Zadaszenie Tarasu Kraków - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Zadaszenie Tarasów w Krakowie - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Zadaszenie tarasu Kraków

Nasze zadaszenia tarasowe charakteryzują się wysoką jakością oraz idealnym dopasowaniem do Państwa domu. Jeżeli interesują Państwo trwałe i doskonale prezentujące się rozwiązania, które odmienią wygląd Waszego ogrodu, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do nawiązania z nami kontaktu.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Zadaszenia tarasu Kraków od Stimeo

Od wielu lat prowadzimy działalność w zakresie produkcji, dystrybucji i montażu elementów architektury ogrodó. Nasze zadaszenia tarasowe zapewniają nie tylko wygodę, ale również dodają estetyki każdemu otoczeniu.

Nasz zespół składa się z ekspertów, którzy z niezwykłą precyzją i zaangażowaniem tworzą zadaszenia, spełniając wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów. Jesteśmy gotowi realizować projekty o każdej skali, od małych po największe.

Wybierając zadaszenie tarasu od naszej firmy, możesz być pewien, że dostawa zostanie zrealizowana punktualnie i bezpiecznie, z wszystkimi kosztami transportu wliczonymi w cenę. Odwiedź naszą stronę internetową i skontaktuj się z naszym zespołem, który chętnie odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości.

Zadaszenia tarasów w Krakowie - co warto wiedzieć przed zakupem?

Całoroczna zabudowa tarasu to atrakcyjny, a zarazem funkcjonalny dodatek do każdego domu jednorodzinnego. Nowoczesne konstrukcje firmy Stimeo wyróżniają się ponadczasową jakością, która gwarantuje wieloletnią trwałość konstrukcji, wytrzymałość komponentów oraz estetyczny wygląd. Przeczytaj, czym warto kierować się na etapie projektowania zadaszenia trasu i dlaczego warto zainwestować w nasze zadaszenie ogrodowe.

Nowoczesne zadaszenie tarasu – jaki materiał i styl konstrukcji wybrać?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że każde zadaszenie tarasu jest dokładnie takie samo, ale to tylko pozory. Poszczególne konstrukcje różnią się między sobą wieloma detalami technicznymi, które, choć mało widoczne z zewnątrz, przekładają się na wygodę korzystania na co dzień. Co jest szczególnie istotne?

W pierwszej kolejności warto zdecydować się na materiał konstrukcyjny, który wytrzyma przez długie lata nie tylko intensywne użytkowanie przez niemal cały rok, ale także kontakt z warunkami atmosferycznymi i skrajnymi temperaturami. Z jakimi materiałami spotkasz się najczęściej w praktyce?

Pierwszym, co nasuwa się na myśl jest drewno. To bardzo elegancki materiał, ale niestety kosztowny. Na dodatek nawet najwyższej jakości drewniane bale pokryte lakierem po latach użytkowania zaczynają pękać i stopniowo się wypaczać. Może zatem stal? To rzeczywiście bardzo trwały materiał, niewrażliwy na czynniki zewnętrzne i bardzo wytrzymały. Jest jednak ciężki i drogi, a także sztywny. W rzeczywistości najlepiej sprawdza się aluminium. Wytrzymałością dorównuje stli nierdzewnej, ale jest od niej znacznie lżejsze, ale też bardziej elastyczne. W rzeczywistości cała konstrukcja lepiej znosi nawet silne podmuchy wiatru.

Po wyborze materiału trzeba określić styl w jakim ma zostać wykonane zadaszenie tarasu. Większość producentów oferuje możliwość wyboru między style nowoczesnym, uniwersalnym i rustykalnym. Oferta Stimeo to ponadczasowe połączenie eleganckiej estetyki z nowoczesnymi komponentami i sprawdzonymi, trwałymi rozwiązaniami. Projektując zadaszenia tarasu w Krakowie łatwo dopasujemy naszą ofertę do potrzeb naszych klientów.

Taras zadaszony jako ochrona przed słońcem i deszczem, a może strefa wypoczynku i relaksu?

Nowoczesne zadaszenia tarasów mogą zostać wykorzystane na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim jednolite, wytrzymałe ściany zapewniają pełną ochronę przed deszczem, śniegiem, ale także uciążliwymi promieniami słońca podczas upalnego lata. To idealne miejsce, aby wyciągnąć się na sofie lub leżaku po ciężkim dniu, patrząc na kwitnący ogród.

