Zadaszenie Tarasu Białystok - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Zadaszenie Tarasów Białystok - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Zadaszenie tarasu Białystok

Nasza oferta to przemyślane, estetyczne i trwałe zadaszenia tarasów, które łączą funkcjonalność z pięknem przyrody. Chętnie doradzamy i dostosujemy się do Państwa oczekiwań. Zachęcamy do kontaktu oraz zapoznania się z pełnym zakresem naszych usług.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Zadaszenia tarasu Białystok od Stimeo

Od wielu lat specjalizujemy się w kreowaniu architektury ogrodowej. Nasze zadaszenia to połączenie funkcji z formą, które z pewnością wzbogacą Twoją przestrzeń.

Profesjonalny zespół Stimeo dba o każdy detal, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Nasza oferta to zawsze terminowa dostawa, a jej koszt dostawy wliczony w cenę.

Sprawdź nasze produkty online i skontaktuj się z nami.

Zadaszenia tarasów Białystok - co warto wiedzieć przed zakupem?

Zadaszenie tarasu staje się coraz bardziej modnym dodatkiem do domów jednorodzinnych. Można spotkać je niezależnie od stylu architektonicznego budynku. Co warto wiedzieć o zadaszeniach i jak wybierać je świadomie?

Zadaszenie tarasu  - Na co zwrócić uwagę?

Wybór rusztowania na taras nie jest prostym zadaniem i wymaga uwzględnienia szeregu kryteriów. Decydujące znaczenie ma wykorzystany materiał. Zadaszenia tarasu są wykonywane najczęściej z drewna, stali lub aluminium. Naturalny surowiec wprawdzie wygląda bardzo atrakcyjnie, ale pasuje głównie do architektury utrzymanej w stylu rustykalnym. Co więcej nawet drewno, które zostało zaimpregnowane, z biegiem czasu zacznie wchłaniać wilgoć, co przełoży się na osłabienie struktury całej konstrukcji. Z kolei stal jest bardzo wytrzymała, ale też ciężka i masywna.

W większości przypadków optymalnym materiałem konstrukcyjnym okazuje się aluminium. Jest lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję, a przy tym wygląda elegancko i doskonale prezentuje się w otoczeniu zabudowań utrzymany w stylu klasycznym, nowoczesnym, ale także typowym old-fashioned.

Jak wykorzystać aluminiowe zadaszenie tarasu?

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu można wykorzystać na wiele sposobów i w zasadzie ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia. Przede wszystkim solidne zadaszenie tarasu chroni przed słońcem i deszczem. Jeżeli lubisz po pracy po prostu usiąść na tarasie i cieszyć się dobrą książką w ciszy z widokiem na ogród, będzie to doskonałe rozwiązanie. W przypadku zabudowanej przestrzeni możesz z niej korzystać przez okrągły rok.

Zadaszenie z poliwęglanu to także strefa wypoczynku i relaksu dla całej rodziny. Zwłaszcza przestrzeń pod przestronnym rusztowaniem posłuży jako miejsce do spotkań w najbliższym gronie. Wystarczy wystawić stoły, krzesła, grilla i gotowe! Zadaszenie tarasu w Białymstoku to rozwiązanie, które pozwala cieszyć się ze świeżego powietrza i widoku na ogród na co dzień, niezależnie od pogody.

Solidne zadaszenie tarasu sprawdzi się też, jako podpora pod rośliny pnące, które będą stanowiły ozdobę zabudowanej werandy. Te mniej znane i egzotyczne gatunki to np. azarina, mandewilla czy męczennica, ale możesz sięgnąć równie dobrze po te klasyczne, jak powojnik. Rośliny nie tylko stworzą korzystny mikroklimat, ale również zacienienie, które ochroni domowników w czasie upałów.

Zadaszenie tarasu jednolite czy rozsuwane. Co wybrać?

Nowoczesne zadaszenia tarasów występują w wielu wariantach, ale system tworzący dach i ściany boczne można zasadniczo podzielić na dwa rodzaje.

W wersji podstawowej zadaszenie tarasu jest lite, co oznacza, że otrzymujesz płytę wykonaną z wytrzymałego poliwęglanu lub hartowanego szkła o zwiększonej wytrzymałości. To wygodne i uniwersalne rozwiązanie, choć nie pozwala na regulację przewiewu oraz nie tworzy cienia, który pozwoliłby skryć się przed promieniami palącego słońca. Jeszcze mniej funkcjonalnym rozwiązaniem są pokrycia z drewna, które zupełnie nie przepuszczają światła.

