub za pośrednictwem Serwisu umów oraz funkcjonowania Serwisu – przetwarzane są następujące Dane Osobowe – imię, nazwisko, e-mail, telefon, adres (ulica, numer domu, miejscowość wraz z kodem pocztowym), adres IP, pliki cookies, nr rachunku bankowego;
 13.         przygotowania i przedstawiania dopasowanych do zainteresowań i potrzeb osób, których Dane Osobowe dotyczą reklam oraz ofert i otrzymywania informacji handlowej, w szczególności przesyłania przez Usługodawcę na wskazany przez Klienta adres poczty elektronicznej zamówionego Newslettera – przetwarzane są następujące Dane Osobowe: imię, nazwisko, PESEL, płeć, data urodzenia, stan cywilny, e-mail, telefon, adres (ulica, numer domu, miejscowość wraz z kodem pocztowym),, rodzaj dochodu, zarobki netto, liczba osób w domostwie, data zawarcia umowy ratalnej, liczba rat kredytu, adres IP, pliki cookies, numer Zamówienia/Rezerwacji;
 14.          w celu publikacji Treści – przetwarzane są następujące Dane Osobowe: imię, nazwisko, e-mail, nick, adres IP, pliki cookies.

III Podstawa prawna przetwarzania Danych Osobowych

 1.         Podstawą prawną przetwarzania Danych Osobowych są:
 2.         zgoda osoby, której Dane Osobowe dotyczą na ich przetwarzanie;
 3.         niezbędność do wykonania umów zawieranych w Serwisie lub za pośrednictwem Serwisu, lub do podjęcia działań wnioskowanych przez osobę, której Dane Osobowe dotyczą przed zawarciem umowy;
 4.         niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Usługodawcy;
 5.         prawnie uzasadnione interesy realizowane przez Usługodawcę lub przez stronę trzecią, którymi są operatorzy płatności elektronicznych lub inne realizowane w związku z funkcjonalnością Serwisu, przy czym ta podstawa przetwarzania Danych Osobowych nie dotyczy dzieci.

W przypadku, o którym mowa w pkt. 9 a) Dane Osobowe dotyczące dzieci są przetwarzane wyłącznie jeśli dziecko ukończyło 16 lat.

 

IV Okres przetwarzania Danych Osobowych

 1.        Dane Osobowe zbierane w Serwisie będą przechowywane w celach rozliczeniowych maksymalnie przez okres wynoszący 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku związany z umową zawartą w Serwisie lub za pośrednictwem Serwisu. W pozostałym zakresie uzasadnionym celami przetwarzania Dane Osobowe będą przechowywane tak długo, jak istnieć będzie podstawa prawna ich przetwarzania, chyba, że obowiązujące przepisy prawa wymagałyby dłuższego okresu ich przechowywania, np. dla wykorzystania w postępowaniach dotyczących funkcjonowania Serwisu. Z końcem okresu przechowywania dane osobowe zostaną usunięte lub zanonimizowane

V Dobrowolność podania Danych Osobowych

 1.        Podanie Danych Osobowych w Serwisie jest dobrowolne, ale konieczne dla realizowania jednego lub większej ilości celów przetwarzania Danych Osobowych zdefiniowanych w pkt. 7 powyżej, których Usługodawca nie będzie mógł zrealizować w przypadku niepodania Danych Osobowych w Serwisie, odpowiednio dla jednego z celów lub większej ich ilości, zdefiniowanych w pkt. 7 powyżej.

VI Profilowanie Danych Osobowych

 1.        Dane Osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym profilowane do czego wykorzystywane są informacje o zakupach, działaniach w kanałach sprzedaży Usługodawcy (IP komputera, pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), dane socjo-demograficzne (np. płeć, wiek, dochody, miejsce zamieszkania) ), w celu dostosowania informacji marketingowych do indywidualnych preferencji.

