Szklarnie ogrodowe aluminiowo-poliwęglanowe oraz stalowe - Szklarnia ogodowa - Szklarnie poliwęglanowe - Stimeo domki i architektura ogrodowa
Włączone filtry:

  Oferowane przez nas szklarnie ogrodowe są solidne i wytrzymałe. Zaawansowana technologicznie konstrukcja aluminiowa, liczne wzmocnienia sprawiają, że nasze szklarnie wytrzymują silne wichury, napór śniegu czy opady gradu. 

  Szklarnie ogrodowe w ofercie Stimeo

  Szklarnie są tak skonstruowane, aby bez problemu mogły zostać złożone przez osoby nie mające doświadczenia w stawianiu tego typu konstrukcji. 
  Każdy eglzemplarz jest wyposażony w obrazkową instrukcję krok po kroku, a każdy pojedynczy element szklarni ma naklejony numerek, który ma swoje odnisienie w instrukcji, dzięki czemu montaż przebiega sprawnie i bezproblemowo.
  Szklarnie mogą być posadowione bezpośrednio na glebie za sprawą opcjonalnego stalowego fundamentu, który jest także wyposażony w kotwy wbijane do ziemi. 
  Szklarnie ogrodowe możemy także wyposażyć w automatyczne otwieracze okien co zapobiegnie przegrzaniu upraw podczas naszej nieobecności.

  Więcej

  Szklarnia ogrodowe na działkę

  To rozwiązanie doceni każdy, kto ma w sobie naturę ogrodnika. Jeśli nie możesz obejść się bez własnej oazy kwiatów i zieleni, szklarnie ogrodowe są dla ciebie jednocześnie wielką nagrodą i niebagatelnym wyzwaniem. Twoja wiedza na temat ziemi i wegetacji roślin oraz praktyczne osiągnięcia na tym polu w nowym obiekcie na działce znajdzie wielkie pole do popisu. Estetyczne i funkcjonalne możliwości, jakie dają szklarnie, są wprost stworzone dla wszystkich dusz zakochanych w zielonych rabatach, szpalerach i wyspach. Tym razem czas na uprawę pod dachem, w życzliwych promieniach słońca i pełnej ochronie przed niesprzyjającą pogodą.

  Szklarnie ogrodowe. Dużo zmieniło się od czasów, w których szklane domy zyskały wielką popularność

  Ostatni boom na tę metodę upraw zdarzył się w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Wtedy szklarnie ogrodowe, niejednokrotnie wielkich rozmiarów, służyły pomnażaniu zysków w sektorze prywatnego rolnictwa, co nie spotykało się z przychylnością ówczesnych władz. Wznoszenie szklarni ogrodowej na własnych gruntach niejednokrotnie oznaczało krociowe zyski, a do słownika wszedł wówczas wyraz „badylarz”, oznaczający majętnego człowieka posiadającego duże szklarnie ogrodowe, który w czasach PRL-u wyróżniał się majętnością na tle przeciętnych zjadaczy chleba.

  Technologicznie dawne projekty stanowiły mieszankę innowacyjności z chronicznym brakiem budowlanych surowców. Ich właściciele musieli sobie radzić z tym, co akurat było pod ręką. Stąd niepowtarzalność szklarni ogrodowej z przemysłowego szkła, starych okien czy folii. Niezależnie od tych kłopotów nowalijki i kwiaty spod zadaszenia wydawały bardzo bujny plon, zmieniając obraz rolniczej codzienności w tamtych czasach. Jednocześnie powstawały małe i duże szklarnie ogrodowe na pracowniczych działkach i w przydomowych ogrodach, wznoszone z tego, co było pod ręką.

  Ten projekt nie ma słabych punktów. Szklarnie ogrodowe przyniesie ci nie tylko mnóstwo satysfakcji

  Dziś szklarnie ogrodowe nie muszą już zarabiać na swoich właścicieli, choć ich wielkim atutem są prawdziwe oszczędności. Regularny zbiór nawet niewielkiej ilości warzyw w wydłużonym okresie wzrostu, zwłaszcza wczesną wiosną i późną jesienią, daje nie tylko korzyści widoczne w portfelu – ceny dobrego i zdrowego pożywienia wciąż rosną. Urozmaicenie menu swojej rodziny ma nie tylko aspekt finansowy. Pomidory, ogórki, papryka czy świeże zioła, dostępne dużo dłużej, zawsze będą pochodzić z najlepszego źródła, dającego pewność naturalnego pochodzenia i prawdziwego bogactwa wartości odżywczych.