Zadaszenia tarasów rozsuwane są wyposażone w sterowane elektrycznie markizy. Za pomocą jednego przycisku możesz otworzyć lub zamknąć w zależności od pogody, temperatury lub ewentualnych upałów.

Podobnie funkcjonują systemy ścienne. Najprostsze zadaszenie na taras nie posiada żadnych ścian i jest jedynie rusztowaniem, ewentualnie ma jedną lub dwie ściany zamocowane na stałe. Istnieje również możliwość, aby wyposażyć taras zadaszony w ruchome rolety ścienne. Wybierając zadaszenie tarasu w Białymstoku warto przeanalizować dostępne możliwości techniczne. Czasami lepiej dopłacić za nowsze, bardziej zaawansowane rozwiązania, ale móc cieszyć się komfortem przez wiele lat, niż oszczędzać na każdym elemencie.

Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu czy złożenie konstrukcji na miejscu? Jak dbać o zadaszenia ogrodowe?

Przywożone na taras zadaszenie może być złożone przez ekipę montażową lub pozostawione do dyspozycji inwestora, który może zmontować je samodzielnie. Którą opcję wybrać? W praktyce większość kupujących decyduje się na gotowe zadaszenie tarasu. To pewność, że poszczególne elementy konstrukcji zostaną połączone ze sobą w sposób stabilny, gwarantujący bezpieczeństwo użytkowania i wieloletnią trwałość zadaszenia na taras.

Oczywiście całe rusztowanie można złożyć samodzielnie, ale stwarza to ryzyko, że metalowe części czy płyty z tworzywa sztucznego zostaną połączone w sposób niedokładny lub niewystarczająco mocny.

Całoroczna zabudowa, podobnie jak każdy inny obiekt małej architektury wymaga regularnej pielęgnacji. Czyszczenie i konserwacja zadaszenia tarasu nie jest wymagającym zadaniem, nie ma też potrzeby, aby taki przegląd przeprowadzać często. W zupełności wystarczy rutynowa inspekcja dwa razy w roku. Aby zabezpieczyć nowoczesne zadaszenie tarasu, wystarczy użyć klasycznych środków czyszczących, chyba że producent poleca inne rozwiązania. Regularne mycie i usuwanie resztek organicznych z zadaszenia tarasu pozwoli zachować estetykę całej konstrukcji i skutecznie przeciwdziała zagnieżdżaniu się ognisk rdzy, która mogłaby osłabić strukturę osłony.

Szukasz wysokiej jakości zadaszenia tarasu w Białymstoku? Sprawdź ofertę Stimeo! Gwarantujemy personalizację zamówienia i montaż na miejscu. Ciesz się wygodą na co dzień. Odpoczywaj tak, jak lubisz.

 

FAQ Zadaszenia tarasów

Ile zapłacę za zadaszenie tarasu?

Koszt nowoczesnego zadaszenia trasu może wahać się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wpływ na cenę ma wiele czynników, od wymiarów rusztowania i użytych materiałów, aż po konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac ziemnych czy zaawansowane rozwiązania technologiczne, jak np. regulowane rolety lub markizy. Warto z wyprzedzeniem zorientować się wśród dostępnych opcji, aby wyboru dokonać spokojnie. Dzięki temu domownicy mogą cieszyć się wygodą i komfortem przez lata. W przypadku aluminiowych tarasów żywotność konstrukcji szacuje się na kilkadziesiąt lat.

Czy muszę montować oświetlenie w zadaszeniu tarasu?

Nie musisz, ale z reguły takie rozwiązanie okazuje się przydatne. Wybierając zadaszenie z oferty Stimeo możesz dodatkowo dokupić usługę montażu klimatycznego oświetlenia LED. To sprawdzona technologia, która wyróżnia się niskim zapotrzebowaniem na energię, długą żywotnością świetlówek oraz jasnym, równomiernym promieniem oświetlenia. Dzięki instalacji świetlnej możesz cieszyć się z przebywania na tarasie również po zmroku.

Z jakich materiałów jest wykonywany dach zadaszenia?

