Zadaszenie Tarasu Szczecin - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Zadaszenie Tarasów Szczecin - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Zadaszenie tarasu Szczecin

Specjalizujemy się w tworzeniu najwyższej klasy zadaszeń tarasowych, które odpowiadają na nowoczesne potrzeby naszych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz do nawiązania kontaktu w celu omówienia Państwa indywidualnych wymagań.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Zadaszenia tarasu Szczecin od Stimeo

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie architektury ogrodowej, oferując naszym Klientom nie tylko funkcjonalność, ale także estetykę w postaci nowoczesnych zadaszeń tarasowych.

Nasz zespół to profesjonaliści, którzy z pasją i precyzją tworzą rozwiązania dla każdego, nawet najbardziej wymagającego, klienta.

Wybierając nasze produkty, masz pewność, że dostarczymy je na czas, bezpiecznie i bez dodatkowych opłat za dostawę.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony oraz kontaktu z naszymi specjalistami.

Zadaszenia tarasów Szczecin - co warto wiedzieć przed zakupem?

Zadaszenia tarasów coraz częściej pojawiają się przy domach jednorodzinnych. Elegancja i wytrzymała zabudowa gwarantuje wygodę korzystania z otwartej przestrzeni niezależnie od warunków atmosferycznych. Ja wybierać zadaszenia tarasu w Szczecinie lub innym mieście i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Jak wybrać zadaszenie tarasu?

Zadaszenia tarasu dostępne na rynku są dostępne w wielu wariantach, dlatego przed wyborem właściwego rozwiązania warto przeanalizować dostępne opcje.

Decydujące znaczenie ma materiał konstrukcyjny. Zazwyczaj wybór sprowadza się do drewna, aluminium lub stali. Drewno jako naturalny surowiec prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie, ale niestety nie najlepiej znosi kontakt z wilgocią i z biegiem czasu może zacząć się „rozchodzić”. Drewniane rusztowanie jest też całkowicie nieprzezroczyste, więc pod zadaszeniem praktycznie zawsze należałoby montować oświetlenie.

Stal i aluminium prezentują się znacznie lepiej, jeżeli chodzi o walory użytkowe. Są wytrzymałe, odporne na działanie warunków atmosferycznych, a ich żywotność liczy się w dziesiątkach lat. Zadaszenie tarasu z aluminium dodatkowo wyróżnia się niską masą własną, więc cała konstrukcja jest wizualnie lżejsza przy zachowaniu sztywności.

Zadaszenia tarasu warto dopasować do stylu architektonicznego budowli, aby w ten sposób zachować spójność wszystkich obiektów na działce. Do budynku rustykalnego dobrze pasuje drewno, do zabudowy klasycznej lub nowoczesnej – stal. Zabudowa aluminiowa jest na tyle uniwersalna, że można z powodzeniem połączyć ją z każdą architekturą.

Dlaczego warto montować zadaszenia tarasu?

Zadaszenie tarasu to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim taras zadaszony chroni przed słońcem i deszczem. Sprawdzi się więc przez cały rok niezależnie od tego, czy na zewnątrz panuje upał czy zacina nieprzyjemny, zimny deszcz.

Jeżeli planujesz przenieść ogród na taras, zadaszenie może posłużyć jako zacieniona przestrzeń do której dobierzesz odpowiednie gatunki roślin. Aluminiowe rusztowanie wykorzystasz też jako podporę dla roślin pnących. W praktyce doskonale sprawdzą się np. wilce, powojniki lub wiciokrzewy.

Zadaszenia tarasu to także doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu. Zamiast siedzieć w pomieszczeniach, możesz przenieść się z ulubioną książką na zewnątrz i to niezależnie od pogody. Aluminiowe zadaszenie tarasu rozpięte nad dużą przestrzenią stworzy też miejsce na przyjęcie gości. Wystarczy wystawić na zewnątrz stoły, fotele i można cieszyć się ze spotkania z rodziną lub przyjaciółmi.

Jakie zadaszenie tarasu – rozsuwane czy jednolite?

Zadaszenie na taras to nie zawsze osłona chroniąca tylko od deszczu. Lepsze i droższe modele obejmują też ściany boczne. Zarówno jeden, jak i drugi element może być jednolity lub rozsuwany.

