Pergole Tarasowe Rzeszów - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Pergole tarasowe Rzeszów

Nasza misja to wspieranie Klientów w osiąganiu równowagi pomiędzy nowoczesnym komfortem architektury ogrodowej a bliskością natury, dostępnej na wyciągnięcie ręki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z nami w sposób najwygodniejszy dla Państwa.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Pergole tarasowe Rzeszów od Stimeo

Specjalizujemy się w tworzeniu pergoli tarasowych i ogrodowych. Dbamy o to, by nasze pergole były nie tylko solidne, ale także estetyczne i funkcjonalne, w pełni odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.

W naszej firmie pracują doświadczeni profesjonaliści, którzy z pełnym zaangażowaniem i precyzją realizują każdy etap produkcji i montażu pergol. Niezależnie od tego, czy marzysz o niewielkiej pergoli, czy o imponującej konstrukcji, z radością doradzimy i pomożemy w realizacji Twojego projektu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej oraz do kontaktu z naszym zespołem, który z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania dotyczące naszych usług.

Nowoczesne pergole ogrodowe – jak je wybierać i o czym pamiętać przed zakupem?

Pergole tarasowe to coraz częściej spotykane uzupełnienie bryły budynku o funkcjonalne, ale jednocześnie estetyczne zadaszenie. W prosty sposób możesz zyskać zarówno zacienienie przed słońcem, dodatkową przestrzeń do zagospodarowania, jak i efektywny dodatek, który przyciąga wzrok. W ofercie Stimeo znajdziesz nowoczesne pergole tarasowe, które przez długie lata będą służyły domownikom oraz pergole wolnostojące, które stworzą eleganckie obiekty małej architektury.

Jak wybierać nowoczesne pergole ogrodowe?

Przeglądając oferty wykonawców dostępne na rynku z pewnością zauważyłeś, że pergola ogrodowa może występować w wielu różnych wariantach. Wbrew pozorom wybór poszczególnych rozmiarów ma istotne znaczenie, ponieważ przekłada się na trwałość całej konstrukcji, a także wygodę korzystania z niej. Przyjrzyjmy się, jakie pergole tarasowe spotkasz w praktyce.

Podstawowym dylematem przed jakim staje inwestor jest wybór konstrukcji pergoli. Pergola tarasowa może być wolnostojąca lub przyległa. Ta pierwsza stanowi zupełnie odrębną od budynku bryłę. Jest stabilna, ale nie łączy się w żadnym miejscu z murem. Ma to swoje wady, m.in. w postaci przenikania wilgoci przez wolną przestrzeń, jaka powstaje między bryłą budynku a pergolą. Z drugiej strony pergola tarasowa wolnostojąca może być postawiona w zasadzie w dowolnym miejscu ogrodu pod warunkiem, że grunt pod nią jest należycie wzmocniony. Alternatywnym rozwiązaniem jest pergola tarasowa przyścienna, która jest połączona z domem. Obok pergoli tarasowych stawia się też zadaszenia ogrodowe.

Kolejną kwestią jest określenie materiału z jakiego zostanie wykonana konstrukcja. Do wyboru zwykle pozostaje drewno, stal i aluminium.

Pergola ogrodowa z drewna to elegancka konstrukcja. Szlachetny surowiec wygląda pięknie, choć pasuje przede wszystkim do budynku utrzymanego w stylu rustykalnym. Drewno ma także tę wadę, że z biegiem czasu będzie pękało pod wpływem działania wilgoci i słońca, niezależnie od tego ile pracy włożysz w jego konserwację.

Może w takim razie pergola tarasowa przyścienna ze stali? To bardzo solidny materiał, który dobrze znosi upływ czasu. Niestety stal, która nie jest odpowiednio konserwowana staje się podatna na korozję. Co więcej jest to duży wydatek, ponieważ na przestrzeni ubiegłych kilku lat ten materiał konstrukcyjny znacząco zdrożał.

W Stimeo kupisz nowoczesne pergole ogrodowe wykonane z aluminium. Jest ono bardzo wytrzymałe, ale jednocześnie znacznie lżejsze od stali. Praktycznie nie wymaga specjalistycznej konserwacji, a przy tym wygląda nowocześnie. Taka pergola tarasowa w Rzeszowie będzie prezentowała się elegancko niezależnie od stylu w jakim jest utrzymany Twój dom.

Gdzie może stanąć pergola ogrodowa?

