Ogrody Zimowe Olsztyn - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Ogród Zimowy Olsztyn - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Ogrody zimowe Olsztyn

Od wielu lat wspieramy naszych Klientów w łączeniu innowacyjnych budowli ogrodowych z ich miłością do natury. Zachęcamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą ogrodów zimowych i wyboru najdogodniejszej metody kontaktu z naszą firmą.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Ogrody zimowe Olsztyn od Stimeo

Jesteśmy ekspertami w tworzeniu, dystrybucji oraz instalacji różnorodnych produktów architektury ogrodowej. Nasze ogrody zimowe zapewniają komfortowe warunki do wypoczynku dla całej rodziny. Produkty, które oferujemy, to nie tylko funkcjonalna przestrzeń, ale również inwestycja zwiększająca wartość Twojego domu.W naszym zespole pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy z pełnym zaangażowaniem dbają o każdy szczegół i skupiają się na Twoich potrzebach podczas projektowania oranżerii. Niezależnie od tego, czy chcesz mały, przytulny zakątek, czy przestronny, wielofunkcyjny ogród zimowy, z przyjemnością spełnimy Twoje oczekiwania.Możesz zamówić ogród zimowy lub zadaszenie tarasu online, a my dostarczymy je bezpośrednio na wskazany adres – koszty transportu są już uwzględnione w cenie.Odwiedź naszą stronę internetową, aby zapoznać się z pełną ofertą i skontaktować się z naszym zespołem, który z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów.

Piękne i nowoczesne ogrody zimowe. Sprawdź ofertę Stimeo

Zimowy ogród to marzenie wielu osób posiadających własny dom. Zabudowa tarasu pozwala cieszyć się z widoku na pięknie wypielęgnowany ogród niezależnie od pory roku oraz pogody. Jeśli szukasz trwałych i eleganckich konstrukcji, które będą pasowały do każdego budynku, sprawdź ogród zimowy z pełnym dachem firmy Stimeo.

Jak wybierać ogród zimowy całoroczny?

Oranżeria to popularny obiekt małej architektury, którą można zobaczyć na wielu działkach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. W parze z tą popularnością idzie jednak wątpliwość, jaka jest idealna zabudowa tarasu i czy w ogóle taka istnieje? Ogród zimowy może występować w wielu różnych odmianach, różniących się między sobą założeniami technicznymi. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim znaczenie ma typ samej konstrukcji. Oranżeria tarasowa to zabudowanie przestrzeni przylegającej bezpośrednio do budynku mieszkalnego. Zadaszenie i ściany stwarzają przytulną przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Z kolei ogród zimowy wolnostojący stanowi bardziej uniwersalne rozwiązanie. Taką budowlę można postawić w zasadzie w dowolnym miejscu na działce pod warunkiem, że pozwala na to profil terenu i spoistość gruntu.

Kolejną kwestią jest materiał z jakiego zostanie wykonany zimowy ogród. Najprostsze rusztowania są wykonane z drewna. Naturalny surowiec prezentuje się pięknie, ale pasuje przede wszystkim do budynków utrzymanych w stylu rustykalnym. Jeżeli dom odzwierciedla założenia nowoczesnego budownictwa, najprawdopodobniej nie będzie to idealne rozwiązanie. Poza tym ogród zimowy z drewna pod wpływem wilgoci i upływu czasu z biegiem lat będzie niszczał i to nawet pomimo regularnej impregnacji rusztowania.

Alternatywny rozwiązaniem może wydawać się zabudowa tarasu ze stali, ale czy na pewno tak jest? Stal nierdzewna to bardzo wytrzymały materiał, w dodatku odporny na korozję. Jest jednak bardzo ciężki i sztywny. W dodatku na przestrzeni ostatnich lat stal konsekwentnie drożeje, więc za taki zimowy ogród trzeba będzie sporo zapłacić.

Czy istnieje w takim razie uniwersalny materiał na ogród zimowy? W Stimeo korzystamy z malowanego proszkowo aluminium. Jest znacznie lżejsze od stali, ale równie jak ona wytrzymałe. Co więcej aluminiowa konstrukcja zachowuje pewną elastyczność i zachowa stabilność nawet przy bardzo silnym wietrze. Nasze produkty utrzymujemy w uniwersalnym, ponadczasowym designie, więc będą one pasowały do każdej architektury.

Ogrody zimowe na tarasie lub w ogrodzie. Jak je planować?

