Montaż - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Montaż domku 

Montaż domków oferowanych przez nas jest względnie prostym zadaniem, który nie wymaga posiadania fachowej wiedzy budowlanej, a wymaga jedynie przestrzegania kilku prostych zasad  oraz zaleceń opisanych poniżej. Do montażu są niezbędne podstawowe narzędzia budowlane takie jak poziomica, piła do drewna bądź wyrzynarka, drabina, młotek, wkrętarka, miarka, drabina, a także pomoc drugiej osoby. 
Przed przystąpieniem do prac należy się także zapoznać z instrukcją montażu znajdującą się na dole strony.


1. Montaż domku

1.1.  Jeśli zlecasz montaż nam

Domki drewniane montujemy na wcześniej przygotowanym przez klienta podłożu zgodnie z zakładką "PODŁOŻE" (kliknij na napis, aby przejść do zakładki dotyczącej przygotowania podłoża). Inne metody np. płyty chodnikowe, czy trylinki również są dopuszczalne.

Przed rozpoczęciem prac zgłoś się do nas po odpowiednie rysunki dotyczące wymiarów fundamentów i rozmieszczenia legarów. Jest to szczególnie ważne przy posadowieniu domku na bloczkach fundamentowych.
Jeśli w miejscu montażu nie ma dostępu do elektryczności - powiadom nas o tym.

Podłoże musi być stabilne i wypoziomowane. Ekipa może odmówić montażu jeśli podłoże jest przygotowane niewłaściwe. Jeśli nie jesteś pewien w jaki sposób przygotować fundament czy rozłożyć bloczki, napisz do nas na sklep@stimeo.pl , a my postaramy się rozwiać wątpliwości.


  Domek narzędziowy Nolan 1
rys. 7. Domek Nolan 1 w trakcie budowy.


Przed naszym przyjazdem należy zapewnić dojazd do miejsca montażu.
W przypadku konieczności wniesienia elementów powyżej 30m od miejsca montażu należy zapewnić pomoc dodatkowych osób. Montaż domku w wersji podstawowej trwa zazwyczaj jeden dzień (nie dotyczy domków letniskowych). 
UWAGA!: Ze względu na zmienne warunki pogodowe czy inne sytuacje losowe Sklep Stimeo zastrzega sobie możliwość przesunięcia czy zmiany daty montażu domku.

1.2. Jeśli montujesz domek drewniany sam

W pierwszym punkcie znajdziesz wskazówki dotyczące przygotowania fundamentu.

Przygotowanie fundamentu, płyty fundamentowej czy położenie kostki wymaga nieco wiedzy budowlanej więc jeśli nie czujesz się na siłach zleć ten etap profesjonaliście.

Montaż każdego domku zakupionego u nas przebiega wg tego samego schematu.

Poniższe filmy pokazują sposób montażu oraz kolejność etapów prac. Pierwszy film to animacja pokazująca sposób montażu oraz kolejność etapów prac, a drugi film pokazuje montaż domku w praktyce. Warto się z nimi zapoznać zanim przystąpimy do pracy.

                                     

                                     Przed montażem zapoznaj się ze szczegółową instrukcja montażu.

Stosując się do zaleceń w niej zawartych ułatwisz sobie montaż oraz wydłużysz czas bezproblemowego użytkowania domku.


Ogólna instrukcja montażu kliknij, aby otworzyć: INSTRUKCJA MONTAŻU

Mamy nadzieję, że powyższe rozwieją Państwa wątpliwości i pomogą zmontować domek sprawnie i szybko. W razie niejasności jesteśmy do Państwa dyspozycji.