Jednolite zadaszenia tarasu stwarzają zamkniętą przestrzeń, która zabezpiecza domowników przed niesprzyjającą aurą, ale jednocześnie nie pozwala cieszyć się promieniami słońca i ciepłem przy ładnej pogodzie. Z kolei zadaszenia tarasów rozsuwane stwarzają dodatkową możliwość otwarcia przestrzeni  zapewniają przewiew. Każde z tych dwóch rozwiązań ma swoje zalety i wady, w zależności od rodzaju wykorzystanego materiału. Zadaszenie tarasu z poliwęglanu lub szkła bezpiecznego stwarza solidną ochronę przed deszczem, nie traci swoich właściwości z biegiem czasu i jest odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Z kolei rozsuwane lamele aluminiowe lub materiał jest wprawdzie znacznie tańszy, ale i mniej wytrzymały, a jego czyszczenie – bardziej uciążliwe. Kompromisowym rozwiązaniem są np. zautomatyzowane rolety ścienne lub markizy dachowe.

Nowoczesne zadaszenie tarasu powinno być łatwe do utrzymania w czystości, a jednocześnie gwarantować wieloletnią wytrzymałość i pozwalać na prostą konserwację. Dlatego nie warto na nich oszczędzać. Zamawiając zadaszenia tarasu w Szczecinie masz dostęp do pełnej oferty Stimeo i możesz wybierać spośród wielu zróżnicowanych modeli.

Jak dbać o nowoczesne zadaszenia tarasów?

Całoroczna zabudowa tarasu to wytrzymała i stabilna konstrukcja, która pozwala na komfortowe korzystanie z otwartej przestrzeni niezależnie od pogody i nie wymaga przy tym wielu zabiegów ze strony właściciela.

Zadaszenie tarasu w Szczecinie jest zwykle oferowane w jednym z dwóch wariantów – jako prefabrykowane komponenty składane na miejscu przez wykwalifikowaną ekipę techniczną lub coraz popularniejsze DIY, czyli zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu. Zadaszenie tarasu jako usługa transportu połączona z montażem w większości przypadków będzie lepszym wyborem, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Łączenie poszczególnych elementów na własną rękę to ryzyko, że zostaną one scalone zbyt słabo lub nieprecyzyjnie, co może przełożyć się na niestabilność całej konstrukcji.

Zadaszenia na taras powinny być regularnie czyszczone i konserwowane. Pozwoli to z jednej strony na zachowanie estetyki rusztowania, z drugiej sprawi, że zachowa ono swoje właściwości użytkowe, a przez nieuwagę nie dojdzie do pojawienia się ognisk korozji na metalowych elementach. Zadaszenia ogrodowe należy czyścić zgodnie z wytycznymi producenta, a w przypadku ich braku sięgnąć po klasyczne środki czystości.

Sprawdź zadaszenia tarasu w Szczecinie i ciesz się wygodą oraz przyjemnością płynącą z kontaktu z naturą kiedykolwiek chcesz. Ze Stimeo tę możliwość masz na wyciągnięcie ręki!

 

Zadaszenie tarasu FAQ

Jak dbać o zadaszenie tarasu?

Zadaszenie tarasu warto obejrzeć minimum dwa razy do roku, w celu oceny stanu samego rusztowania oraz paneli bocznych i dachu. Jeżeli chodzi o dobór środków czyszczących w pierwszej kolejności należy kierować się wytycznymi producenta, a w razie ich braku korzystać ze zwykłych detergentów do czyszczenia powierzchni płaskich rozcieńczonych w ciepłej wodzie. Nie zaleca się korzystania z drucianych szczotek, myjek ciśnieniowych, ani innych agresywnych sposobów czyszczenia, które mogłyby uszkodzić powłoki ochronne albo zarysować boczne lub górne tafle.

Jak wybrać zadaszenie z poliwęglanu?

Poliwęglan wykorzystywany jako panele boczne lub górne występuje w dwóch postaciach – jako poliwęglan lity lub komorowy. W obu przypadkach jest to to samo tworzywo sztuczne, ale różnią się między sobą strukturą. Poliwęglan lity wyróżnia się lepszą przejrzystością, ale nieco gorszą izolacyjnością termiczną. Z kolei poliwęglan komorowy lepiej ekranuje ciepło, ale jest nieco mniej przejrzysty. W obu przypadkach pod wpływem promieniowania UV poliwęglan może matowieć, dlatego zwykle pokrywa się go specjalną folią ochronną.