Jeśli wiesz, jaka zabudowa tarasu w Twoim ogrodzie sprawdzi się najlepiej, pora przyjrzeć się samej inwestycji. Przede wszystkim trzeba wybrać na nią odpowiednie miejsce. O ile w przypadku ogrodu tarasowego jest to oczywiście przestrzeń tarasu, usytuowanie konstrukcji wolnostojącej nie jest już takie proste. Weź pod uwagę zacienienie przez drzewa porastające działkę oraz istniejące na niej zabudowania gospodarcze. Rozważ też orientację oranżerii względem stron świata. Do uprawy ciepłolubnych roślin najlepsze będzie południe, ale do wypoczynku już niekoniecznie. Lepiej będzie wybrać bardziej zacienioną stronę.

Pamiętaj, że na każde 500 metrów kwadratowych terenu na działce mogą stanąć maksymalnie dwa obiekty małej architektury. Zadaszenie tarasu może współgrać np. z altaną lub fontanną. Jeśli chodzi o wymagania formalne, to tego rodzaju konstrukcje, o ile ich powierzchnia nie przekracza 35 m2,nie wymagają uzyskiwania pozwolenia na budowę. W zupełności wystarczy dokonanie zgłoszenia, co jest procesem znacznie prostszym i mniej czasochłonnym. Niezależnie od tego obiekt powinien być wykonany zgodnie z zasadami sztuki budowlanej tak, aby jego użytkowanie nie stwarzało zagrożenia dla domowników.

W jaki sposób ogrzewać i chłodzić ogrody zimowe?

Ogrody zimowe ze swojej natury nie są równie szczelne jak betonowe ściany. Dlatego dla utrzymania w ich wnętrzu komfortu termicznego niezbędne jest zastosowanie dodatkowego ocieplania lub chłodzenia. Do ogrzania wnętrza dobrze sprawdzą się grzejniki na podczerwień, rozmieszczone równomiernie wzdłuż krawędzi obiektu. Pamiętaj, aby dopasować ich moc do wymiarów ogrodu zimowego. Dobrym rozwiązaniem będą też maty grzewcze.

Do chłodzenia ogrodu najlepiej sprawdzi się po prostu otwarcie drzwi (opcjonalnie również dachu) i stworzenie przewiewu. Kiedy nie jest to wystarczające, we wnętrzu można zamontować instalację HVAC lub zwykłe wentylatory.

Oranżeria z widokiem na ogród? Jak wybrać elewację?

Aby oranżeria spełniała swoje zadanie, powinna być wyposażona w zadaszenie oraz wypełnienie ścian. W Stimeo oferujemy naszym klientom kilka rozwiązań – poliwęglan jednolity lub komorowy oraz szkło hartowane. Poliwęglan to tworzywo sztuczne zapewniające dobrą izolacyjność cieplną. Jest ponad 200-krotnie bardziej odporne na uderzenia od zwykłego szkła. Poliwęglan lity jest równie transparentny co szklana tafla, komorowy nieco mniej.

To tworzywo sztuczne wyróżnia się dobrymi parametrami technicznymi. Nie przebarwia się z biegiem czasu i nie reaguje z promieniowaniem UV. W naszej ofercie znajdziesz zarówno poliwęglan przezroczysty, jak i przyciemniany oraz mleczny, które lepiej izolują od promieni słonecznych. Kiedy zatem postawić na szkło hartowane? Jeśli zależy Ci na naprawdę wytrzymałym materiale i jakości premium, będzie to dobry wybór.

Czy warto dokupywać automatykę w ogrodach zimowych?

Podobają Ci się ogrody zimowe w Olsztynie marki Stimeo, ale uważasz, że nie będziesz miał ochoty za każdym razem samodzielnie otwierać dachu, zapalać oświetlenia czy podnosić lub opuszczać rolet? A gdybyśmy powiedzieli Ci, że te wszystkie zadania możesz wykonać bez wstawania z kanapy, sięgając jedynie po pilota do zdalnego sterowania?

Tak jest! Oranżerie Stimeo mogą być wyposażone w zaawansowaną elektronikę pozwalającą na sterowanie najważniejszymi elementami z odległości. To świetne rozwiązanie, jeśli traktujesz obszar ogrodu zimowego jako miejsce do spotkań lub spożywania posiłków. Nie musisz nawet wstawać od stołu, aby zamknąć markizę dachową czy opuścić rolety, aby utrzymać chłód na zewnątrz.

Czy warto kupić ogród zimowy i postawić go na swojej działce lub tarasie?

Jeśli szukasz krótkiej odpowiedzi na pytanie o to, czy warto zainwestować w ogród zimowy, naszym zdaniem zdecydowanie tak i twierdzimy tak nie dlatego, że sami je produkujemy.

