Garaże drewniane - firma Stimeo zaprasza - Stimeo domki i architektura ogrodowa
Włączone filtry:
  Powierzchnia zabudowy
  Grubość balika
  Podłoga drewniana
  Kształt dachu
  Wypust dachu domku standardowego
  Ilość pomieszczeń

  W naszej ofercie domków drewnianych mamy również garaże drewniane wykonane są z najwyższej jakości drewna świerku północnego. Technologia wykonania naszych garaży drewnianych, oraz jego wygląd spowoduje, że idealnie będzie się komponował z naturalnym otoczeniem Twojego podwórka czy ogrodu.

  Garaże drewniane

  Garaże drewniane to wygodna i tania alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji murowanych lub nietrwałych blaszanych. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych, wytrzymałe i w pełni zgodne z naturą. Doskonale sprawdzą się do przechowywania samochodu, rowerów lub jako niewielkie pomieszczenie gospodarcze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić w nich pracownię, siłownię lub zwykłą samotnię.

  Zapoznaj się z naszą ofertą garaży drewnianych i wybierz rozwiązanie dla siebie. Pod katalogiem dostępnych produktów zamieściliśmy także szereg przydatnych porad, które ułatwią Ci wybór i pielęgnację konstrukcji.

  Jak powstają nasze garaże drewniane?

  Nasze garaże drewniane są wykonywane wyłącznie z najwyższej klasy świerka północnego (zwanego też świerkiem nordyckim). Suszone komorowo bale są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i doskonale znoszą wahania temperatury. Najwyższe parametry techniczne mają drzewa w wieku między 80 a 120 lat.

  Świerk północny łatwo się obrabia i dobrze toleruje klejenie poszczególnych elementów ze sobą. Regularnie impregnowany potrafi przetrwanie w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

  Oferujemy Ci garaże drewniane wykonane z balików o różnej grubości. Standardowy zakres wymiarów waha się od 19 do 45 milimetrów, ale na zamówienie możemy przygotować także większe konstrukcje.

  Miękkie drewno świerkowe sprawia, że deski i belki bardzo łatwo się obrabia. Pozwala to na precyzyjne przygotowanie każdego elementu i łączenia ze sobą fragmentów tak, aby szczeliny były praktycznie niewidoczne. Przekonaj się, że garaż drewniany nie tylko łatwo jest postawić, ale przede wszystkim wygodnie się go użytkuje!

  Wyjątkowa precyzja wykonania

  Garaże drewniane, które znajdziesz w naszej ofercie, wykonywane są przy użyciu linii technologicznych umożliwiających obróbkę alfanumeryczną. Dzięki temu każdy element wytwarzany jest precyzyjnie, z uwzględnieniem najdrobniejszych detali.

  Dbałość o każdy szczegół sprawia, że nasze garaże drewniane złożysz samodzielnie bez najmniejszego wysiłku. Nie jest do tego wymagana fachowa wiedza ani specjalistyczne narzędzia. W razie potrzeby możesz też liczyć na naszą pomoc.

  Ponadczasowa estetyka drewna świerkowego

  Wiele osób ceni sobie konstrukcje wykonane ze świerka ze względu na jego ponadprzeciętne walory estetyczne. Drewno jest jasne i ma żółty, słomkowy odcień. Barwa jest jednolita, nie występuje tutaj wyraźne rozróżnienie na biel i twardziel tak, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych gatunków drewna.

  Słoje drzewne świerku są wyraźnie widoczne, choć odcienie starych i młodych świerków nie różnią się od siebie znacząco. Oznacza to, że z biegiem czasu nie będzie się pogłębiał kontrast między kolorem belek (nawet jeżeli pochodzą one z drzew różnego rocznika). Duża ilość przewodów żywicznych, rozmieszczonych regularnie w całym drewnie sprawia, że materiał nie jest matowy, ale wyróżnia się delikatnym połyskiem na całej powierzchni. Istotną zaletą są też niewielkie sęki, które nie psują estetyki i nie utrudniają mechanicznej obróbki

  Drewno świerkowe świetnie znosi malowanie, lakierowanie i bejcowanie, które dodatkowo pogłębia atrakcyjny wizualnie odcień. W ten sposób możesz sprawić, że Twój garaż drewniany będzie dokładnie taki jak sobie wymarzysz, że stanie się czymś więcej niż tylko zwykłym garażem. Będzie ozdobą Twojego ogrodu.

