Każdy domek może zostać ocieplony.

Domek jest ocieplany od wewnątrz.
Można wybrać usługę ocieplenia podłogi, dachu, lub ścian w dowolnej kombinacji.

Domek warto ocieplić nie tylko ze względu na utratę ciepła, ale przedewszystkim, aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu domku w bardziej słoneczne dni. 
Największa utrata lub przejmowanie następuje przez dach i ten element należy ocieplić w pierwszej kolejności. Nagrzewanie domku w słoneczne dni obniża się o kilkanaście/kilkadziesiąt stopni!
Podłogę warto ocieplić z tego względu iż koszt ocieplenia podłogi jest stosunkowo niski, a do tego etapu już nie będzie można wrócić w przyszłości bez zerwania (uszkodzenia) desek podłogowych.
Jeśli domek ma służyć wypoczynkowi także w chłodniejsze dni, to warto ocieplić także ściany domku.

1. Ocieplenie dachu.
Dach jest ocieplany wełną 10cm.

Między płatwie pod deskami dachowymi jest montowana membrana paroprzepuszczalna, następnie jest mocowana wełna, folia wiatroizolacyjna oraz deska podbitka 14mm + ozdobne listwy drewniane.  Deska jest to najwyższej jakości świerk skandynawski klasy AB i jest jednej długości (bez łączeń). 

               
               rys. dach w trakcie ocieplania


               
               rys. ocieplony dach z wykończeniem2. Ocieplenie podłogi

Jeśli jest wylewka lub płyta fundamentowa to najpierw jest kładziona papa podkładowa, następnie legary konstrukcji domku, folia wiatroizolacyjna, wełna mineralna 10cm, lub w przypadku mniejszych domków 7cm, folia wiatroizolacyjna, a następnie montowane są deski podłogowe.

Jeśli domek jest posadadawiany na bloczkach fundamentowych wówczas zamiast papy między legary są kładzione płyty OSB, a bloczki powinny być posmarowane środkiem bitumicznym

3. Ocieplenie ścian.
Ściany są ocieplane wełną mineralną 10cm - Najpierw jest mocowana od wewnątrz membrana paro-przepuszczalna, następnie nabijane są kantówki z certyfikowanego suszonego komorowo drewna konstrukcyjnego C14  45x95mm, między kantówki kładziona jest wełna. Wełna jest przykrywana folią paroizolacyjną, na to jest nabijana boazeria oraz listwy wykańczające. Deska jest to najwyższej jakości świerk skandynawski klasy AB i jest jednej długości (bez łączeń). 

               
               rys. ocieplanie ścian

               

               rys. ocieplanie ścian

               
               rys. domek ocieplony w całości