  Natura ogrodnika to natura zdobywcy – kto z nas nie odczuwa dumy z kolejnych gatunków roślin, które przyjęły się na naszej działce? Szklarnia ogrodowa tworzy nowe, zupełnie nieznane pole działania. Pod przezroczystym dachem szklarni, w rozumianych już dosłownie cieplarnianych warunkach, wyrosną nam prawdziwe roślinne trofea – krzewy i kwiaty, które rzadko spotyka się pod naszą szerokością geograficzną.

  Warto również podejść do sprawy bardziej praktycznie. Szklarnie ogrodowe mogą być prawdziwymi centrami dowodzenia – tu powstaną rozsady, które zasilą grządki i rabaty w każdym sezonie. Na długo przed rozpoczęciem prac znajdzie się wewnątrz idealne miejsce na przygotowanie sadzonek roślin, których nie powinno się wysiewać do gruntu. Umieszczone w dogodnym miejscu ogrodu szklarnie mogą przyjąć na siebie także zadania rekreacyjne. Jeśli zdecydujemy się na większy model, w uporządkowanej szklarni może się znaleźć miejsce na wypoczynek. To miejsce przyciąga słońce, więc może stać się dla domowników przestrzeni wspólnych spotkań, zwłaszcza wtedy, gdy na zewnątrz jest już chłodniej, ale promienie słoneczne wciąż zapewniają sporo ciepła.

  Szklarnie ogrodowe w praktyce, czyli proste składanie z gotowych elementów

  Jeśli lubisz prace manualne, pozostanie ci jeszcze jedna korzyść płynąca z zamówienia naszego produktu. Dostarczymy ci komplet materiałów niezbędnych do jego postawienia wraz z czytelną instrukcją. Bez problemu poradzisz sobie ze złożeniem konstrukcji z gotowych elementów.

  Dzięki czemu szklarnia ogrodowa Stimeo jest tak prosta do samodzielnego montażu? Wznosi ją etapami, skręcając na metalowym fundamencie (można pod nim przygotować postument z betonu) aluminiowych profili o zwiększonej grubości, do których w trakcie prac stopniowo wsuwa się płyty z 6 mm poliwęglanu komorowego. Wznoszony stelaż, na bieżąco uzupełniany przezroczystymi płytami, skręca się przy pomocy śrub, podobnie jak inne tego typu konstrukcje, jak np. pawilony ogrodowe. Różnica polega na tym, że szklarnie ogrodowe z poliwęglanu mają ponad sto elementów, a montaż może potrwać nawet do 8 godzin.

  Warto pamiętać, że dopiero po postawieniu całości należy mocno dokręcić wszystkie śruby. Mimo że nie zauważymy tego podczas rozładunku, waga całej konstrukcji wynosi nawet 100 kg. To o połowę więcej, niż masa innych produktów dostępnych na rynku. Prawidłowo zmontowane, dzięki ponadstandardowej solidności i grubości elementów, szklarnie ogrodowe naszej firmy potrafią przetrwać nawet poważne nawałnice, które ostatnio coraz częściej goszczą pod polskim niebem.

  Dlaczego szklarnie poliwęglanowe Stimeo są odporne na wilgoć, wichury, a nawet grad?