Dach pokrycia tarasu zazwyczaj wykonuje się z poliwęglanu albo szkła hartowanego bezpiecznego. W przypadku poliwęglanu inwestor ma do wyboru materiał w wersji litej lub komorowej. Obie kryte są specjalną folią zabezpieczającą je przed destrukcyjnym działaniem promieniowania UV, które może spowodować matowienie tafli. Z kolei szkło bezpieczne VSG cechuje się lepszą przeziernością, ale jest także droższe. Zaletą VSG jest to, że w razie uderzenia materiał nie rozpryskuje się na setki małych odłamków, ale „zapada się w sobie” nie tracąc spoistości.

W jaki sposób myć szyby zadaszenia?

Do czyszczenia należy wykorzystać środki wskazane przez producenta, w przypadku braku wskazówek – klasyczne detergenty na bazie anionowych środków powierzchnio czynnych wykorzystywane np. przy myciu szyb. Odradza się sięganie po różnego rodzaju agresywne formy czyszczenia, jak np. środki na bazie chloru, myjki ciśnieniowe czy druciane szczotki. Mogą one łatwo porysować folię zabezpieczającą, a w rezultacie cały panel trzeba będzie wymienić? W praktyce najlepiej sprawdzają się zwykłe szmatki nasączone rozcieńczonym w ciepłej wodzie środkiem lub szczotki teleskopowe.

Czy muszę czyścić dach rusztowania nad tarasem?

W przypadku dachu zaleca się, aby przynajmniej dwa razy w roku usuwać z niego organiczne resztki, jak ptasie odchody, gnijące liście i innego rodzaju pozostałości. W przeciwnym razie ich kontakt z metalowymi częściami zadaszenia może doprowadzić do pojawienia się korozji. Tak samo z powierzchni dachu warto usuwać pył i zanieczyszczenia z pól i lasów. Dzięki temu pokrycie zachowa odpowiedni stopień przejrzystości, a cała konstrukcja będzie prezentowała się estetycznie. Podczas mycia dachu należy zachować ostrożność i skorzystać z odpowiednich zabezpieczeń przeznaczonych do pracy na wysokości. W razie wątpliwości możesz po prostu zamówić usługę mycia (na takiej samej zasadzie, jak w przypadku paneli fotowoltaicznych).

Czy muszę uzyskać pozwolenia na budowę, aby postawić zadaszenie tarasu?

Co do zasady pozwolenia na budowę w tym przypadku nie jest wymagane. Sądy administracyjne stoją nas stanowisku, że zadaszenie tarasu stanowi jedynie remont budynku, a zatem nie jest wymagane również zgłoszenie do organu budowlanego. Wystarczy więc, że zamówisz usług z montażem na miejscu i nie musisz niczym się przejmować. Warto jednak pamiętać, że wykładnia przepisów prawa budowlanego należy do organu administracyjnego. W razie wątpliwości warto skorzystać ze wsparcia kancelarii prawnej, która udzieli niezbędnej pomocy.

Czy warto ogrzewać wnętrze zadaszenia tarasu?

Zadaszenie tarasu powinno być ogrzewane, jeżeli planujesz montaż zamkniętej konstrukcji, w przeciwnym razie ciepło będzie promieniowało bezpośrednio na ogród. Warto z wyprzedzeniem zamówić usługę monitorowania mostków cieplnych (przeprowadza się je za pomocą specjalnej kamery na podczerwień), która wykryje miejsca potencjalnej utraty ciepła. Jeżeli chcesz ogrzać taras, najlepiej w tym celu sprawdzą się maty grzewcze lub grzejniki konwektorowe. Ich moc powinna być dobrana do wymiarów ogrzewanej przestrzeni.

Poliwęglan lity czy komorowy, który z nich wybrać?

Pokrycie tarasu może być wykonane z poliwęglanu litego lub komorowego. Komorowa wersja poliwęglanu wyróżnia się większą elastycznością. Ma też lepsze właściwości dźwiękoszczelne i termoizolacyjne. Oba gatunki poliwęglanu cechują się wysokim stopniem przejrzystości, są odporne na działanie ciepła i wilgoci. Aby zapobiec nadmiernemu kumulowaniu się gorąca na tarasie, można rozważyć wykonanie pokrycia dachowego z poliwęglanu przyciemnianego. Przepuszcza on wprawdzie mniej światła, ale domownicy cieszą się komfortem termicznym niezależnie od pogody.