Nowoczesne pergole ogrodowe Stimeo mogą być posadowione na gruncie, aby stworzyć przestrzeń do wypoczynku lub uprawy roślin. Najmocniej nasłonecznioną stroną świata jest południe. Z kolei od północnej strony dociera najmniej światła do obiektu. Wybierając miejsce gdzie stanie pergola ogrodowa warto kierować się w pierwszej kolejności jej przeznaczeniem.

Ważne jest też odpowiednie przygotowanie terenu. Powinien on zostać wyrównany, pozbawiony nasadzeń, a w razie potrzeby również zagęszczony. Dzięki temu cała konstrukcja jest stabilna nawet przy bardzo silnym wietrze.

Warto pamiętać, że przepisy budowlane limitują liczbę obiektów małej architektury w zależności od powierzchni działki. Na każde 500 m2 terenu mogą przypadać nie więcej niż dwa obiekty takie, jak pergola tarasowa czy fontanna.

Jakie funkcje pełni pergola tarasowa przyścienna?

Pergola tarasowa może zostać wykorzystana na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim stwarza osłonę chroniącą przed słońcem i deszczem. Niezależnie od pogody panującej na dworze można usiąść na tarasie i cieszyć się świeżym powietrzem. To także strefa wypoczynku i relaksu, idealna do spotkań lub samotnego odpoczynku po ciężkim dniu. Zadaszenie stwarza też cień, który skutecznie zabezpiecza przed palącym słońcem.

Miłośnicy ogrodnictwa docenią to, że pergola tarasowa aluminiowa to solidne rusztowanie, na którym mogą wspierać się piękne rośliny pnące, jak chociażby wiciokrzew, winobluszcz czy chmiel. Przekonaj się, że pergola tarasowa w Rzeszowie może być naprawdę uniwersalną konstrukcją.

Jak rozwiązać zadaszenia i ściany boczne w pergoli?

Pergole powinny być wyposażone w system zadaszenia oraz dach, chroniące przed opadami i wiatrem. Jak je wybierać?

Już na starcie odradzamy drewno. Wprawdzie takie wypełnienia wyglądają estetycznie, ale są całkowicie nieprzezroczyste, więc w obrębie pergoli szybko zrobi się ciemno. Stałe zadaszenie może być też wykonane ze szkła hartowanego lub poliwęglanu. Oferują one podobny stopień przejrzystości, choć poliwęglan jest bardziej odporny na uszkodzenia.

Zamiast stałego zadaszenia możesz wybrać wariant ruchomy. Rolety, żaluzje lub markizy to wygodna alternatywa dla szklanej tafli. Można je otworzyć przy ładnej pogodzie lub szybko zamknąć, kiedy zaczyna padać. Pergola tarasowa przyścienna lub ogrodowa Stimeo może być wyposażona w tkaniny techniczne. Oferują one doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV i są nieprzemakalne. Podobnej ochrony nie gwarantuje pergola tarasowa z zasłonami, które są delikatne, szybko się niszczą i przebarwiają.

Jak dbać o pergolę tarasową?

O pergolę tarasową – tak samo jak budynek mieszkalny czy każdy inny obiekt małej architektury – należy dbać. W przeciwnym razie z biegiem czasu będzie niszczała. Jak się za to zabrać?

Na szczęście konserwacja pergoli ogrodowej nie jest przesadnie skomplikowana. W zupełności wystarczy dwa lub trzy razy w roku oczyścić konstrukcję z ptasich odchodów, roślinnych odpadów oraz pyłu. Do ścian szklanych lub z poliwęglanu można wykorzystać myjkę ciśnieniową, która skutecznie usunie nawet stare zabrudzenia.

Ruchome elementy najlepiej będzie przetrzeć szmatką nasączoną ciepłą wodą, ewentualnie z dodatkiem prostego detergentu. Należy pamiętać, aby nie używać silnych środków na bazie chloru, które mogą uszkodzić lub odbarwić poszczególne elementy konstrukcji.

Pergola ogrodowa to uniwersalny obiekt, który sprawdzi się zarówno jako zadaszenie tarasu, jak i w charakterze obiektu małej architektury. Jeśli szukasz jakościowych rozwiązań, które przetrwają lata, sprawdź ofertę Stimeo. Znajdziesz u nas bogatą ofertę pergoli, ogrodów zimowych i altan z możliwością personalizacji.

PERGOLE TARASOWE FAQ

Planuję zamontować oświetlenie w obrębie pergoli. Czy muszę to robić samodzielnie?