  Odpowiedź na to pytanie jest prosta: z chęcią zdradzimy sekret tworzyw, których połączenie daje tak wysoki poziom bezpieczeństwa. Zamiast tradycyjnego szkła lub zwykłych tworzyw sztucznych zastosowaliśmy poliwęglan komorowy od ponadstandardowej gęstości 1000 g/m kw., co zapewnia bardzo wysoki poziom niewrażliwości na mechaniczne uszkodzenia: wichury, grad, spadające gałęzie. Gęstość zwiększona o 40 proc. w stosunku do większości płyt z produktów dostępnych w katalogach innych firm w połączeniu z grubymi, szerokimi, malowanymi proszkowo, bezkorozyjnymi profilami z aluminium tworzy monolit, który z powodzeniem oprze się nawet huraganowym podmuchom – należy tylko pamiętać o przytwierdzeniu szkieletu do betonowego postumentu. Stabilność obrysu poliwęglanowej konstrukcji uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu ważnej zasady: ani jedna krawędź panelu nie może pozostać bez zabezpieczenia profilu. Inną właściwością naszych projektów są największe z możliwych długości elementów (przywozimy bardzo długie paczki), by każda krawędź była wykonana z jednego profilu aluminiowego.

  Jak funkcjonują szklarnie? Dowiedz się, czego będzie od ciebie wymagał ten wyjątkowy projekt

  Szklarnie ogrodowe można podłączyć do źródła ciepła, ale przeważnie ich wzniesienie wiąże się z rocznym cyklem wegetacji. Szczelność i trwałość konstrukcji to podstawa prawidłowego funkcjonowania. Odpowiednio wysoka temperatura będzie pochodzić od słońca, dlatego najważniejsze będzie prawidłowe usytuowanie inspektu. Podczas montażu warto pamiętać jeszcze o uszczelnieniu kanalików z powietrzem, które znajdują się w strukturze poliwęglanu. Wystarczy zwykłe zaślepienie krawędzi silikonem, by do wewnątrz nie dostały się żadne zanieczyszczenia. Dlaczego to takie ważne? Powietrze w komorach paneli jest izolatorem i sprawia, że zaabsorbowane ciepło zostaje z roślinami. W kluczowych dla szklarni miesiącach przedwiośnia i późnej jesieni to główny warunek wydłużenia wegetacji. Możesz dodać do zamówienia automatyczne podnośniki, które będą reagować na fale ciepła i otworzą okna, gdy temperatura wewnątrz stanie się zbyt wysoka.

  Każda szklarnia ogrodowa po postawieniu wymaga oczyszczania i konserwacji. Im mniej osadów znajdzie się na panelach, tym lepsza będzie absorpcja promieni słonecznych. Grzyby i pleśnie niszczą silikonowe uszczelnienie na złączach, więc należy regularnie usuwać naloty, a co kilka lat można wymienić całą izolację.

  Wybieramy miejsce pod szklarnię. O czym należy pamiętać

  Jeśli twój wymarzony dom dopiero powstaje, a ty oczyma wyobraźni na przydomowej działce widzisz już przyszły ogród, jesteś w komfortowej sytuacji. Możesz zacząć planowanie od szklarni, kierując się kilkoma ogólnie przyjętymi zasadami. Na przykład na wąskiej działce powinno się ustawiać każdą konstrukcję równolegle do ogrodzenia, by nie zmniejszać optycznie i tak już mniej ustawnej powierzchni. Warto również w ogrodzie zaplanować podział na strefy: relaksu, upraw i gospodarczą - wówczas najlepiej, aby szklarnie ogrodowe stanęła na pograniczu dwóch pierwszych spośród wymienionych.

  Gdy posiadasz już piękny ogród, rozplanowany i ukwiecony, może cię zniechęcać fakt, że trzeba będzie zburzyć dotychczasową harmonię w poszukiwaniu optymalnego miejsca pod szklarnię. Pamiętaj, że przeszklona konstrukcja wciąż pozostaje miejscem upraw, więc twoje królestwo wcale się nie zmniejszy, przeciwnie, zyskasz zupełnie nową aranżację i miejsce pod rośliny, których nie da się posadzić lub zasiać pod chmurką. Nowe miejsce daje nowe możliwości, więc zamiast się obawiać, lepiej dopasować powierzchnię, jaką zajmie twoja szklarnia ogrodowa. Jeśli nie dysponujesz większą ilością wolnej przestrzeni, oprócz typowych modeli 10-12-metrowych mamy w naszej ofercie również mniejsze, liczące nieco poniżej 7 m kw. Zdecydowanie najlepszym miejscem na działce będzie grunt w południowej części posesji, ustawiony na linii wschód-zachód. Koniecznie należy zacząć od najlepszego nasłonecznienia. Oczywiście, nie mamy kontroli nad słońcem, ale nad usytuowaniem szklarni w ten sposób, by nie zasłaniały jej drzewa i krzewy - już tak. Trzeba również świadomie wybrać typ miejsca pod uprawy. Podmokły nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem, ze względu na użytkowanie szklarni. Jeśli ma on tendencje do osiadania, powinno się wzmocnić dołączony do konstrukcji metalowy fundament warstwą podłoża z betonu, by przytwierdzić do niego całą konstrukcję.

