Ocieplenie - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Każdy domek może zostać ocieplony.

Domek jest ocieplany od wewnątrz.
Można wybrać usługę ocieplenia podłogi, dachu, lub ścian w dowolnej kombinacji.

Domek warto ocieplić nie tylko ze względu na utratę ciepła, ale przede wszystkim, aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu domku w bardziej słoneczne dni. 
Największa utrata lub przejmowanie następuje przez dach i ten element należy ocieplić w pierwszej kolejności. Nagrzewanie domku w słoneczne dni obniża się o kilkanaście/kilkadziesiąt stopni!
Podłogę warto ocieplić z tego względu iż koszt ocieplenia podłogi jest stosunkowo niski, a do tego etapu już nie będzie można wrócić w przyszłości bez zerwania (uszkodzenia) desek podłogowych. Ponadto podłoga nie będzie zimna w chłodniejsze dni.
Jeśli domek ma służyć wypoczynkowi także w chłodniejsze dni, to warto ocieplić także ściany domku.

1. Ocieplenie dachu.
Dach jest ocieplany wełną 10cm lub za dopłatą wełną 15cm

Między płatwie pod deskami dachowymi jest montowana membrana paroprzepuszczalna, następnie jest mocowana wełna, folia izolacyjna oraz deska podbitka  + ozdobne listwy drewniane.  Deska jest to wysokiej jakości świerk skandynawski klasy AB. 

               
               rys. dach w trakcie ocieplania


               
               rys. ocieplony dach z wykończeniem2. Ocieplenie podłogi

Jeśli jest wylewka lub płyta fundamentowa to najpierw jest kładziona papa podkładowa, następnie legary konstrukcji domku, folia izolacyjna, wełna mineralna 10cm, lub w przypadku mniejszych domków 7cm, folia izolacyjna, a następnie montowane są deski podłogowe.

Jeśli domek jest posadowiony na bloczkach fundamentowych wówczas najpierw jest kładziona siatka przeciw gryzoniom, następnie jest kładziona gruba folia 0,2mm, wełna 10cm, folia budowlana i na to deski podłogowe.

3. Ocieplenie ścian.
Ściany są ocieplane wełną mineralną 10cm - Najpierw jest mocowana od wewnątrz membrana paro-przepuszczalna, następnie nabijane są kantówki z certyfikowanego suszonego komorowo drewna konstrukcyjnego C14  45x95mm, między kantówki kładziona jest wełna. Wełna jest przykrywana folią izolacyjną, na to jest nabijana boazeria oraz listwy wykańczające. Deska jest to wysokiej jakości świerk skandynawski klasy AB. 

               
               rys. ocieplanie ścian

               

               rys. ocieplanie ścian

               
               rys. domek ocieplony w całości