Ogrody Zimowe Opole - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Ogród Zimowy Opole - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Ogrody zimowe Opole

Od lat z radością towarzyszymy naszym Klientom w realizacji ich wizji o niepowtarzalnych ogrodach, gdzie nowoczesność przenika się z naturalnym pięknem. Nasza oferta ogrodów zimowych to pełne wsparcie — od wstępnych koncepcji po ostatnie szlify. Z przyjemnością zapraszamy do kontaktu, aby wspólnie stworzyć miejsce, w którym natura i design spotykają się w idealnej harmonii.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Ogrody zimowe Opole od Stimeo

Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w projektowaniu, dostarczaniu i montażu architektury ogrodowej, możemy zaoferować rozwiązania idealne dla Twojego codziennego wypoczynku. Nasze ogrody zimowe to nie tylko funkcjonalne przestrzenie, ale również cenne inwestycje zwiększające wartość Twojej nieruchomości.



Współpracujemy z pasjonatami i ekspertami, którzy z pełnym zaangażowaniem podchodzą do każdego projektu oranżerii, dbając o każdy szczegół. Bez względu na Twoje potrzeby, jesteśmy gotowi pomóc Ci zrealizować marzenie o wyjątkowym ogrodzie zimowym.



Odwiedź naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie i skontaktować się z naszym zespołem. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy rozpocząć przygodę z Twoim nowym ogrodem zimowym.



Ogrody zimowe Opolu - Sprawdź, co oferuje marka Stimeo!

Ogród zimowy całoroczny stwarza niepowtarzalne warunki do wypoczynku niezależnie od pory roku i pogody. Zastanów się, ile razy chciałeś usiąść na wygodnym leżaku z widokiem na piękny ogród po ciężkim w dniu pracy? Ogrody zimowe na tarasie marki Stimeo dają taką możliwość. Wytrzymałe i o ponadczasowym designie sprawdzą się w przypadku każdego typu budownictwa. Przeczytaj, jak wybierać oranżerie tarasowe i na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się wygodą za niewygórowane pieniądze?

Ogrody zimowe w Opolu – wolnostojące czy przyległe?

Producenci zajmujący się wytwarzaniem obiektów małej architektury wykorzystują różnego rodzaju materiały i techniki łączenia poszczególnych elementów. Nie zawsze jednak łatwo wybrać optymalne rozwiązanie, tym bardziej że na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią. Jaka powinna być zabudowa tarasu, aby niepotrzebnie za nią nie przepłacić?

Przede wszystkim trzeba określić, czy oranżeria ma przylegać bezpośrednio do bryły budynku mieszkalnego. Takie rozwiązanie skutecznie zwiększa powierzchnię mieszkalną, ponieważ oranżeria tarasowa z reguły łączy się bezpośrednio z salonem. Z kolei ogród zimowy wolnostojący może posadowić praktycznie w dowolnym miejscu na działce pod warunkiem, że grunt jest wystarczająco stabilny. Dla wzmocnienia podstawy wykonuje się betonowe wylewki na uprzednio przygotowanym terenie. Dzięki temu można osadzić konstrukcję nośną ogrodu zimowego tak, że nie będzie się ona chwiała.

Zabudowa tarasu może być wykonana z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej będzie to:

  • Drewno – naturalny surowiec, cechuje go elegancki, stonowany wygląd; oranżeria z drewna jest niestety podatna na działanie wilgoci i z biegiem czasu może się wypaczać,
  • Stal nierdzewna – bardzo solidny i trwały materiał, odporny na działanie warunków atmosferycznych. Jego wadą jest wysoka cena oraz duży ciężar konstrukcji,
  • Aluminium – zimowy ogród z aluminium jest równie wytrzymały, jak konstrukcja stalowa, ale znacznie od niej lżejszy.

W ofercie Stimeo znajdziesz ogrody zimowe wykonane właśnie z aluminium pokrytego powłoką PVD. Są one lekkie, niezwykle wytrzymałe, a przy tym wyróżnia je uniwersalny design, który pasuje praktycznie do każdego typu architektury.

Jak je orientować względem stron świata?

Zimowy ogród powinien być ustawiony w miejscu dopasowanym do jego przeznaczenia. Zabudowa tarasu daje pod tym względem najmniejszą elastyczność, ponieważ trzeba dopasować oranżerię do projektu. Jeśli chodzi o ogrody zimowe wolnostojące, to największe nasłonecznienie występuje po stronie południowej, najmniejsze zaś po północnej. Nie ma przeszkód, aby posadowić ogród zimowy w strefie zacienienia stwarzanej przez ogrodowe drzewa.

