Ogrody Zimowe Konin - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Ogród Zimowy Konin - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Ogrody zimowe Konin

Od wielu lat pomagamy naszym Klientom łączyć innowacyjne podejścia do projektowania ogrodów z miłością do natury. Zapraszamy do odkrycia naszej bogatej oferty ogrodów zimowych i do wybrania najwygodniejszej formy kontaktu z naszą firmą.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Ogrody zimowe Konin od Stimeo

Mamy bogate doświadczenie w tworzeniu, dystrybucji oraz instalacji szerokiej gamy produktów architektury ogrodowej. Nasze ogrody zimowe zapewniają doskonałe warunki do odpoczynku dla wszystkich domowników. Oferowane przez nas produkty to nie tylko praktyczna przestrzeń użytkowa, ale również inwestycja zwiększająca wartość Twojego domu.W naszym zespole pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy skupiają się na Twoich oczekiwaniach i każdym detalu podczas projektowania oranżerii. Niezależnie od tego, czy poszukujesz małego, urokliwego zakątka, czy obszernego, wielofunkcyjnego ogrodu zimowego, z przyjemnością odpowiemy na Twoje potrzeby.Możesz zamówić ogród zimowy lub zadaszenie tarasu online, a my dostarczymy je bezpośrednio na wskazany adres – koszty transportu są już wliczone w cenę.Odwiedź naszą stronę internetową, aby zapoznać się z pełną ofertą i skontaktuj się z naszym zespołem, który z chęcią odpowie na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów.

Ogród zimowy – dlaczego warto go wybrać i co trzeba o nim wiedzieć przed zakupem

Ogrody zimowe to doskonałe uzupełnienie tarasów, ale też terenów zielonych. Coraz częściej widuje się na terenie działek w dużych, ale i mniejszych miastach. Pozwalają cieszyć się pięknem przyrody i czerpać radość z przebywania na świeżym powietrzu praktycznie przez cały rok i niezależnie od pogody. Jaka powinna być zabudowa tarasu, aby sprawdziła się przez lata i była wygodna w użytkowaniu?

Ogrody zimowe w Koninie – jaka oranżeria będzie najlepsza dla Twoich potrzeb?

Ogrody zimowe na tarasie lub w ogrodzie występują w wielu różnych odmianach. Przed dokonaniem zakupu warto przynajmniej pobieżnie zorientować się w ofercie producenta, aby wiedzieć, w czym można wybierać.

Zimowy ogród może być przede wszystkim wolnostojący lub przyległy. Te pierwsze są stawiane po prostu na terenie ogrodu – między drzewami lub w sąsiedztwie zabudowań gospodarczych. Mogą wymagać przeprowadzenia prostych prac ziemnych w celu wyrównania i stabilizacji gruntu.

Oranżeria tarasowa jest montowana bezpośrednio na tarasie i przylega do bryły budynku. Jest z nim łączona za pomocą specjalnych kotew, dzięki czemu cała konstrukcja jest stabilna, niewrażliwa nawet na silne podmuchy wiatru.

Ogród zimowy jest też definiowany przez materiał z jakiego się go wykonuje. Na rynku znajdziesz różnego rodzaju inwestycje, w tym wykonane ze stali, aluminium oraz drewna. Stal jest wprawdzie bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymuje przez wiele lat, ale wyróżnia się jednocześnie wysoką ceną, a sam surowiec jest ciężki. Konstrukcje stalowe doskonale wyglądają w nowoczesnej aranżacji.

Z kolei drewniane oranżerie tarasowe świetnie prezentują się w stylu rustykalnym. Niestety samo drewno, choć jest pięknym i szlachetnym surowcem, nie najlepiej znosi kontakt z wilgocią. Nawet jeśli jest wielokrotnie lakierowane, z biegiem czasu będą na nim coraz silniej widoczne znaki zużycia.

Uniwersalnym materiałem na ogrody zimowe jest aluminium. Wytrzymałością dorównuje stali nierdzewnej, ale jest od niej znacznie lżejsze, przez co cała konstrukcja jest bardziej smukła.

Ogrody zimowe w Koninie mogą być też projektowane w różnych stylach, np. nowoczesnym, retro lub klasycznym. Warto zadbać o to, aby oranżeria była dopasowana wyglądem do otaczających ją zabudowań. Dzięki temu całość będzie prezentowała się w sposób spójny.

Jak wykonuje się ogrody zimowe w Koninie?

