Zadaszenie Tarasu Lublin - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Zadaszenie Tarasów Lublin - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Zadaszenie tarasu Lublin

Tworząc zadaszenia tarasowe, stawiamy na jakość i dopasowanie do otoczenia Państwa domu. Jeśli szukają Państwo rozwiązań, które wzbogacą Wasz ogród, to serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz obejrzenia naszej oferty.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Zadaszenia tarasu Lublin od Stimeo

Od lat zajmujemy się produkcją, dystrybucją oraz montażem elementów architektury ogrodowej. Nasze zadaszenia tarasowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także estetyczne dopełnienie Twojego otoczenia.

W skład naszego zespołu wchodzą wykwalifikowani eksperci, którzy z precyzją i zaangażowaniem realizują projekty zadaszeń tarasowych, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Niezależnie od skali projektu, jesteśmy przygotowani, by sprostać Twoim oczekiwaniom.

Decydując się na zakup zadaszenia tarasu od nas, masz pewność, że zostanie ono dostarczone punktualnie i z dbałością o bezpieczeństwo pod podany adres, przy czym koszty dostawy są już uwzględnione w cenie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej oraz do rozmowy z naszym zespołem, który chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zadaszenia tarasów w Lublinie - co warto wiedzieć przed zakupem?

Coraz więcej osób decyduje się na postawienie własnego domu jednorodzinnego z tarasem. To niezrównana swoboda gospodarowania przestrzenią i komfort, którego nigdy nie poznają mieszkańcy bloków. Kiedy jednak na zewnątrz pada lub nadchodzą upalne, letnie dni niechętnie wychodzimy na taras. Rozwiązaniem tego problemu jest personalizowane zadaszenie. Czym powinno wyróżniać się idealne zadaszenie tarasu i jak je zaprojektować?

Jakie rodzaje zadaszenia znajdziesz w rynkowych ofertach?

Firmy specjalizujące się w produkcji obiektów małej architektury zwykle mają w swoim portfolio kilka lub nawet kilkanaście różnych rodzajów zadaszeń tarasów. Jak je wybierać?

Przede wszystkim decydujące znaczenie ma materiał z jakiego zostanie wykonana konstrukcja. Zazwyczaj inwestor może wybierać spośród drewna, stali i aluminium. Drewno jako naturalny surowiec prezentuje się okazale i atrakcyjnie. Nie znosi jednak szczególnie dobrze kontaktu z wilgocią, niezależnie od impregnacji. Wizualnie nie pasuje też do obiektów utrzymanych w stylu innym niż rustykalny. Osoby, które preferują nowoczesne, funkcjonalne budownictwo mogą postawić na stal lub aluminium, przy czym ten ostatni materiał cechuje się porównywalnym stopniem wytrzymałości, ale znacznie niższą masą własną.

Styl zadaszenia tarasu powinien korespondować z przyjętym designem budynku mieszkalnego. Aluminium jest na tyle uniwersalne, że będzie dobrze prezentowało się niezależnie od otoczenia.

Czy warto decydować się na aluminiowe zadaszenie tarasu? Jakie są jego funkcje?

Zadaszenie tarasu może pełnić kilka różnych funkcji. Przede wszystkim solidne zadaszenie wraz z panelami bocznymi to świetna ochrona przed palącym słońcem, ale też ulewnym deszczem. Dzięki stworzeniu nieprzenikalnych barier możesz bez obaw wyjść na patio, kiedy na zewnątrz nie dopisuje pogoda. W tym aspekcie widoczna jest przewaga konstrukcji otwieranych, które pozwalają na regulację nasłonecznienia.

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu stwarza idealną przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Niezależnie od pogody oraz pory dnia możesz usiąść w wygodnym fotelu i cieszyć się ulubioną książką lub gorącą herbatą, patrząc jednocześnie na wypielęgnowany ogród. Modele z panelami bocznymi posłużą też jako składzik na sprzęt sportowy lub ogrodniczy, który zawsze chcesz mieć pod ręką.

Amatorzy ogrodnictwa i uprawy roślin z pewnością docenią możliwość wykorzystania metalowego rusztowania jako podpory pod różnego rodzaju pnące gatunki kwiatów. W zależności od orientacji budynku lepiej sprawdzą się gatunki rodzime lub egzotyczne. Jednocześnie po kilku sezonach rośliny stworzą przyjemne zacienienie całego obszaru tarasu, idealne na gorące, letnie dni.