Pamiętaj, że oranżeria, która staje w ogrodzie, musi być posadowiona na prawidłowo przygotowanym gruncie, odpowiednio płaskim i utwardzonym.

Jak można wykorzystać ogród zimowy?

Ogrody zimowe stwarzają szerokie możliwości dla domowników. Przede wszystkim po przestronnym zadaszeniem można ustawić meble ogrodowe. Idealnie do wypoczynku lub organizacji przyjęcia, są dobrze zabezpieczone przed wilgocią oraz promieniami słonecznymi.

Aluminiowe rusztowanie pokryte powłoką ochronną stanowi świetne oparcie dla roślin pnących. W okresie kwitnienia nie tylko stworzą one skuteczną zasłonę od cienia, ale też pięknie wyglądają. Rozważ sadzenie takich gatunków, jak akebia, bluszcz, chmiel, hortensja pnąca lub glicynia. Wybór pnących gatunków, które przyjmą się w ogrodzie zimowym, jest naprawdę spory! Powłoka ochronna nie wchodzi w reakcję z roślinami, nie ma więc ryzyka, że dojdzie do korozji podpór.

Zadaszony obszar można wykorzystać jako miejsce do przechowywania sprzętu ogrodowego, narzędzi lub rowerów. Wystarczy zamontować rolety w bocznych ścianach, a nie będziesz musiał chować wyposażenia w szopie lub komórce na narzędzia.

Z czego wykonywane są zadaszenia i ściany boczne w ogrodach zimowych?

Najprostszy wariant oranżerii to po prostu rusztowanie z zadaszeniem. Dach może mieć postać zarówno stałą (np. ze szkła, poliwęglanu lub drewna), jak i ruchomą (np. rolety, żaluzje, markizy). Część producentów oferuje też tkaniny techniczne, które blokują promieniowanie UV i do pewnego stopnia są wodoodporne. W Stimeo oferujemy przede wszystkim dachy wykonane ze szkła hartowanego bezpiecznego oraz wytrzymałego poliwęglanu. Poliwęglan może występować w wariancie litym lub komorowym. Różnią się one między sobą stopniem transparentności oraz izolacyjności cieplnej.

Ściany boczne mogą być wykonane ze szkła i przesuwane. Ciekawą alternatywą są rolety sterowane elektrycznie. Materiał to połączenie włókna szklanego i PVC. Jest odporny na działanie promieniowania UV, nie faluje się i nie rozciąga z biegiem czasu. Wytrzymuje napór wiatru wiejącego z prędkością do 130 km/h. Rolety Stimeo są wyposażone w cichy, rolkowy mechanizm oraz specjalny element naciągający tkaninę. Dużą zaletą jest możliwość wymiany praktycznie każdego elementu mechanizmu. W przypadku awarii nie trzeba więc demontować od razu całej ściany.

Jak dbać o ogród zimowy?

Ogrody zimowe Stimeo wymagają bardzo niewiele pielęgnacji ze strony użytkowników. Wystarczy raz lub dwa razy do roku wyczyścić powierzchnię rusztowania oraz ścian bocznych przy użyciu wilgotnej ścierki nasączonej delikatnym detergentem. Nie ma potrzeby wykorzystywania silnie skoncentrowanych środków, ponieważ mogą one uszkodzić powłokę PVD lub zmatowić materiał wypełniający ściany oraz dach. Powłoka ochronna PVD zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku jej uszkodzenia trzeba niezwłocznie pokryć ubytek warstwą ochronną, aby zapobiec osłabieniu całej konstrukcji.

Usunięcie zalegającego pyłu, pozostałości ptasich odchodów oraz zbutwiałych resztek roślin skutecznie zabezpieczy oranżerię na przyszłość i zapewni estetykę na co dzień. Do czyszczenia dachu możesz wykorzystać myjkę ciśnieniową, która usunie zabrudzenia wodą pod silnym ciśnieniem.

Planujesz zainwestować w oranżerię? Sprawdź ogrody zimowe w Opolu marki Stimeo. To połączenie wytrzymałości, ponadczasowego designu oraz funkcjonalności Działamy na rynku od ponad dekady przez ten czas zrealizowaliśmy kilka tysięcy inwestycji na rzecz klientów z całej Polski. Firma Stimeo specjalizuje się w projektowaniu takich obiektów, jak ogrody zimowe, zadaszenia tarasów, pergole ogrodowe, domki wypoczynkowe drewniane praz szklarnie ogrodowe.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zacznij wypoczywać dokładnie tak, jak lubisz!