VII Cookies

 1.        Usługodawca informuje, że podczas korzystania z Serwisu Dane Osobowe zbierane są również automatycznie w logach systemowych Serwisu, przez pliki Cookies.
 2.        Usługodawca informuje, że od momentu połączenia się Klienta z Serwisem, w logach systemowych Serwisu pojawia się informacja o numerze (w tym IP) i rodzaju urządzenia końcowego Klienta, z którego Klient łączy się ze Serwisem. Usługodawca informuje, że zgodnie z prawem przetwarza również dane dotyczące numeru (w tym IP) i rodzaju urządzenia końcowego Klienta, a także czasu połączenia Klienta ze Serwisem oraz inne dane eksploatacyjne dotyczące aktywności Klienta w Serwisie. Opisane dane przetwarzane są w celach technicznych dla dostosowania Serwisu do potrzeb Klientów oraz do zbierania ogólnych informacji statystycznych dotyczących funkcjonowania Serwisu.
 3.        Usługodawca wykorzystuje pliki typu Cookies w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z Serwisu przez Klienta. Pliki typu Cookies to dane informatyczne, w szczególności niewielkie pliki tekstowe, zapisywane i przechowywane na urządzeniach za pośrednictwem których Klient, korzysta z Serwisu, które umożliwiają:
 4.         utrzymanie sesji Klienta (po zalogowaniu), dzięki której Klient nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać Loginu i Hasła,
 5.         dostosowanie i optymalizację Serwisu do potrzeb Klientów,
 6.         personalizację przekazów marketingowych,
 7.         zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności działania Serwisu.
 8.        W Serwisie wykorzystywane są Cookies sesyjne, ulegające skasowaniu po zamknięciu okna przeglądarki internetowej, jak i Cookies trwałe, zapisywane na określony czas w urządzeniach, za pośrednictwem których Klient korzysta ze Serwisu.
 9.        Klient, może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików Cookies, określając warunki ich przechowywania i uzyskiwania dostępu przez pliki Cookies do Urządzenia Klienta. Zmiany ustawień, o których mowa w zdaniu poprzednim, Klient może dokonać za pomocą ustawień przeglądarki internetowej lub za pomocą konfiguracji usługi. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików Cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o każdorazowym zamieszczeniu Cookies na Urządzeniu Klienta. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików Cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) Klienta.
 10.        Klient może w każdej chwili usunąć pliki Cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa.
 11.        Ograniczenie stosowania plików Cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne w Serwisie.
 12.        W Serwisie wykorzystywane są również Cookies zamieszczane przez partnerów Usługodawcy, umożliwiające personalizację działalności reklamowej i rozliczanie jej efektów. Polityka Prywatności nie reguluje sposobu wykorzystywania plików Cookies przez podmioty trzecie. Więcej informacji o nich może być dostępnych na poszczególnych stronach partnerów Usługodawcy.

VIII Prawa i obowiązki Usługodawcy

 1.        Usługodawca zastrzega sobie prawo ujawnienia wybranych Danych Osobowych właściwym organom władzy bądź osobom trzecim, które zgłoszą żądanie udzielenia takich informacji, w oparciu o odpowiednią podstawę prawną, zgodnie z przepisami obowiązującego prawa.
 2.        Usługodawca oświadcza, że powierza przetwarzanie Danych Osobowych, na podstawie pisemnej umowy zawartej zgodnie z obowiązującymi przepisami podmiotom świadczącym na rzecz Usługodawcy usługi hostingu, administracji, utrzymywania oraz zarządzania Serwisem, jak również usługi w zakresie optymalizacji przekazu oraz zarządzania kampaniami promocyjnymi.
 3.        Usługodawca oświadcza, że powierza przetwarzanie Danych Osobowych Klienta podmiotom świadczącym na rzecz Usługodawcy lub bezpośrednio Klienta usługi w zakresie niezbędnym do korzystania z Serwisu, w tym realizacji umów, w szczególności Zamówienia/Rezerwacji, rozpatrzenia reklamacji oraz korzystania z usług finansowych dostępnych w Sklepie Internetowym, na podstawie pisemnej umowy zawartej zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dane Osobowe Klientów mogą zostać powierzone w szczególności dostawcom Produktów, Bankom, Ubezpieczycielom, instytucjom finansowym i ubezpieczeniowym.
 4.        Dane Osobowe mogą być przetwarzane na terenie Polski, Państwa Członkowskiego Unii Europejskiej (UE), na terenie sygnatariusza Porozumienia Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Dane Osobowe mogą być przetwarzane także poza EOG, poprzez ich przekazanie przez Usługodawcę lub Przetwarzającego, ale tylko wtedy, gdy jest to konieczne dla realizacji celów określonych w pkt. 7 powyżej, a przekazanie oraz przetwarzanie Danych Osobowych poza EOG objęte są odpowiednim, adekwatnym do zasad przewidzianych w RODO stopniem ochrony uznanym decyzją Komisji Europejskiej, w szczególności w przypadku USA przekazanie oraz przetwarzanie Danych Osobowych następuje na rzecz i przez Przetwarzających wpisanych na listę Privacy Shield.