Przygotowanie się do inwestycji to w przypadku ogrodów zimowych nie tylko pieniądze, ale także przemyślana koncepcja. Warto przyjrzeć się działce z lotu ptaka, aby zabudowa tarasu lub ogród zimowy wolnostojący były dopasowane do kształtu działki lub budynku pod względem rozmiaru.

Inwestor powinien też zastanowić się, jeśli chodzi o ogrody zimowe wolnostojące, w którym miejscu postawić taką konstrukcję. Jeśli będzie zanadto wyeksponowana na słońce, latem będzie w niej ciężko wytrzymać. Z drugiej strony jednak uprawa roślin ciepłolubnych stanie się łatwiejsza. Z drugiej nadmierne zacienienie spowoduje, że przez cały rok ogród zimowy będzie chłodny trudno będzie w jego wnętrzu cieszyć się słońcem.

Niewielkich rozmiarów ogrody zimowe w Koninie nie wymagają na szczęście uzyskiwania pozwolenia na budowę. W firmie Stimeo dbamy, aby nasi klienci nie musieli borykać się z niepotrzebnymi formalnościami. Dlatego każda oranżeria jest projektowana tak, aby jej użytkowanie można było zacząć od razu.

Ogrody zimowe a ogrzewanie. Jak to połączyć?

Zabudowa tarasu lub oranżeria wolnostojąca powinny być zaprojektowane tak, aby gwarantować komfort termiczny przez cały rok.

Wentylację obiektu łatwo zapewnić poprzez ruchome drzwi oraz przesuwne rolety w dachu. Dzięki przelotowi powietrza wnętrze ogrodu jest chłodzone i może być wygodnie użytkowane nawet latem. W ostateczności domownicy mogą zadecydować o instalacji urządzeń HVAC, które zapewnią odpowiedni obieg temperatury.

Nieco trudniej zadbać o ogrzewanie, ponieważ zimowy ogród z natury nie jest izolowany. Co robić w takiej sytuacji? Najprostszym rozwiązaniem będzie rozmieszczenie mat grzewczych lub niewielkich grzejników na podczerwień, które zapewnią wytwarzanie ciepła dla całej powierzchni. Takie źródła ciepła powinny być rozłożone równomiernie wzdłuż cokołu lub dolnej krawędzi ścian. Dzięki temu temperatura rozłoży się równomiernie.

Zabudowa tarasu a elewacja. Jaki materiał wybrać?

Projektując dach i ściany ogrodu zimowego należy określić też, z jakiego materiału mają zostać one wykonane. Szkło cechuje się dobrą izolacyjnością, ale w zależności od potrzeb może pojawić się potrzeba wyboru szkła jedno- lub dwuwarstwowego, przeciwsłonecznego lub zaciemniającego. Zwłaszcza szkło przyciemnione skutecznie osłania przed nadmiarem promieni słonecznych.

Zamiast szkła można też wykorzystać syntetyczny poliwęglan jednolity lub komorowy. Jest on nieco bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, choć z biegiem czasu może zmieniać odcień i stawać się bardziej matowy.

Ogród zimowy z pełny dachem czy rozsuwana markiza?

Ogród zimowy może być wyposażony w automatykę, która ułatwia korzystanie z obiektu i sprawia, że do obsługi dachu czy ruchomych ścian nie trzeba nawet wstawać z sofy. W ofercie Stimeo znajdziesz takie rozwiązania, jak:

  • elektryczna markiza dachowa;
  • przesuwne boki;
  • nastrojowe oświetlenie LED.

Technologie są sterowane intuicyjnym w obsłudze pilotem.

Czy warto zainwestować o ogród zimowy?

Zimowy ogród to wygodne miejsce do spędzania wolnych chwil po pracy lub razem z rodziną podczas spotkań. Pozwala na zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni i wystawienie do niej mebli, a także przechowywanie sprzętu sportowego lub ogrodowego. Wysokiej jakości konstrukcje aluminiowe Stimeo są wytrzymałe, doskonale spasowane i w pełni bezpieczne.

Czy nasze ogrody mają wady? Dla osób, które szukają oszczędnych, budżetowych rozwiązań mankamentem może być cena. Za ogród zimowy w pełnej konfiguracji i z wykorzystaniem całego dostępnego wachlarza udogodnień trzeba zapłacić ponad 20 tysięcy złotych.

Szukasz pomysł na obiekt małej architektury, który pozwoli cieszyć się kontaktem z naturą przez cały rok? Sprawdź ogród zimowy od Stimeo i ciesz się wygodą na co dzień i profesjonalną obsługą od początku do końca?

Ogrody zimowe Konin - FAQ

Potrzebuję zamontować oświetlenie w ogrodzie zimowym. Jakie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce?

