Zadaszenie Tarasu Łódź - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Zadaszenie Tarasów w Łodzi - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Zadaszenie tarasu Łódź

Nasze zadaszenia tarasowe są wykonane ze szczególną dbałością o detale oraz jakość, by cieszyły Państwa oczyw przez wiele lat. Jeżeli pragną Państwo wzbogacić swój ogród o eleganckie i praktyczne rozwiązania, serdecznie zapraszamy do oglądnięcia naszej oferty i do kontaktu z nami.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Zadaszenia tarasu Łódź od Stimeo

Nasza firma od wielu lat zajmuje się produkcją, dystrybucją i montażem składników architektury ogrodowej. Oferowane przez nas zadaszenia tarasowe są nie tylko użyteczne, ale i estetycznie wzbogacają otoczenie domu.

Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy z dbałością o każdy szczegół realizują zadaszenia tarasowe, spełniając oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Bez względu na rozmiar projektu, jesteśmy gotowi spełnić Państwa potrzeby.

Zapraszamy do zaznajomienia się z naszą ofertą na stronie internetowej oraz do kontaktu z naszym zespołem, który z chęcią pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zadaszenia tarasów w Łodzi - co warto wiedzieć przed zakupem?

Całoroczna zabudowa tarasu zmienia otwartą przestrzeń w przytulny i funkcjonalny zakątek, który łatwo zagospodarować, dopasowując do swoich potrzeb. Szukając zadaszenia tarasu w Łodzi warto jednak wiedzieć, co które elementy takiej konstrukcji zwrócić uwagę. Sprawdź ofertę Stimeo i wybierz nowoczesne zadaszenie tarasu, które jest trwałe, wygląda elegancko i będzie pełniło swoją funkcję przez wiele lat.

Jak wybierać zadaszenia ogrodowe? Który materiał na zadaszenie tarasu sprawdzi się najlepiej i dlaczego?

Nowoczesne zadaszenia tarasów można dzielić według wiele różnych kryteriów. Świadomy wybór poszczególnych cech jest bardzo ważny już na etapie planowania zakupu, ponieważ przekłada się bezpośrednio nie tylko na estetykę, ale też na komfort korzystania. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim taras zadaszony może być wykonany z różnego rodzaju materiałów. Wiele osób decyduje się na drewno, czy taka decyzja jest dobra? Z pewnością drewniane zadaszenia tarasów wyglądają elegancko, ale są mało uniwersalne. Najlepiej prezentują się w otoczeniu budynków utrzymanych w stylu rustykalnym. Poza tym drewno jako materiał ma swoją specyfikę. Z biegiem czasu będzie delikatnie zmieniało barwę. Kiepskiej jakości surowiec może też stopniowo wypaczać się i pękać, nawet pomimo pielęgnacji i lakierowania.

Może w takim razie zadaszenie tarasu wykonane ze stali? Z pewnością jest to materiał niezwykle wytrzymały. Jednocześnie jednak wyróżnia go bardzo duży ciężar, a także sztywność całej konstrukcji. W efekcie może ona ulec destabilizacji pod wpływem silnych podmuchów wiatru. Stalowe zadaszenia tarasu są kosztowne ze względu na cenę surowca.

W praktyce najlepszym wyborem zwykle będzie aluminiowe zadaszenie tarasu. Jest znacznie lżejsze niż rama stalowa, ale dorównuje jej wytrzymałością mechaniczną. Aluminium jest również bardziej elastyczne, co wpływa na spoistość całej konstrukcji.

Zadaszenia tarasu w Łodzi mogą też być projektowane w różnych stylach architektonicznych – klasycznym, nowoczesnym lub rustykalnym. Rozwiązania proponowane przez Stimeo utrzymane są w stylu nowoczesnym lub klasycznym, dzięki czemu łatwo dopasować je do praktycznie każdego budynku. Będą stanowiły piękne przedłużenie fasady domu albo też przełamanie stylu retro, wprowadzając do obiektu powiew świeżości.

Idealny taras? Zadaszenie chroniące przed słońcem, a może wsparcie dla roślin pnących? Nie musisz wybierać!

Zadaszenie tarasu można wykorzystać na wiele sposobów, dlatego jest to konstrukcja bardzo funkcjonalna. Oczywistym zastosowaniem jest stworzenie bariery chroniącej przed deszczem i słońcem. Dzięki temu można spędzić na tarasie cały dzień niezależnie od pogody i ciesząc się widokiem roślin kwitnących w ogrodzie.

