Blog
Wybór krzewów na działkę to wbrew pozorom niełatwa sprawa. Oczywiście kierujemy się przy tym elementami pragmatycznymi, hodowlanymi, specyfikacją produktu. Znaczenie ma wielkość ogrodu i przestrzeń, którą jesteśmy w stanie...
Szklarnia to dla wielu ogrodników konieczny element wyposażenia. Wydłuża okres, gdy możemy cieszyć się własnymi warzywami lub pięknymi kwiatami, a dzisiejsze technologie pozwalają szklarniom na zachowanie atrakcyjnego wyglądu latami. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by posiadać własną szklarnię. Pozostaje jedynie pytanie, gdzie ją postawić?
Mech choć kojarzy nam się z naturą i lasem jest niewątpliwie szkodnikiem, którego obecność to realny problem dla ogrodników. Jest on tak zwaną rośliną pionierską, czyli w naszej strefie klimatycznej urośnie praktycznie wszędzie, o ile mu w tym nie przeszkodzimy. A jeśli faktycznie chcemy usunąć mech, to jak się skutecznie za to zabrać?
Zbieranie deszczówki to coraz bardziej popularny sposób na świadome i oszczędne gospodarowanie wodą w ogrodzie. Żyjemy w czasach, gdy dostęp do słodkiej wody nie dla wszystkich jest oczywisty, stąd wielu z nas stara się racjonalnie ją użytkować. Do tego dochodzi również aspekt ekonomiczny...
Chwasty to problem każdego działkowca i ogrodnika. Towarzyszą nam od zawsze i bywają uciążliwe. Dlatego warto pamiętać o ważnych zasadach, żeby ułatwić sobie walkę z chwastami. Zebraliśmy dla Was kilka istotnych porad w tej sprawie.
Showing 1 to 5 of 15 (1 Pages)