Czy mogę zamontować oświetlenie zadaszenia tarasu?

Jeżeli domownicy planują korzystać z zadaszenia tarasu po zmroku, przydatny będzie montaż oświetlenia. W praktyce doskonale sprawdzają się świetlówki LED. Wyróżniają się dużą żywotnością, praktycznie się nie nagrzewają i mają bardzo małe zapotrzebowanie na moc. Dobrym pomysłem, choć wymagającym montażu dodatkowej instalacji jest zasilenie oświetlenia LED za pomocą fotowoltaiki. Wydajność paneli krzemowych jest w dużej mierze uzależniona od orientacji budynku oraz kąta nachylenia samych paneli, dlatego nie zawsze będzie to optymalne rozwiązanie.

Ile kosztuje zadaszenie tarasu?

Cena zadaszenia tarasu jest uzależniona od wielu czynników. Decydujące znaczenie ma rodzaj wykorzystanych materiałów oraz wymiary tarasu. Montaż dodatkowych rozwiązań, jak ruchome ściany lub dach, a także nastrojowe oświetlenie dodatkowo podnoszą cenę inwestycji. Na cenę wpływa też konieczność przeprowadzenia prac ziemnych, jak montaż stóp fundamentowych. Wysokiej klasy zadaszenie może kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Czy na zadaszenie tarasu muszę uzyskać pozwolenia na budowę?

W związku z liberalizacją przepisów prawa budowlanego obecnie nie trzeba już uzyskiwać pozwolenia na budowę w przypadku montażu zadaszenia tarasu. Uznaje się je za obiekt małej architektury, a prace polegają jedynie na wykonaniu zadaszenia nad istniejącym już tarasem – są więc remontem. Sądy administracyjne stoją na stanowisku, że nie ma konieczności nawet dokonywania zgłoszenia.

Czym myć boczne panele lub zadaszenie ze szkła?

Panele boczne i zadaszenie zabudowy tarasu należy czyścić w dokładnie taki sam sposób, jak szyby w domowych oknach. Warto w tym celu wykorzystać specjalne preparaty do mycia szyb, ale zabrudzenia usuwać manualnie lub przy użyciu teleskopowej szczotki myjącej. Wysokie ciśnienie wytwarzane przez myjkę może doprowadzić do porysowania zewnętrznej warstwy poliwęglanu lub folii na szkle bezpiecznym.

W jaki sposób ogrzać zadaszenie tarasu?

Zadaszenie tarasu, które ma służyć do spotkać rodzinnych warto jest ogrzać przy użyciu mat grzewczych lub grzejników konwektorowych. Przed ich montażem należy jednak upewnić się, że po zamknięciu ścian bocznych i dachu nie pojawiają się mostki cieplne, które sprawią, że generowana energia termiczna wypromieniuje na zewnątrz bez efektu, a rachunki za prąd wzrosną.

Czy muszę korzystać z usługi montażowej?

Nie musisz, ale z reguły większość zamawiających decyduje się na taką opcję. Montaż zadaszenia tarasu jest usługą dodatkowo płatną, ale gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania konstrukcji i jej stabilność przez wiele lat. Samodzielne wykonywanie prac jest nie tylko niewygodne, ale może okazać się też niebezpieczne.

Czy mogę rozbudować zadaszenie tarasu?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zadaszenie tarasu w części, a następnie rozbudować konstrukcję, rozciągając ją nad większym obszarem. Należy jednak liczyć się z koniecznością przynajmniej częściowego demontażu rusztowania.

Z jakiego materiału wykonuje się ściany boczne zadaszenia tarasu?

Ściany boczne tarasu wykonuje się z poliwęglanu lub szkła bezpiecznego VSG. Obok transparentnego można wybrać materiał przyciemniany, który osłoni domowników przed palącym słońcem, ale też wzrokiem sąsiadów. Niekiedy można spotkać się z PCV. Jest to wprawdzie tanie rozwiązanie, które na pozór niczym nie różni się od tego z poliwęglanu. Niestety w praktyce cechuje się znacznie gorszą termoizolacyjnością i szybciej traci atrakcyjny wygląd.