Zadaszenia tarasów rozsuwane i jednolite. Które z nich jest lepsze?

Taras zadaszony to uniwersalne rozwiązanie, które chroni przestrzeń na patio przed słońcem i deszczem. Konstrukcje są oferowane zwykle w kilku wariantach tak, aby można łatwo dopasować rozwiązania techniczne do swoich potrzeb.

Najprostsze rozwiązania tarasu składają się wyłącznie z rusztowania oraz położonego na nich dachu. Choć spełniają one swoje zadania, warto pamiętać, że jednolity dach to nie tylko zalety. Nie pozwala bowiem na regulację przewiewu, poza tym może się nagrzewać, a przestrzeń pod nim będzie bardzo gorąca. Dlatego coraz większą popularność zdobywa zadaszenie na taras rozsuwane. Ruchome moduły mogą pojawić się w dwóch miejscach – jako podnoszone rolety boczne, a także elektrycznie sterowane markizy dachowe. Decydując się na taki taras, zadaszenie można dowolnie otwierać lub zamykać, aby np. utrzymać w jego wnętrzu komfort termiczny albo ochronić domowników przed deszczem zacinającym z boku.

Wybierając zadaszenie tarasu w Lublinie warto zwrócić uwagę na cenę takiej automatyki oraz jej dostępne wersje. Zazwyczaj producent udostępnia kilka wariantów kolorystycznych, a podobnie jak w przypadku całości konstrukcji, także tutaj można zamówić poszczególne elementy z opcją montażu lub bez niej.

Zadaszenie tarasu w Lublinie. Jak o nie dbać i czy warto składać je samemu?

Zadaszenia ogrodowe są oferowane wraz z usługą lub montażu lub wyłącznie jako elementy gotowe do samodzielnego złożenia. Choć usługa montażu zwykle jest dodatkowo płatna, większość inwestorów woli, aby zadaszenie na taras został zmontowany przez specjalistów. To gwarancja, że cała konstrukcja będzie odpowiednio stabilna, odporna na wibracje oraz zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Oczywiście zadaszenie tarasu można złożyć też samodzielnie, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Pomimo załączonej do zestawu instrukcji łatwo o niestaranne połączenie poszczególnych przęseł, zadaszenia oraz ścian bocznych. Stąd już tylko krok do utraty stabilności przez rusztowanie.

Nowoczesne zadaszenie tarasu z aluminium nie wymaga szczególnie skomplikowanych zabiegów czyszczenia i pielęgnacji. W zupełności wystarczy regularne usuwanie zabrudzeń oraz zalegających na dachu resztek organicznych. Warto co jakiś czas obejrzeć również metalowe elementy i sprawdzić czy na ich powierzchni nie pojawiła się korozja. Proste zabiegi pozwolą utrzymać estetykę zadaszenia tarasu przez cały rok.

Szukasz zadaszenia tarasu w Lublinie, które wytrzyma wiele lat i pozwoli na komfortowe korzystanie z wolnej przestrzeni niezależnie od warunków atmosferycznych? Jeżeli tak, sprawdź ofertę Stimeo i odkryj zadaszenia na taras w wielu różnych wariantach z możliwością personalizacji. Przekonaj się, że warto zapłacić za wygodę i ponadczasowy design.

 

FAQ

Czy całoroczna zabudowa tarasu musi być zgłoszona do organu budowlanego?

Obecnie sądy administracyjne stoją na stanowisku, że zadaszenie tarasu może być postawione samodzielnie przez inwestora bez konieczności wyrażania zgody przez organ budowlany. Wiodące interpretacje przepisów budowlanych zakładają, że nabywca zadaszenia tarasu nie musi ubiegać się o pozwolenie na budowę, ani nawet zgłaszać takiego zamiaru. Pamiętaj jednak, że każdy organ administracyjny dokonuje wykładni przepisów na własną rękę. Jeżeli chcesz mieć pewność, co do przebiegu postępowania, skonsultuj budowę zadaszenia tarasu z urzędnikiem.

Ile kosztują zadaszenie tarasu w Lublinie?