Nasze konstrukcje świetnie spisują się jako strefa wypoczynku oraz relaksu. Nieważne czy chcesz usiąść z książką na sofie lub w wygodnym fotelu po całym dniu, czy często organizujecie z rodziną lub przyjaciółmi spotkania rodzinne, zadaszenie nada się do tego idealnie. Wystarczy zamontować boczne ściany i można cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu. W ten sposób wiele osób tworzy naturalne przedłużenie salony, powiększając funkcjonalną przestrzeń domu.

Szukasz zadaszenia tarasu w Łodzi, a jesteś miłośnikiem ogrodnictwa? Doskonale się składa, ponieważ aluminiową ramę bardzo łatwo można zaadaptować do potrzeb roślin pnących. Stworzona w ten sposób altana stworzy cień i pozwoli eksperymentować z wieloma gatunkami flory, dla których inaczej trzeba by stawiać odrębne podpory w ogrodzie. Zacienioną przestrzeń docenisz przede wszystkim wtedy, gdy z nieba leje się żar.

Zadaszenie z poliwęglanu, a może ze szkła? Jaki system ścian bocznych?

Bazowa wersja zadaszenia tarasu składa się wyłącznie z aluminiowej ramy oraz dachu. Taki dach może być wykonany z poliwęglanu jednolitego, komorowego albo szkła hartowanego laminowanego, które jest rozwiązaniem najdroższym, ale też najbardziej wytrzymałym i bardzo eleganckim. Na dachu możemy położyć także warstwę przyciemnianą, która dodatkowo blokuje przenikanie promieni słonecznych i przeciwdziała nagrzewaniu się przestrzeni tarasu w upalne dni.

Zadaszenia tarasów rozsuwane pozwalają cieszyć się piękną pogodą lub osłonić przestrzeń przed wiatrem lub deszczem. Jednocześnie nie stwarza dodatkowych problemów przy konserwacji poszczególnych elementów.

Dla osób, które chcą zapewnić sobie prywatność, boczne ściany można wypełnić taflą z poliwęglanu. Nieco bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest montaż rolety ZIP. Jest ona wykonana z wytrzymałego PCV uzupełnionego o włókno szklane. Taka plandeka wytrzymuje podmuchy wiatru do 130 km/h. Z biegiem czasu nie traci również swojej barwy, ani nie wyciąga się, jak tanie materiały tekstylne. Wbudowany system automatycznego napinania gwarantuje, że roleta pod wpływem gwałtownych podmuchów nie będzie trzepotać.

Jak dbać o zadaszenie tarasu na co dzień?

Konserwacja zadaszenie tarasu nie wymaga kosztownych i częstych zabiegów. Tak naprawdę w zupełności wystarczy czyszczenie powierzchni dwa lub trzy razy w roku. Wtedy należy usunąć z dachu zalegające liście, ptasie odchody, smog i pył. Warto też obejrzeć aluminiowe elementy. Jeśli doszło do uszkodzenia warstwy farby nakładanej proszkowo, takie miejsce trzeba jak najszybciej zaimpregnować i pomalować farbą, aby zapobiec pojawieniu się ognisk korozji w materiale.

Jeśli szukasz zadaszenia tarasu w Łodzi, sprawdź ofertę firmy Stimeo. Działamy na terenie całej Polski. Dowozimy wszystkie elementy konstrukcyjne bezpośrednio do klienta, a w razie potrzeby przeprowadzamy kompleksowy montaż. Zapewnij sobie komfortową przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Wybierz zadaszenia wysokiej jakości i nie martw się o niską wytrzymałość poszczególnych komponentów. Oferujemy pełną obsługę gwarancyjną i pozakupową.

Pytania i odpowiedzi na temat zadaszeń tarasowych

Jak najlepiej zaprojektować oświetlenie pod zadaszenie na taras?

Możesz wykorzystać wiele różnych rozwiązań, w tym nawet połączyć punkty świetlne z niewielką przydomową instalacją fotowoltaiczną, aby uzyskać niezależność energetyczną. Naszym klientom za dodatkową opłatą proponujemy uzupełnienie zadaszenia tarasu o autorski system firmy OSRAM. Może on składać się z sześciu lub dziewięciu punktów świetlnych LED, które pobierają bardzo mało energii, choć każdy z nich generuje aż 184 lumeny jasności, co stanowi odpowiednik żarówki 20 Wat i ma aż 25 tysięcy godzin wytrzymałości (niemal 3 lata ciągłej pracy). Zestaw OSRAM składa się z żarówek osadzonych w hermetycznych oprawach oraz zasilaczy. Praktyka pokazuje, że nasze rozwiązania stwarzają przytulną, kameralną atmosferę pozwalającą cieszyć się z zadaszenia tarasu od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Czy zadaszenie tarasu Stimeo może być przymocowane do elewacji budynku, która została ocieplona?