W ogrodach zimowych Stimeo wykorzystujemy system oświetleniowy renomowanej firmy OSRAM, który może składać się z sześciu lub dziewięciu punktów. W jego skład wchodzą zarówno żarówki w hermetycznych oprawach, jak i zasilacze. Każda żarówka ma 3.2 Wata i generuje 184 lumeny jasności. Żywotność pojedynczej żarówki szacuje się na 25 tysięcy godzin, czyli niemal 3 lata ciągłego świecenia. W razie potrzeby taką żarówkę można dokupić u dystrybutorów marki OSRAM.

Czy potrzebuję pozwolenia na budowę, aby postawić ogród zimowy Stimeo?

Wszystkie ogrody zimowe Stimeo są projektowane tak, aby użytkownicy nie musieli stykać się z niepotrzebnymi formalnościami. Nasze konstrukcje nie wymagają ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia. Po dostarczeniu elementów na miejsce wykwalifikowana ekipa montażowa składa je w jedną całość i od razu można przystąpić do użytkowania obiektu.

Planuję zamówić ogród zimowy tarasowy. Czy jest on połączony z budynkiem?

Oczywiście, dla większej stabilności każda tarasowa oranżeria jest trwale połączona z murowanym budynkiem. W wersji standardowej mocowanie bez elewacji z ociepleniem. Istnieje również możliwość zamocowania zadaszenia do ściany z ociepleniem. Takie rozwiązanie przewiduje wykorzystanie specjalnych tulei oraz długich kołków rozporowych, za pomocą których ogród zimowy jest łączony bezpośrednio z murem.

Na czym polega roleta typu ZIP?

Zamiast otwartej przestrzeni na każdym z boków naszym klientom oferujemy możliwość zamontowania rolety typu ZIP. Jest ona sterowana automatycznie i została wyposażona w mechanizm napinający tkaninę. Po zaciągnięciu roleta pozwala odgrodzić się od otoczenia, chroniąc przed wzrokiem osób trzecich, a także niskimi temperaturami, słońcem, promieniowaniem UV oraz insektami. Wykorzystywany przez nas materiał nie odbarwia się pod wpływem słońca, nie rozciąga się z biegiem czasu, a dzięki zastosowaniu w nim dodatku włókna szklanego, jest bardzo wytrzymały.

Czy mogę zmontować ogród zimowy samodzielnie?

Jak najbardziej, poszczególne części oranżerii można złożyć samodzielnie. Niemniej jednak korzystanie z profesjonalnych usług montażowych to dodatkowe ułatwienie. W ramach usługi przeprowadzamy niezbędne prace na wstępnie przygotowanym podłożu, a także skracamy długość poliwęglanowego dachu, dopasowując ją do oczekiwań. Pomoc profesjonalistów to gwarancja, że obiekt będzie w pełni stabilny i może być bezpiecznie użytkowany przez lata.

Który wariant poliwęglanu na dach wybrać? Lity czy komorowy?

Wybór między poliwęglanem litym a komorowym zależy od kilku istotnych kwestii. Materiał lity jest bardziej przejrzysty, pod względem wizualnym prezentuje się więc bardziej atrakcyjnie. Z kolei materiał komorowy oferuje lepsze właściwości termoizolacyjne. Oba rodzaje materiału są odporne na uszkodzenia mechaniczne, choć poliwęglan lity nieco gorzej znosi przypadkowe uderzenia. Jeśli chodzi o cenę, poliwęglan komorowy jest nieco tańszy niż lity. Tam gdzie liczy się design, warto rozważyć poliwęglan jednowarstwowy.

Profil gruntu nie pozwala na idealne wyrównanie powierzchni na której ma być postawiony ogród zimowy. Czy to oznacza, że montaż drzwi przesuwnych jest niemożliwy?

W takiej sytuacji można zamontować drzwi przesuwne, ale w pierwszej kolejności trzeba umieścić przy podłodze (np. betonie lub kostce) specjalny, aluminiowy próg wyrównujący, tzw. fundament. Może też pojawić się potrzeba wyrównania gruntu za pomocą wylewki samopoziomującej.

Czy w ogrodzie zimowym naprawdę można spędzać czas przez cały rok?

Stosowane przez nas wysokiej jakości rozwiązania pozwalają cieszyć się z ogrodu zimowego od wczesnej wiosny do późnej jesieni. W wyjątkowo chłodne dni pojawia się potrzeba ogrzania przestrzeni, np. za pomocą promienników podczerwieni. To tanie i proste w zastosowaniu rozwiązanie, które niemal natychmiast podnosi temperaturę otoczenia.