 

Ogrody zimowe Opole - pytania i odpowiedzi:

Czy warto zainwestować w zimowy ogród?

Zabudowa tarasu może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego z pewnością nie jest to mały wydatek. Warto jednak pamiętać, że ogród zimowy Stimeo to konstrukcja, która, odpowiednio pielęgnowana, przetrwa wiele lat. Jest też całkowicie bezpieczna i pozwala na komfortowy wypoczynek przez cały rok niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Przekonaj się, że warto zainwestować w taki wypoczynek.

Czy mogę posadzić rośliny w ogrodzie zimowym?

Jak najbardziej! Ogrody zimowe idealnie nadają się do sadzenia w nich roślin, ponieważ zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi. W zależności od orientacji oranżerii lepiej mogą sprawdzić się gatunki ciepłolubne lub takie, które preferują niższe temperatury.

Czy na zimowy ogród potrzebne jest pozwolenie na budowę?

Nasze ogrody zimowe projektowane są tak, aby klienci mogli zacząć z nich korzystać praktycznie od razu bez zbędnych i rozbudowanych formalności. Konstrukcje do 35 m2 nie wymagają pozwolenia na budowę, wystarczy zgłoszenie zamiaru do odpowiedniego organu administracyjno-budowlanego. Ogrody zimowe Stimeo pozwalają cieszyć się komfortowym wypoczynkiem już po zmontowaniu w całość.

Ogród zimowy z pełnym dachem a szklarnia, czym różnią się między sobą?

Ogrody zimowe projektowane są z myślą o intensywnym użytkowaniu przez wiele lat. Dlatego ich konstrukcja jest znacznie bardziej wytrzymała. Wyposaża się je też w różnego rodzaju udogodnienia, których próżno szukać w szklarniach. Zwykłe szklarnie ogrodowe są znacznie bardziej delikatne, a ich konstrukcja jest prostsza.

Czy mogę samodzielnie zmontować ogród zimowy?

Oranżerie marki Stimeo są projektowane tak, aby mogła złożyć je osoba bez fachowej wiedzy w zakresie budownictwa. Wystarczą do tego podstawowe narzędzia i wsparcie drugiej osoby, jako asekuracji. W takiej sytuacji po prostu dowozimy poszczególne części ogrodu zimowego do wskazanej lokalizacji. Dla większego bezpieczeństwa zachęcamy jednak do korzystania z usługi montażu. Jest ona dodatkowo płatna, ale ekipa profesjonalistów zadba o to, aby cała konstrukcja była stabilna. Pomoc fachowców przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy chcesz wyposażyć ogród zimowy w elementy sterowane elektronicznie.

Jak zadbać o oświetlenie ogrodu zimowego?

Aby ogród zimowy mógł być użytkowany przez cały rok, warto zadbać o montaż oświetlenia. Mogą być to klasyczne lampy zasilane podciągniętą instalacją albo fotowoltaika. Naszym klientom oferujemy systemy marki OSRAM. Składają się one z transformatorów, szczelnych oprawek oraz żarówek, z których każda emituje 184 lumeny jasności. To wystarczająca ilość światła, aby zadbać o przytulną atmosferę.

Ile kosztuje korzystanie z ogrodu zimowego?

W miesiącach wiosennych i letnich, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury, a dzień jest długi, korzystanie z ogrodu zimowego jest praktycznie bezpłatne. Jesienią i zimą pojawiają się koszty związane z ogrzewaniem i oświetleniem przestrzeni. W przypadku LED-owych punktów świetlnych wydatek na energię elektryczną nie będzie wysoki. Oranżerię można zaś ogrzewać na kilka sposobów – za pomocą mat grzewczych, grzejników na podczerwień lub ogrzewania kanałowego.

Jakie akcesoria warto zamontować w ogrodzie zimowym?

Aby zwiększyć funkcjonalność ogrodu zimowego, warto wyposażyć go w różnego rodzaju udogodnienia. Poza oświetleniem i ogrzewaniem przydatne będą oczywiście meble – stół, leżaki, szezlongi lub krzesła. Wybierając konfigurację poszczególnych elementów, dobrze jest zainwestować w szczotki przeciw kurzowe. Zapobiegają one dostawaniu się pyłu do wnętrza mechanizmu i sprawiają, że drzwi otwierają się i zamykają płynnie.