Tak, przewidujemy dwa warianty montażu – do budynku z ociepleniem lub bez warstwy termoizolacyjnej. W pierwszym przypadku niezbędne jest zastosowanie specjalnych metalowych tulei oraz kołków, które przechodzą przez warstwę ocieplenia i łączą zadaszenie z bryłą budynku.

Czy aby postawić zadaszenie tarasu z poliwęglanu potrzebuję dopełniać formalności, jak pozwolenie na budowę lub zgłoszenie?

Absolutnie nie. Nasze zadaszenia są gotowe do użytkowania natychmiast po zakończeniu montażu. Nie ma potrzeby, aby taką konstrukcję zgłaszać organowi budowlanemu. Taras stanowi część budynku, a postawienie nad nim zadaszenia nie zostało w żaden sposób uregulowane przez obowiązujące przepisy budowlane. Obowiązuje tutaj wyłącznie ogólna zasada przewidziana dla każdego elementu obiektu budowlanego, która nakazuje stawiać je zgodnie z aktualnym stanem wiedzy technicznej czyli tak, aby gwarantowały odpowiednią nośność, stateczność i bezpieczeństwo użytkowania.

Czy muszę korzystać z usługi montażu zadaszenia tarasu?

W Stimeo oferujemy zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu lub razem z usługą złożenia bezpośrednio u klienta (odpłatnie). Choć nie ma obowiązku, aby inwestor korzystał z usługi profesjonalnej pomocy technicznej, gorąco zalecamy to wszystkim kupującym. Wcale nie chodzi o nasz zysk, ale o bezpieczeństwo korzystania z konstrukcji. Zadaszenie tarasu rozsuwane lub jednolite musi być idealnie złożone tak, aby poszczególne części były ze sobą spasowane. Tylko wtedy gwarantują całkowite bezpieczeństwo. Wystarczy chwila nieuwagi przy skręcaniu poszczególnych elementów, aby całość ramy nie była idealnie stabilna. Co więcej montaż wybranych elementów, jak sterowana elektrycznie markiza lub oświetlenie wewnątrz zadaszenia wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej. Samodzielny montaż może sprawić, że nie będą one działały w sposób prawidłowy.

Jaki poliwęglan wybrać do zadaszenia? Lity czy komorowy?

Poliwęglan to niezwykle wytrzymałe tworzywo sztuczne. Szacuje się, że jest ponad 200-krotnie bardziej odporny na uderzenia od zwykłego szkła. W wersji litej dorównuje przejrzystością szkłu. Oferuje też termoizolacyjność na akceptowalnym poziomie. Pod względem izolacyjności lepiej prezentuje się jednak poliwęglan komorowy, choć jest mniej przejrzysty.

Czy muszą stosować specjalistyczne specyfiki do pielęgnacji zadaszenia?

Nie ma takiej potrzeby. Zarówno elementy metalowe, jak i wykonane ze szkła lub poliwęglanu można wyczyścić za pomocą ciepłej wody zmieszanej z detergentem (np. zwykłym płynem do mycia naczyń). Odradzamy jednak korzystanie ze specyfików na bazie chloru. Mogą one uszkodzić czyszczoną powierzchnię i zmatowić poliwęglan.

Jak wyczyścić dach konstrukcji nad tarasem?

W celu oczyszczenia powierzchni dachowej można skorzystać z myjki ciśnieniowej lub zwykłego szlaucha. Warto pamiętać, że są to prace wykonywane na wysokości, dlatego należy zachować podczas ich wykonywania szczególną ostrożność. Warto wyposażyć się w kask ochronny i działać z pomocą stabilnej drabiny ogrodowej. Osoby, które nie chcą zajmować się czyszczeniem zadaszenia tarasu samodzielnie, mogą skorzystać z usług firm oferujących usługi w tym zakresie.

Od czego zależy ostateczna cena zadaszenia?

Na cenę zadaszenia wpływają przede wszystkim jego gabaryty oraz zastosowane rozwiązania techniczne. Nie pobieramy dodatkowych opłat za wysyłkę, ale jeśli klient chce skorzystać z usługi montażu, jej wartość doliczana jest do ceny końcowej.