Oranżerie tarasowe lub wolnostojące pozwalają zwiększyć funkcjonalną przestrzeń w domu i ogrodzie. Są mało wymagające w utrzymaniu. Wystarczy, że kilka razy w roku przetrzesz wilgotną szmatką zabrudzenia, usuwając z powierzchni pył, smog i inne zabrudzenia. Jeśli kiedykolwiek marzyło Ci się spędzanie czasu przy filiżance gorącej kawy na ogrodzie, to właśnie ogród zimowy daje taką możliwość.

Czy w takim rozwiązaniu można doszukać się wad? Jeżeli tak, to może nią być wyłącznie cena. Zamiast jednak inwestować niewielkie pieniądze w materiały wątpliwego pochodzenia i konstrukcję, która już na pierwszy rzut oka nie jest bardzo stabilna, lepiej wydać pieniądze raz, ale na coś solidnego.

Chcesz kupić ogród zimowy w Olsztynie, ale nie wiesz, gdzie szukać i którą ofertę wybrać? Sprawdź oranżerie tarasowe Stimeo. Działamy na rynku od kilkunastu lat i przez ten czas zrealizowaliśmy tysiące inwestycji. Specjalizujemy się w montażu domków drewnianych, pergoli, ogrodów zimowych i zadaszeniach tarasów. Sprawdź nasze realizacje i przekonaj się, że ogrody zimowe Stimeo to połączenie jakości, trwałości i nowoczesnego, eleganckiego wyglądu.

 

FAQ:

Ile kosztują ogrody zimowe w Olsztynie?

Cena inwestycji jest uzależniona od wielu czynników. Decydujące znaczenie mają gabaryty oranżerii. Dodatkowo bazowa konstrukcja może zostać rozbudowana i uzupełniona o wiele udogodnień takich, jak chociażby oświetlenie, ruchomy dach czy mocowanie do ściany przez materiał izolacyjny. Dodatkowo klient może zdecydować się na usługę montażu wykonywaną przez ekipę specjalistów. Jeżeli chcesz, aby zimowy ogród posłużyć Ci przez długie lata, warto rozważyć montaż dodatkowych elementów. Dzięki temu pobyt w przeszklonej przestrzeni będzie bardziej komfortowy.

Czy ogrody zimowe zawsze są sprzedawane z usługą montażu?

Nie ma takiej konieczności, montaż jest przeprowadzany na życzenie klienta za dodatkową odpłatnością. Niemniej jednak zalecamy skorzystanie z takiego wariantu. Samodzielne połączenie ze sobą poszczególnych elementów konstrukcji jest trudne i wymaga wprawy oraz specjalistycznych narzędzi. Dodatkowo trzeba pamiętać, że do montażu instalacji oświetleniowej lub elementów sterowanych zdalnie niezbędna jest wiedza z zakresu elektroniki. Inaczej poszczególne elementy mogą nie działać prawidłowo.

Czy oranżeria Stimeo może mieć zamontowane oświetlenie?

Jak najbardziej istnieje taka możliwość. W naszych produktach montujemy autorski system firmy OSRAM złożony z żarówek w hermetycznych obudowach oraz transformatorów. Stwarzają one kameralną i przyjemną atmosferę do wspólnego spędzania czasu. Każda z żarówek to energooszczędny LED o żywotności 25 tysięcy godzin. (to niemal 3 lata świecenia bez przerwy) i jasności 184 lumenów. W razie awarii lub zużycia żarówkę można bardzo łatwo wymienić.

Czy ogród zimowy może być przymocowany do budynku, którego elewacja została ocieplona?

W przypadku ocieplenia elewacji wykorzystujemy specjalne, długie kołki montażowe, które pozwalają związać bryłę budynku z ramą ogrodu. Dzięki temu cała konstrukcja zyskuje na stabilności.

Jakie rolety są montowane w ścianach oranżerii?

Oranżeria Stimeo jest wyposażona w rolety przeciwwiatrowe. Są one wykonane z bardzo wytrzymałego materiału na bazie PCV z dodatkiem włókna szklanego, dlatego wytrzymują podmuchy wiatru o prędkości do 130 km/h. Tekstylia są odporne na działanie promieni UV, nie rozciągają się i nie falują z biegiem czasu. Mechanizm rolkowy typu ZIP oraz mechanizm napinający powodują, że roleta rozwija się i zwija płynnie, a jej powierzchnia nie marszczy się pod wpływem podmuchów.

Co zrobić w sytuacji, gdy fundament pod montaż tarasu nie jest idealnie równy?

W takiej sytuacji możemy zamontować aluminiowy fundament poziomujący, jeżeli różnica między skrajnymi punktami systemu przesuwnego jest większa niż 10 mm. Warto jednak pamiętać, że w takiej sytuacji nadal mogą powstać luki między progiem a betonową płaszczyzną. Aby się ich pozbyć, niezbędne będzie wykonanie wylewki samopoziomującej.