IX Przetwarzanie Danych Osobowych przez Przetwarzających

 1.        Przetwarzający w rozumieniu Polityki Prywatności to podmioty, o których mowa w pkt. 23 i pkt. 24, które na zlecenie Usługodawcy przetwarzają Dane Osobowe.
 2.        Przetwarzający jest upoważniony i ma prawo do przetwarzania Danych Osobowych wyłącznie w celach i w zakresie określonych w Polityce Prywatności.
 3.        Przetwarzający przetwarza powierzone Dane Osobowe zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Przetwarzający:
 4.         stosuje wymagane prawem środki techniczne i organizacyjne, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa przetwarzania Danych Osobowych.
 5.         stosuje środki zapewniające: i) zdolność do ciągłego zapewnienia poufności, integralności, dostępności i odporności systemów i usług przetwarzania; ii) zdolność do szybkiego przywrócenia dostępności danych osobowych i dostępu do nich w razie incydentu fizycznego lub technicznego; iii) regularne testowanie, mierzenie i ocenianie skuteczności środków technicznych i organizacyjnych mających zapewnić bezpieczeństwo przetwarzania.
 6.         stosuje środki zabezpieczenia Danych Osobowych na poziomie nie niższym niż stosowany przez Usługodawcę.
 7.        Przetwarzający może zmienić, usunąć lub zablokować przetwarzane Dane Osobowe, wyłącznie na polecenie Administratora danych. Jeśli osoba, której Dane Osobowe dotyczą zwróci się bezpośrednio do Przetwarzającego o zmianę lub usunięcie jej Danych Osobowych, Przetwarzający niezwłocznie, w terminie nie później niż 5 dni robocze, przekazuje taką prośbę Usługodawcy.
 8.        Przetwarzający nie powinien przetwarzać Danych Osobowych w celu innym niż wykonanie zobowiązań wskazanych w Polityce Prywatności. Przetwarzający nie może ujawniać Danych Osobowych osobom trzecim.
 9.        Przetwarzający jest odpowiedzialny wobec osoby, której Dane Osobowe dotyczą za szkody, które osoba ta może ponieść w rezultacie działania i zaniechania Przetwarzającego.

X Prawa i obowiązki osoby, której Dane Osobowe dotyczą

 1.        Każdy Klient ma prawo:
 2.         dostępu do swoich Danych Osobowych, prawo ich sprostowania, usunięcia oraz prawo żądania ograniczania przetwarzania.
 3.         wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Danych Osobowych, cofnąć zgodę na przetwarzanie Danych Osobowych w jednym lub większej liczbie celów na jaki była udzielona, w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, a także prawo przeniesienia swoich Danych Osobowych.
 4.        W celu realizacji uprawnień, o których mowa w pkt. 32 a) powyżej należy wysłać e-mail na adres: sklep@stimeo.pl
 5.        Jeżeli Klient umieszcza w Serwisie jakiekolwiek dane osobowe innych osób (w tym ich imię i nazwisko, adres, numer telefonu lub e-mail), może to uczynić jedynie pod warunkiem nienaruszania przepisów obowiązującego prawa i dóbr osobistych tych osób.
 6.        Klient uprawniony jest do korzystania z Danych Osobowych i treści udostępnionych przez inne osoby w Serwisie wyłącznie w związku z korzystaniem z Serwisu oraz za ich zgodą w sposób zgodny z przepisami obowiązującego prawa, chyba że uzyska zgodę od tych innych osób na przetwarzanie ich Danych Osobowych i ich treści w zakresie lub celu przewidzianymi Polityką Prywatności i wykraczającym poza korzystanie z Serwisu.
 7.        Każdy Klient ma prawo wnieść skargę do organu nadzorującego przetwarzanie Danych Osobowych.

XI Zabezpieczenie Danych Osobowych

 1. Usługodawca oświadcza, iż dokłada starań, aby zapewnić Klientom wysoki poziom bezpieczeństwa w zakresie korzystania z Serwisu i w tym celu:
 2.         stosuje wymagane prawem środki techniczne i organizacyjne, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa przetwarzania Danych Osobowych;
 3.         stosuje środki zapewniające: i) zdolność do ciągłego zapewnienia poufności, integralności, dostępności i odporności systemów i usług przetwarzania; ii) zdolność do szybkiego przywrócenia dostępności Danych Osobowych i dostępu do nich w razie incydentu fizycznego lub technicznego; iii) regularne testowanie, mierzenie i ocenianie skuteczności środków technicznych i organizacyjnych mających zapewnić bezpieczeństwo przetwarzania.
 4.        Wszelkie zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo przekazu informacji, danych, w tym również dotyczące podejrzenia udostępniania plików zawierających wirusy i innych plików o podobnym charakterze lub innych, aniżeli pliki mechanizmów destrukcyjnych należy zgłaszać Usługodawcy na konto e-mail:sklep@stimeo.pl.

XII Postanowienia końcowe

 1.        W sprawach nieuregulowanych w Polityce Prywatności mają zastosowanie przepisy prawa dotyczące przetwarzania Danych Osobowych, w tym RODO.