Zadaszenia tarasu w Krakowie stwarzają dodatkową, w pełni funkcjonalną i zamkniętą przestrzeń, którą można urządzić jako kolejne pomieszczenie sąsiadujące z salonem. W razie potrzeby zadaszenie na taras osłoni sprzęt sportowy lub ogrodowy, meble, zabawki dla dzieci i wiele innych akcesoriów, pełniąc funkcję przydatnego, podręcznego składziku.

Zadaszenia na taras stwarzają także trwałe rusztowanie po którym mogą piąć się ogrodowe rośliny. To idealne rozwiązanie dla osób kochających ogrodnictwo, ponieważ ramy tarasu zastępują elementy pergoli, które trzeba by montować samodzielnie. Wykorzystaj zadaszenie tarasu i stwór unikalny, piękny ogród, który przyciągnie uwagę sąsiadów, a dla domowników będzie stanowił miejsce ucieczki przed miejskim zgiełkiem. Dzięki roślinom tworzysz też zacienioną przestrzeń, która osłoni przed upalnym słońcem.

Zadaszenie tarasu rozsuwane czy jednolite, nieruchome?

Zadaszenie tarasu, podobnie jak ściany może być lite – wykonane z poliwęglanu. Dla dachu przewidujemy również możliwość montażu elektrycznej markizy dachowej. Jest ona sterowana pilotem i za pomocą jednego kliknięcia można ją zamknąć lub otworzyć. Po otwarciu powstaje przyjemny przewiew powietrza, który chłodzi i obniża temperaturę. Z kolei kiedy pada, przestrzeń zadaszenia może zostać całkowicie odizolowana od świata zewnętrznego.

Zadaszenia tarasów rozsuwane są bardziej uniwersalne, ponieważ przeznaczenie konstrukcji można dopasować do aktualnej pogody. Oczywiście możliwy jest też montaż zadaszenia tarasu bez żadnego wypełnienia ścian, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że sprawdzi się ono wyłącznie przy bardzo ładnej i bezwietrznej pogodzie.

Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu czy usługa specjalistów?

Wiele osób zastanawia się czy poradzą sobie z samodzielnym złożeniem poszczególnych elementów zadaszenia tarasu zamiast dopłacać za usługę montażu konstrukcji na miejscu. Naturalnie możliwe jest samodzielne zmontowanie konstrukcji. W takiej sytuacji usługa kończy się wraz z dostarczeniem poszczególnych elementów na wskazane miejsce.

Naszym klientom zawsze zalecamy jednak skorzystanie z usług naszych wykwalifikowanych ekip montażowych. Wcale nie chodzi przy tym o zwiększenie kosztów, ale o bezpieczeństwo domowników. Nawet zadaszenie aluminiowe jest dosyć ciężkie i powinno być zmontowane maksymalnie precyzyjnie, aby gwarantować stabilność rusztowania, ścian i dachu. Dodatkowe wyzwania mogą pojawić się przy montowaniu elementów, które nie są obowiązkowe, jak dachowa markiza, rozsuwane ściany czy oświetlenie LED. Powierzając nam wykonanie tych prac zawsze masz pewność, że wszystko zostało połączone ze sobą dokładnie tak, jak trzeba i będzie działało bez zarzutu.

Idealny taras? Zadaszenie a jego konserwacja

Konserwacja tarasu może wydawać się skomplikowanym zadaniem, ale w rzeczywistości jest bardzo proste dzięki zastosowaniu warstwy malowania proszkowego. Podstawowe zabiegi czyszczące można wykonywać dwa lub trzy razy w roku, najlepiej po zimie i pod koniec jesieni. Wtedy warto gruntownie oczyścić zadaszenie z liści, ptasich odchodów, kurzu i innych zanieczyszczeń.

W przypadku uszkodzenia ściany z poliwęglanu (a tym bardziej szkła) trzeba upewnić się, czy powstałe nierówności nie zagrażają osobom korzystającym z obiektu, a w razie potrzeby, wymienić całą płaszczyznę. Jeżeli dojdzie do zarysowania warstwy malowania proszkowego, powstałe uszkodzenie należy czym prędzej zaimpregnować preparatem przeciwko rdzy i pomalować, aby do metalowych elementów nie dostała się korozja, która może osłabić strukturę zadaszenia.

W zależności od wyboru, zadaszenia Stimeo mogą być mocowane do elewacji bez ocieplenia lub też z ociepleniem. W tym drugim przypadku konstrukcja zapewnia lepszy komfort termiczny. Do montażu używane są specjalne kotwy oraz długie kołki, które przenikają przez warstwę izolacyjną i łączą konstrukcję z murem.