  Montaż na własną rękę. Nie zapomnij o kilku ważnych wskazówkach

  Podczas montażu musisz pamiętać o kilku zasadach. Zarezerwuj sobie na niego minimum 8 godzin, czyli tak naprawdę cały dzień. W zależności od wprawy ten czas powinien wystarczyć. Nie podejmuj pracy, jeśli pada lub jest wietrzne – przy użyciu aluminiowych profili i sporych płyt poliwęglanowych mogłoby to okazać się niebezpieczne. Oprócz podstawowych narzędzi, takich jak wiertarko-wkrętarka (lub wiertarka i śrubokręt), młotek, pobijak, kombinerki powinieneś zaopatrzyć się w tubkę silikonu do zastosowań na zewnątrz. Pozostałe elementy z łącznikami i śrubami mocującymi znajdziesz w naszej przesyłce. Nie powinieneś obawiać się żadnych niespodzianek – montaż powinien udać się każdemu, kto choć trochę na własną rękę zajmuje się domowym majsterkowaniem.

  Jesteś miłośnikiem zieleni? Ze szklarnią we własnym ogrodzie możesz jedynie zyskać. Oto powody, dla których warto podjąć kluczową decyzję

  Ogród potrafi odwdzięczyć się swojemu twórcy atmosferą relaksu i wytchnienia. Dostarcza wiele satysfakcji z tworzenia w nim nowych grządek, rabatów, kwietników i elementów architektury ogrodowej.

  Szklarnie ogrodowe to nie tylko kolejne nowe miejsce w ogrodzie – dzięki nim możesz wydłużyć czas życia ogrodu w corocznym cyklu natury. Twoje nasadzenia pod szkłem będą cieszyć oko na długo przed pełnią wiosny. Możesz także skorzystać z dobrodziejstw późnego owocowania i podawać na stół świeże warzywa do późnej jesieni. Szklarnie z poliwęglanu pomieszczą także rośliny, które zawsze pozostawały w sferze twoich zainteresowań, ale nie rokowały zbyt dobrze w naszym klimacie, pełnym atmosferycznych niespodzianek. Nowe miejsce pozwoli na próby zaszczepienia na własny kawałek gruntu roślin ciepłolubnych, a może nawet egzotycznych, co zawsze jest wielkim ogrodniczym osiągnięciem. Twój ogród i działka to prawdziwy poligon, który wymaga dobrego centrum dowodzenia. Szklarnie ogrodowe posiadają wszystkie atuty, by być właśnie takim miejscem. Można tu na długo przed sezonem przygotowywać się do kolejnej ekspansji. Wysiew sadzonek, szczepienie, hartowanie roślin dzięki nowemu pomieszczeniu będzie dużo łatwiejsze i umożliwi realizację mnóstwa nowych pomysłów na rozsadę i uprawę.

  Niezawodnie skonstruowana szklarnia ogrodowa w środku twojego ogrodu – nie musisz już oddawać się wyłącznie wyobraźni. Zapraszamy do działania – szklarnie z poliwęglanu od firmy Stimeo pomogą zrealizować wszystkie Twoje ogrodnicze przedsięwzięcia.

  Sprawdź również inne nasze domki tematyczne.


  Sprawdź Ogród zimowy
  Piękna i trwała Pergola tarasowa
  Wybierz Domek drewniany
  Zobacz Domki bez pozwolenia
  Sprawdź Domki rekreacyjne drewniane
  Postaw na Domki ogrodowe
  Sprawdź Domek narzędziowy
  Dobierz Garaże drewniane