Nowoczesna pergola tarasowa Stimeo może zostać wyposażona w system oświetlenia LED. Wbudowane punkty świetlne emitują przyjemne światło, które stwarza kameralną atmosferę. Dzięki temu przestrzeń objęta pergolą może zostać łatwo zaadaptowana na potrzeby spotkań z rodziną lub przyjaciółmi i użytkowana praktycznie przez całą dobę. Żywotność każdej żarówki wynosi kilkadziesiąt tysięcy godzin, a w razie potrzeby łatwo można je wymienić.

Czy pergole tarasowe Stimeo mogą być montowane również na terenie działki, a nie wyłącznie na tarasie?

Jak najbardziej istnieje taka możliwość. Na życzenie klienta wylewamy płytę fundamentową o grubości 20 centymetrów wykonaną ze zbrojonego betonu. Warunkiem położenia takiej podpory jest to, aby teren był stabilny i w miarę możliwości płaski. Na obszarze gdzie układana będzie pływa nie mogą pojawiać się korzenie, drzewa lub krzewy. Ważne jest też, aby do miejsca prac mógł dojechać samochód dostawczy. Usługa obejmuje m.in. montaż hydroizolacji, geowłókniny oraz – opcjonalnie – zagęszczenie gruntu za pomocą piasku.

Czy pergole tarasowe Stimeo mogą być wyposażone w ruchome ściany?

Naszym klientom oferujemy montaż ściennej rolety elektrycznej sterowanej za pomocą pilota. Wytrzymuje ona wiatr o prędkości do 130 km/h. Jest całkowicie niewrażliwa na promieniowanie UV oraz wodoszczelna. Stosujemy specjalny wzmacniany materiał przepuszczający światło. Dzięki temu nawet przy pełnym zamknięciu rolety do wnętrza dostaje się jasność.

W jaki sposób mam zabezpieczyć pergole przed działaniem korozji?

Fabrycznie wszystkie aluminiowej elementy pergoli są malowane proszkowo. To trwała i wytrzymała powłoka odporna na zarysowania. Niemniej jednak w wyniku przypadkowego, silnego uderzenia może dojść do uszkodzenia warstwy ochronnej. W takiej sytuacji warto jak najszybciej zagruntować ubytek preparatem antykorozyjnym, a następnie pomalować.

Czy mogę samodzielnie zmontować pergolę tarasową?

Nie ma konieczności, aby wraz z produktem nabywać od razu usługę montażu. Niemniej jednak zalecamy takie rozwiązanie ze względów bezpieczeństwa. Precyzyjne połączenie poszczególnych elementów pergoli jest bardzo ważne, aby całość była odpowiednio stabilna. Niezależnie od tego montaż takich elementów jak oświetlenie czy sterowane elektrycznie rolety wymaga wiedzy specjalistycznej. Realizacja tych czynności na własną rękę może spowodować, że poszczególne mechanizmy nie będą działały prawidłowo lub stworzą zagrożenie dla użytkowników.

Ile kosztuje pergola tarasowa w Rzeszowie?

Cena pergoli jest uzależniona od wielu czynników. Znaczenie mają nie tylko gabaryty konstrukcji, ale także zastosowanie dodatkowych rozwiązań, jak wypełnienie ścian, oświetlenie czy montaż pergoli na płycie z betonu. Jeśli interesuje Cię, ile kosztuje pergola tarasowa w Rzeszowie spełniające określone warunki, skontaktuj się z nami. Dokonamy dla Ciebie wyceny i doradzimy, który produkt najlepiej wybrać.

Który poliwęglan sprawdza się lepiej jako zadaszenie pergoli – lity czy komorowy?

Zarówno poliwęglan lity, jak i komorowy to odmiany tego samego tworzywa sztucznego. Materiał lity jest bardziej przejrzysty, ale w nieco mniejszym stopniu izoluje. Prezentuje się za to znacznie bardziej estetycznie. Z kolei poliwęglan komorowy jest nieco tańszy, ale mniej transparentny.

Jak wyczyścić dach pergoli?

Dach pergoli powinien być czyszczony z wykorzystaniem drabiny. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie można doczyścić powierzchnię na wysokości. Są to prace potencjalnie niebezpieczne, dlatego przy ich wykonywaniu należy zachować szczególną ostrożność, wyposażyć się w kask ochronny oraz inne środki ochrony indywidualnej. W razie wątpliwości warto skorzystać z usług firmy, która profesjonalnie zajmuje się czyszczeniem obiektów na wysokości. Taką usługę oferują m.in. przedsiębiorstwa specjalizujące się w montażu fotowoltaiki.