Zadaszenie Tarasu Poznań - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Zadaszenie Tarasów w Poznaniu - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Zadaszenie tarasu Poznań

Tworzymy zadaszenia tarasowe z dbałością o Państwa potrzeby, zapewniając ich trwałość i estetyczny wygląd na wiele lat. Nasze rozwiązania idealnie wkomponują się w przestrzeń ogrodu, dodając mu klasy i funkcjonalności. Serdecznie zachęcamy do odkrycia naszej oferty i do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Zadaszenia tarasu Poznań od Stimeo

Jako lider w produkcji elementów architektury ogrodowej, nasza firma dostarcza zadaszenia tarasowe, które łączą funkcjonalność z estetyką, ulepszając przestrzeń wokół domu.

Nasz zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem dba o każdy detal, aby dostarczyć rozwiązania spełniające nawet najbardziej wymagające oczekiwania.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą online oraz do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Zadaszenia tarasów w Poznaniu - co warto wiedzieć przed zakupem?

Całoroczna zabudowa tarasu. Jak ją wybrać i pielęgnować?

Taras zadaszony to doskonałe uzupełnienie bryły budynku. Stwarza bezpieczną przystań na wypadek opadów deszczu. Dach nad tarasem skutecznie zabezpiecza przed palącym słońcem, stwarzając przestrzeń do rodzinnych spotkań. Jednocześnie pozwala cieszyć się widokiem wypielęgnowanego ogrodu. Jak wybierać zadaszenia tarasu w Poznaniu i na co zwrócić uwagę przy planowaniu takiej inwestycji?

Jak wybrać nowoczesne zadaszenie tarasu?

Zadaszenia na taras można dzielić na wiele różnych rodzajów. Nie zawsze samodzielne ustalenie, które z nich sprawdzają się w praktyce, a które są jedynie niefunkcjonalnym dodatkiem, będzie proste. Jak wybrać dobre zadaszenie tarasu?

Pierwszy dylemat przed którym stają kupujący to materiał konstrukcyjny zadaszenia. Z reguły oferty firm specjalizujących się w tego rodzaju konstrukcjach obejmują drewno, stal albo aluminium. Drewno to całkowicie naturalny surowiec. Jest piękne i wygląda elegancko. Niestety wyraźne zarysowanie słojów powoduje, że drewniane zadaszenia tarasu świetnie prezentują się w otoczeniu zabudowań utrzymanych w stylu rustykalnym, ale już nie nowoczesnym. Co więcej nawet najlepsze drewno wymaga specjalistycznej pielęgnacji za pomocą dedykowanych środków, a i tak po latach pojawiają się na nim pęknięcia, a belki lubią się wypaczać.

Może w takim razie zadaszenie ogrodowe ze stali? Rzeczywiście stal jest znacznie bardziej odporna na warunki atmosferyczne od drewna. Taka konstrukcja jest jednak ciężka, mało elastyczna, a także kosztowna. Zwłaszcza na przestrzeni kilku ubiegłych lat ceny stali mocno skoczyły do góry, więc i za wyroby stalowe trzeba zapłacić odpowiednio więcej.

Złotym środkiem może okazać się zadaszenie tarasu z aluminium pokrytego proszkowo warstwą farby. Aluminium jest znacznie lżejsze od stali oraz nieco bardziej elastyczne, więc nawet przy bardzo silnym wietrze całe zadaszenie zachowuje stabilność. Jeśli chodzi o wytrzymałość, to stal i aluminium są ze sobą porównywalne, przy czym drugi z surowców wyróżnia się na plus sporo niższą ceną. Skoro możesz mieć to samo (a nawet lepiej) za mniej, to po co przepłacać?

Doskonale wiemy, że zadaszenia tarasu mogą być też projektowane według różnych koncepcji architektonicznych. W Stimeo przygotowujemy dla naszych klientów zadaszenia tarasów utrzymane w nowoczesnym stylu. Taka konstrukcja jest uniwersalna, sprawdzi się zarówno w „starym” budownictwie, jak i w otoczeniu nowoczesnej architektury. Nawet jeśli z biegiem czasu przebudujesz dom, nasze zadaszenie tarasu i tak prezentuje się doskonale.

Idealny taras? Zadaszenie a może strefa wypoczynku Nie musisz wybierać!

Nasze zadaszenie może zostać wykorzystane na wiele różnych sposobów. Osłona rozpościerająca się nad tarasem to przede wszystkim efektywna osłona przed słońcem i deszczem. Nie musisz wracać do wnętrza domu za każdym razem, kiedy zaczyna padać deszcz.