Nowoczesne zadaszenia tarasów potrafią kosztować od kilku do nawet więcej niż 20 tysięcy złotych. Wpływ na cenę ma przede wszystkim wymiar konstrukcji oraz rodzaj użytych materiałów. Jeżeli zdecydujesz się na montaż dodatkowych elementów zwiększających funkcjonalność konstrukcji, jak opuszczane rolety boczne i przednie, markiza dachowa czy klimatyczne oświetlenie, wartość takiej inwestycji wzrośnie. Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu jest nieco tańsze, ponieważ w tym przypadku cena nie obejmuje samej usługi złożenia.

Czy potrzebuję oświetlenia na tarasie?

Jeżeli planujesz korzystać z tarasu po zmroku, np. do przyjmowania gości, odpowiednio rozmieszczone oświetlenie pozwoli na stworzenie przytulnej atmosfery. Jeżeli chcesz montować je na własną rękę, jako punkty świetlne doskonale sprawdzą się świetlówki LED. Emitują jasne, równomierne światło, ni nagrzewają się i pobierają bardzo mało energii. Dodatkowo można zasilać je za pomocą dachowej fotowoltaiki. Firma Stimeo oferuje również montaż ściemnialnych żarówek marki OSRAM, z których każda emituje światło o natężeniu 184 lumenów (odpowiednik 20 W). Żywotność każdej żarówki to 125 tysięcy godzin rocznie, czyli niemal 3 lata ciągłej pracy.

Czy na zadaszonym tarasie można montować ogrzewanie?

Jeżeli planujesz spędzać na tarasie wieczory jesienią lub zimą, ogrzewanie będzie niezbędnym dodatkiem. Zazwyczaj stosuje się proste rozwiązania, jak maty grzewcze albo niewielkie grzejniki konwektorowe. Aby uzyskać możliwie największą efektywność, elementy grzewcze warto rozmieścić dookoła konstrukcji. Warto zaznaczyć, że ogrzewanie tarasu ma sens jedynie w sytuacji, kiedy wybierasz zadaszenie tarasu z panelami bocznymi i je zasuniesz. Inaczej duża część produkowanego ciepła jest wypromieniowywana na zewnątrz, a rachunki za prąd niepotrzebnie rosną. Dodatkowo przydatnym zabiegiem będzie zlokalizowanie mostków cieplnych między zadaszeniem a samym budynkiem.

Jakie zadaszenie z poliwęglanu wybrać?

Większość modeli zadaszenia ma dach wykonany z poliwęglanu. To rodzaj tworzywa sztucznego, które wyróżnia się dużą elastycznością, odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz promieniowanie UV. Z reguły producent umożliwia wybór między poliwęglanem litym i komorowym. Ten pierwszy jest nieco bardziej przezroczysty, ale cechują go gorsze właściwości termoizolacyjne. Z kolei poliwęglan komorowy lepiej ekranuje ciepło do wnętrza. Oba rodzaje materiałów mogą być pokryte warstwą specjalnej folii odbijającej promieniowanie UV. Dzięki temu nie matowieją z biegiem czasu. Osoby, którym zależy, aby uchronić się przed byciem widocznym z sąsiednich działek, mogą wybrać ściany z poliwęglanu o odcieniu szarym, przydymionym. To samo rozwiązanie stosuje się w dachach, aby ograniczyć ilość ciepła przenikającego do wnętrza.

Czy warto inwestować w ściany lub dach ze szkła bezpiecznego?

Droższe warianty zadaszenia mogą być wyposażone w tafle ze szkła hartowanego bezpiecznego VSG. To specjalnie przygotowane szklane tafle połączone za pomocą folii o dużym stopniu transparentności, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie w razie uszkodzenia zachowują spoistość i nie rozpadają na wiele fragmentów, które mogłyby być niebezpieczne dla użytkowników.

W jaki sposób utrzymać zadaszenie tarasu w czystości?

Konserwacja poszczególnych elementów tarasu nie jest skomplikowanym zadaniem. Jeżeli producent nie zamieścił żadnych wytycznych w tym zakresie, należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Doskonale sprawdzają się klasyczne środki do czyszczenia powierzchni płaskich rozcieńczone w ciepłej wodzie. Powierzchnie najlepiej myć ręcznie i unikać korzystania z myjek ciśnieniowych lub drucianych gąbek, które mogą porysować poszczególne elementy. Dach powinien być regularnie oczyszczany z organicznych pozostałości (zbutwiałe liście, martwe owady, ptasie odchody), których obecność nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może nawet wywołać korozję metalowych elementów.