Blog
Czym są pergole bioklimatyczne?
Pergola tarasowa to doskonałe rozwiązanie, aby odpocząć od palącego słońca i schronić się w cieniu. Niewielką pergolę ogrodową ozdobisz roślinami. Z kolei większa pergola tarasowa przyścienna pomieści komplet mebli. Rozwiązań na rynku jest naprawdę sporo. Wśród nich znajdziesz również pergole lamelowe, inaczej określane jako bioklimatyczne. Na czym polega to rozwiązanie i jak wykorzystać je w praktyce?
Jakie lamele do pergoli?
Nowoczesne pergole mogą służyć, jako miejsce spotkań rodzinnych i całoroczny zakątek do odpoczynku. Aby z pergoli tarasowej można było korzystać także jesienią i zimą należy zadbać o odpowiednie zadaszenie. Szczególnie dobrze sprawdza się zadaszenie lamelowe. Na czym polega to rozwiązanie i czym wyróżnia się pergola lamelowa?
Czym zabudować boki tarasu?
Wymarzony taras to taki, z którego możesz korzystać przez cały rok. Do tego jednak potrzebna jest osłona boków, jak również frontu konstrukcji. Nowoczesne pergole tarasowe oferują jednak szereg różnych rozwiązań i wybór tego właściwego może być niekiedy trudny. Przeczytaj, czy osłona tarasu przed wiatrem jest potrzebna i czym zabudować boki tarasu, aby skutecznie odgrodzić się nie tylko od warunków atmosferycznych, ale też od wzroku sąsiadów.
Oszklony taras – co warto wiedzieć?
Taras osłonięty nowoczesną pergolą skutecznie chroni domowników przed opadami, ale nie pozwala na korzystanie z przestrzeni przez cały rok. Jeżeli zależy Ci, aby na patio móc wypoczywać przez całe dwanaście miesięcy rozważ taras oszklony. Na czym polega to rozwiązanie i jak wybrać szyby przesuwne na taras?
Jak zabudować taras - sprawdzone pomysły na zabudowy tarasów
Nowoczesne pergole tarasowe mogą służyć jako miejsce rodzinnych spotkań przez cały rok. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednią zabudowę ścian i frontu, która będzie izolowała powierzchnię od chłodu i wiatru. Przeczytaj, jak może wyglądać zabudowa tarasu w domku rodzinnym i czy rzeczywiście musi być to drogie rozwiązanie?
Showing 1 to 5 of 26 (1 Pages)