Z kolei zadaszenie tarasu rozsuwane (z ruchomymi bokami) stwarza idealny obszar do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Niezależnie od pogody możesz wystawić na zewnątrz stół i sofę oraz fotele, aby stworzyć przedłużenie salonu. To także szansa na chwilę oddechu po ciężkim dniu w pracy. Kto nie chciałby się zrelaksować z książką w ręku, patrząc na ogród?

Zadaszenie z poliwęglanu otwiera zupełnie nowe możliwości dla miłośników ogrodnictwa. Zamiast montować w ogrodzie pergole i podpory po których będą mogły piąć się rośliny, wykorzystaj do tego rusztowanie tarasu. Bluszcz pospolity, hortensja pnąca czy milin amerykański będą czuły się doskonale mogąc piąć się ku górze po stabilne konstrukcji. Jest jeszcze jedna zaleta wykorzystania zadaszenia jako podpory dla roślin – zacieniona przestrzeń, która skryje taras przed promieniami słońca.

Zadaszenia tarasów rozsuwane czy jednolite. Które będzie najlepsze?

Systemy zadaszeń Stimeo mogą składać się wyłącznie z dachu i rusztowania, ale na życzenie klienta montujemy w nich również ściany boczne, w tym także ruchome rolety. Główna różnica między nimi polega na tym, że zadaszenie bez ścian sprawdzi się przede wszystkim przy pięknej, bezdeszczowej pogodzie. Kiedy na zewnątrz jest chłodno lub pada, lepszym wyborem z reguły okazuje się zadaszenie ze ścianami, które dodatkowo zapewniają prywatność i pozwalają odgrodzić się od otaczających domowników sąsiadów.

W zależności od tego czy zastosowałeś ocieplenie w budynku mieszkalnym, zadaszenia tarasu w Poznaniu mogą być montowane bezpośrednio do elewacji lub przez warstwę ocieplenia. To drugie rozwiązanie jest nieco droższe, ale nie wyklucza postawienia dachu nad tarasem.

Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu czy usługa montażowa? Czy warto montować zadaszenie samemu?

Kupując zadaszenie tarasu w Stimeo klient może zdecydować czy woli samemu połączyć poszczególne elementy konstrukcji, czy woli skorzystać z pomocy ekipy, która zajmie się wszystkimi czynnościami. Nie narzucamy żadnego z rozwiązań, z obowiązujących przepisów też nie wynika, że tego rodzaju konstrukcje mogą stawiać wyłącznie osoby posiadające określone uprawnienia.

W miarę możliwości finansowych zamawiającego zalecamy jednak korzystanie ze wsparcia naszych specjalistów. Mamy wieloletnie doświadczenie w stawianiu domków letniskowych, ogrodów zimowych, ale także zadaszeń tarasu, więc gwarantujemy, że po złożeniu cała konstrukcja będzie w pełni stabilna i nie zagrozi bezpieczeństwu użytkowników.

Warto też zdawać sobie sprawę, że samodzielny montaż niektórych systemów, jak rolety ZIP, oświetlenie czy sterowana elektrycznie markiza wymagają odpowiedniej wiedzy specjalistycznej. Bez niej poszczególne elementy mogą nie działać prawidłowo lub nawet stanowić zagrożenie dla domowników.

Nowoczesne zadaszenia tarasów Stimeo to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają trwałej i eleganckiej konstrukcji. Nasze zadaszenie na taras wytrzyma wiele lat regularnej eksploatacji. To maksimum komfortu i funkcjonalności oraz minimum zabiegów pielęgnacyjnych. Nie stawiaj na półśrodki i wybieraj zadaszenia tarasu w Poznaniu, które naprawdę działają i ucieszą domowników. Wybierz aluminiowe zadaszenie tarasu od Stimeo i ciesz się jakością przez okrągły rok.

Pytania i odpowiedzi na temat zadaszeń tarasowych

Czy zadaszenie tarasu Stimeo posiada zadaszenie?

Oczywiście, do każdego z naszych zadaszeń możesz indywidualnie dobrać materiał z jakiego zostanie wykonany dach. W ofercie mamy dostępny poliwęglan jednolity i komorowy, a także szkło hartowane laminowane. Każdy z tych materiałów występuje w wersji klasycznej oraz przyciemnionej, dodatkowo blokującej przenikanie promieni słonecznych i nagrzewanie się przestrzeni pod spodem.

