Jaki domek wybrać? - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Jaki domek wybrać?


Bardzo szeroki wybór domków oferowanych przez nas może spowodować iż wybór może być dość trudny, Jednak, aby go ułatwić poniżej przedstawimy różnice między poszczególnymi modelami domku.

Domki drewniane różnią się:

  1. Powierzchnią

  2. Wysokością

  3. Grubością balika - ważny parametr jakościowy. Im grubszy balik tym domek drewniany jest solidniejszy. Minimalna grubość stosowanych balików w naszych domkach to 19mm. Jest to cienka deska stosowana w domkach najbardziej ekonomicznych. Nie jest ona przez nas zalecana gdyż zastosowanie balika 28mm nieznacznie wpływa na cenę, a jakość domku wzrasta znacznie. Przy niedużych domkach, czy domkach do ogrodu grubość 28mm możemy uznać za przyzwoitą. Im grubszy balik tym domek będzie solidniejszy i trwalszy. W droższych modelach stosujemy balik 34mm,40mm,45mm, a na specjalne zamówienie 58mm czy nawet 70mm.

  4. Długość okapu - Długi okap zapewni ochronę narzędziom czy meblom ogrodowym bez konieczności umieszczania ich w domku, a także uatrakcyjni wygląd domku, a jeśli okap jest odpowiednio długi to umożliwi zamontowanie tarasu. Standardowa długość okapu bez podparcia w naszych domkach wynosi od 20-150cm.

  5. Okna - Większość naszych domków jest wyposażona w okna. Okna są umieszczane na bocznych lub przednich ścianach. Okna można wyposażyć w okiennice. We wszystkich modelach oferowanych przez nas okna są otwierane w obu kierunkach (uchylno-rozwierne) ( za wyjątkiem domków z serii Nolan 2 i Nolan 3 (okno uchylne na zewnątrz)). Wypełnieniem okien za wyjątkiem domku Tina jest szyba 4mm. Wyższe modele są wyposażone w szyby podwójne zespolone wypełnione argonem.

  1. Drzwi podwójne lub pojedyncze. Jeśli nie potrzebujesz wnosić gabarytowych rzeczy do domku to drzwi pojedyncze powinny Ci wystarczyć. Jednak podwójne drzwi czasem ułatwiają użytkowanie domku np. przy wnoszeniu do domku dużego grilla, kanapy, wjazdu taczką itp.

Każdy domek możemy doposażyć w dodatkowe okno lub drzwi.