  Zabezpieczenie drewna świerkowego powinno odbywać się dwa razy do roku – przed rozpoczęciem sezonu wiosennego i jesiennego, kiedy wilgotność powietrza jest największa. W te sposób zapobiegniesz rozwojowi pleśni i niszczeniu drewna przez drobnoustroje.

  Czym wyróżniają się garaże drewniane?

  Garaże drewniane mają wiele zalet nie tylko związanych z ich funkcjonalnością, ale także wygodą użytkowania. Czego możesz po nich oczekiwać?

  • Drewniana konstrukcja garażu jest znacznie tańsza niż budynki murowane. Przestronny garaż drewniany postawisz za kilkanaście tysięcy złotych i nie potrzebujesz na niego specjalnego projektu, pozwolenia. Cała inwestycja jest tańsza, prostsza i znacznie szybsza.
  • Złożenie drewnianego garażu trwa zazwyczaj jeden dzień. Nawet jeżeli nie masz ogromnej wprawy w majsterkowaniu, montaż konstrukcji jest prosty i szybki. Zapomnij o uciążliwych pracach ziemnych, wjedzie ciężkiego sprzętu do ogrodu i przeciągających się wizytach robót budowlanych. Wszystkie produkowane przez nas elementy są na tyle precyzyjnie wykonane, że idealnie dopasujesz je do siebie bez konieczności docinania lub szlifowania drewna. Zapewniamy najwyższa jakość wykonania!
  • W przeciwieństwie do garaży blaszanych te drewniane cieszą oczy surową, naturalną estetyką. Widok drewna koi i uspokaja, a w powietrzu przez wiele lat będzie unosił się przyjemny aromat żywicy. Nasze garaże drewniane stanowią piękny dodatek do ogrodu i uzupełnia każdą wizję przestrzeni. Połącz przyjemne z pożytecznym!
  • Garaże drewniane są w pełni ekologiczne. Dzięki temu masz pewność, że zaśmiecasz ogrodu elementami, które później będzie trudno zutylizować. Dołóż swoją cegiełkę do dbałości o naturę i zatroszcz się o środowisko.
  • Garaże wykonane z drewna są wygodne w użytkowaniu. Solidna konstrukcja bez trudu wytrzymuje surowe warunki atmosferyczne, a drewniany materiał przywodzi na myśl prawdziwy dom. Zapomnij o niezgrabnych komórkach zbitych z desek lub domków wykonanych z nagrzewającej się blachy falistej. W drewnianych garażach możesz trzymać wszystko, czego potrzebujesz – od narzędzi ogrodniczych, przez samochód aż po sprzęt sportowy. Nic im się nie stanie! Naturalne drewno dobrze oddycha, ale jednocześnie izoluje przed mrozem i promieniowaniem UV.

  Szukasz naturalnej alternatywy dla metalowych lub murowanych pomieszczeń gospodarczych? Sprawdź nasze garaże drewniane! Dopasujemy dla Ciebie wymiary, przywieziemy wszystkie elementy na miejsce, a w razie potrzeby, pomożemy Ci je połączyć.

  Przekonaj się, że drewno to ponadczasowy materiał, który idealnie sprawdzi się w każdej aranżacji ogrodu i zawsze wygląda doskonale. Nie obawiaj się też o właściwości użytkowe. Zadbaliśmy o to, aby nasze domki drewniane były nie tylko piękne i funkcjonalne, ale też ciepłe i wytrzymałe. Potrzebujesz pomocy w doborze rozwiązań? Skontaktuj się z nami! Chętnie Ci pomożemy.  Sprawdź również inne nasze domki tematyczne.


  Piękna i trwała Pergola ogrodowa
  Poznaj Domki dla dzieci
  Sprawdź Ogród zimowy
  Wybierz Domek drewniany
  Postaw na Domki ogrodowe
  Sprawdź Domki rekreacyjne drewniane
  Sprawdź Domek narzędziowy
  Dobierz Szklarnie ogrodowe