Dodatkowo zadaszenia tarasu można wyposażyć w rozsuwaną markizę, sterowaną elektrycznie za pomocą pilota. Materiał z którego jest wykonana markiza to wodoodporny oraz niewrażliwy na działanie promieni UV, oddychający i hydrofobowy pokryty teflonem materiał akrylowy.

Chciałbym mieć oświetlenie wewnątrz zadaszenia tarasu. Czy muszę je montować samodzielnie?

Naszym klientom oferujemy możliwość montażu autorskiego systemu oświetleniowego firmy OSRAM. Składa się on z sześciu lub dziewięciu punktów świetlnych LED, każdy o jasności 184 lumenów. Zestaw obejmuje również szczelne obudowy i zasilacze. Żywotność każdego punktu świetlnego to 25 tysięcy godzin, czyli niemal 3 lata ciągłego świecenia. Po wyczerpaniu się żarówki można ją bez trudu wymienić na nową.

Czy zadaszenie tarasu może posiadać ściany boczne?

Tak, dla każdego zadaszenia Stimeo można zamontować aż trzy zasuwane ściany boczne – po stronie lewej i prawej oraz z przodu. Wykorzystujemy w tym celu rolety ZIP. Są one wyposażone w cichy rolkowy mechanizm oraz system naciągu tkaniny. Wykorzystanie PVC uzupełnionego w aż 30% o włókno szklane znacząco zwiększa wytrzymałość tkaniny, powoduje, że nie gniecie się ona i nie rozdziera. Jest też odporna na działanie podmuchów wiatru wiejących z siłą do 130 km/h. Rolety mogą być zaciągane manualnie lub sterowane pilotem po podłączeniu zasilania elektrycznego.

Jakie zadaszenie tarasu z poliwęglanu wybrać – litego czy komorowego?

Systemy zadaszenia Stimeo mogą być wyposażone w dach i ścian wykonane z poliwęglanu litego lub komorowego. To ten sam materiał, ale różniący się sposobem wykonania płyt. Poliwęglan lity przejrzystością przypomina szkło. Jest jednak od niego praktycznie 200-razy bardziej wytrzymałe. Oferuję izolacyjność cieplną na akceptowalnym poziomie, choć nie aż tak wysokim jak poliwęglan komorowy, który z kolei jest mniej przejrzysty. Dużą zaletą poliwęglanu jest to, że nie traci on swoich właściwości z biegiem czasu i nie odbarwia się.

Szukam zadaszenia tarasu w Poznaniu. Czy będę potrzebował pozwolenia na budowę lub zgłoszenia?

Montaż zadaszenia w rozumieniu prawa budowlanego nie jest rozbudową ani remontem budynku. Oznacza to, że ani zgłoszenie do administracji techniczno-budowlanej, ani tym bardziej pozwolenia na budowę nie będą potrzebne, aby je postawić. Niemniej jednak należy pamiętać, aby całość konstrukcji wykonywać w zgodzie z zasadami sztuki budowlanej tak, aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo.

Jak dbać o estetykę i poszczególne elementy zadaszenia tarasu?

Pielęgnacja zadaszenia tarasu Stimeo jest bardzo prosta i nie wymaga stosowania specjalistycznych środków czyszczących. W zupełności wystarczająca będzie ciepła woda z dodatkiem zwykłego detergentu, jak np. płynu do mycia naczyń. Wystarczy nasączyć nią szmatkę i przetrzeć zabrudzenia zarówno na aluminiowej ramie, jak i poliwęglanowych lub szklanych bokach. Prace konserwacyjne wystarczy przeprowadzać dwa-trzy razy w roku. Ewentualne uszkodzenia warstwy farby należy jak najszybciej zaimpregnować i pokryć lakierem antykorozyjnym.

Jeśli chodzi o dach, zalecamy czyszczenie go bezpośrednio z drabiny przy pomocy myjki ciśnieniowej. Warto podczas tych czynności wyposażyć się w kask oraz inne elementy ochrony indywidualnej, aby zminimalizować ryzyko wypadku. W razie wątpliwości można też skorzystać z usług firmy zajmującej się czyszczeniem obiektów na wysokości.

Od czego zależy cena zadaszenia tarasu?

Unikalny system Stimeo pozwala na konfigurację wielu elementów wyposażenia, które nie są obowiązkowe. Cena końcowa zależy więc przede wszystkim od wybranego modelu oraz dodatkowych opcji wybranych w procesie zakupowym.