Szukasz sprawdzonych, wygodnych rozwiązań na długie lata? Wybierz zadaszenia tarasu w Krakowie marki Stimeo. Nie szukaj kompromisów i postaw na jakość, trwałość i wygodę korzystania.

 

FAQ

Potrzebuję oświetlić wewnątrz aluminiowe zadaszenie tarasu. Jak zrobić to skutecznie?

Naszym klientom oferujemy nastrojowe oświetlenie LED, które wypełni przestrzeń pod zadaszeniem przyjemnym, równomiernym oświetleniem. Korzystamy z autorskiego systemu marki OSRAM, który może składać się z sześciu lub dziewięciu punktów zamkniętych w hermetycznych obudowach oraz transformatorów. Każdy punkt świetlny generuje 184 lumeny jasności i wystarcza na około 25 tysięcy godzin świecenia, czyli niemal 3 lata ciągłej pracy. Żarówki mogą być bardzo łatwo wymienione i nie ma problemów z ich dostępnością.

Chciałbym móc osłonić boczne ściany tarasu. Czy firma Stimeo oferuje takie rozwiązanie?

Oczywiście, służą do tego rolety ZIP. Taras może być nimi osłonięty z każdej strony. Rolety są wyposażone w cichy, ale bardzo wytrzymały rolkowy mechanizm oraz system napinania, który zapobiega trzepotaniu rolet pod wpływem wiatru. W materiał wplecione jest włókno szklane, które dodatkowo zwiększa wytrzymałość jego struktury. Powierzchnia rolet nie odbarwia się pod wpływem promieniowania słonecznego, a także nie rozciąga się z biegiem czasu. Dzięki temu nawet po wielu latach nasze rozwiązania pracują w pełni sprawnie.

Chciałbym wybrać zadaszenie tarasu z poliwęglanu. Lepiej postawić na zadaszenie z poliwęglanu komorowego czy litego?

Poliwęglan lity a komorowy zachowują się w nieco inny sposób, choć składają się z dokładnie takich samych składników. Na jakie różnice warto zwrócić uwagę? Poliwęglan lity zapewnia niemal idealną przezroczystość, porównywalną ze szkłem hartowanym. Jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia i wyróżnia się dobrą izolacyjnością termiczną. Z kolei materiał w wariancie komorowym jest mniej przejrzysty, ale z kolei znacznie lepiej izoluje wnętrze zadaszenia przed chłodem. Na pokrycie dachu możemy zastosować też poliwęglan przyciemniany – szary, grafitowy lub mleczny. Jest on mniej przejrzysty, ale skutecznie blokuje przenikanie promieni słonecznych. Dzięki temu łatwiej będzie znieść upalne lato na tarasie. Z naszych zadaszeń może korzystać już od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Chciałbym zadaszenie tarasu z zanieczyszczeń. Jak się za to zabrać?

Ze względu na wymiary zadaszenie nie obejdzie się bez skorzystania z drabiny. Jeśli nie czujesz się pewnie, warto wyposażyć się w kask. W końcu są to prace na wysokości. Do czyszczenia powierzchni z poliwęglanu można wykorzystać myjkę ciśnieniową. Powierzchnie metalowe najlepiej wyszorować szmatką nasączoną wodą z dodatkiem delikatnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń. Staraj się unikać agresywnych środków czyszczących, jak płyny na bazie chloru. Mogą one uszkodzić warstwę farby, a także sprawić, że powierzchnia z poliwęglanu stanie się matowa i nieestetyczna. Osoby, które nie chcą podjąć się samodzielnego czyszczenia zadaszenia mogą skorzystać z usługi mycia powierzchni na wysokości. Oferują je m.in. firmy zajmujące się fotowoltaiką.

Czy poliwęglanowe ściany są odporne na uszkodzenie?

Szacuje się, że poliwęglan jest około dwustukrotnie bardziej wytrzymały od szkła, jeżeli chodzi o uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie do pewnego stopnia pozostaje elastyczny, co zmniejsza ryzyko jego pęknięcia. To bardzo nowoczesny materiał, który z pewnością zintegruje się z bryłą budynku.

Ile kosztuje zadaszenie tarasu?

Cena zadaszenia tarasu zależy od wybranej konfiguracji poszczególnych elementów, a także jego gabarytów. Może wahać się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.