Zadaszenie Tarasu Zielona Góra - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Zadaszenie Tarasów Zielona Góra - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Zadaszenie tarasu Zielona Góra

Nasze zadaszenia tarasowe zostały zaprojektowane, aby łączyć wytrzymałość z estetycznym wyglądem. Każdy element jest starannie wykonany, by służyć przez lata. Jeśli pragną Państwo wyjątkowego i użytecznego uzupełnienia ogrodu, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i rozmowy z naszym zespołem.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Zadaszenia tarasu Zielona Góra od Stimeo

Jako specjaliści w architekturze ogrodowej, oferujemy zadaszenia tarasowe, które są kwintesencją funkcjonalności i estetyki.

Dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi, każdy projekt jest realizowany z najwyższą precyzją. Bez względu na skalę projektu, spełniamy Państwa wymagania.

Zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszej strony internetowej, aby zapoznać się z naszą pełną ofertą.

Zadaszenia tarasów Zielona Góra - co warto wiedzieć przed zakupem?

Zadaszenia ogrodowe stanowią atrakcyjny dodatek do domu jednorodzinnego lub samodzielną konstrukcję do posadowienia w ogrodzie. Nowoczesne zadaszenie tarasu stwarza przytulną przestrzeń do rodzinnych spotkań i wypoczynku, zabezpieczając domowników przed opadami i zapewniając komfort temperaturowy przez cały rok. Przeczytaj, jak wybierać zadaszenie na taras i dowiedz się, dlaczego warto wybierać rozwiązania marki Stimeo.

Zadaszenia tarasów Zielona Góra – na jaki styl pergoli warto się zdecydować?

Decydując się na zadaszenie tarasu inwestor staje przed trudnym wyborem. Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych rozwiązań o odmiennych cenach i samodzielnie trudno wybrać te, które sprawdzają się w praktyce. Na jakie parametry konstrukcji warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Przede wszystkim określ czy wolisz kupić zadaszenie tarasu przylegające bezpośrednio do budynku czy lepszym rozwiązaniem będzie obiekt małej architektury usadowiony w zielonej części działki na płaskiej przestrzeni. Jeśli Twój dom jest uzupełniony o taras, zadaszenie powinno być przymocowane do niego za pomocą specjalnych kotew przechodzących przez warstwę ocieplenia. Takie połączenie jest stabilne i wytrzyma nawet bardzo silny wiatr. Aluminiowe zadaszenie rozumiane jako samodzielna konstrukcja uzupełni wolną przestrzeń o funkcjonalny obszar gotowy do wykorzystania.

Kolejna kwestia to materiał z jakiego ma być wykonane zadaszenie. Taras zadaszony z reguły powstaje z drewna, stali lub aluminium. Czym te materiały różnią się między sobą?

Drewno to szlachetny surowiec, który pięknie prezentuje się w otoczeniu rustykalnych budowli. Jest solidne, ale z drugiej strony podatne na działanie wilgoci. Nie będzie również wyglądało atrakcyjnie w sąsiedztwie nowoczesnej zabudowy. Z kolei stal jest bardziej nowoczesna i wytrzymalsza od drewna, ale znacznie cięższa. W efekcie cała konstrukcja będzie bardzo sztywna. Warto też wspomnieć, że na przestrzeni ostatnich kilku lat wiele materiałów budowlanych, w tym stal, zdrożało. Dlatego za takie zadaszenie tarasu będziesz musiał sporo zapłacić, choć nie zagwarantuje ono większej funkcjonalności.

W Stimeo oferujemy naszym klientom kompromisowe rozwiązanie. Nowoczesne zadaszenia tarasów wykonane z aluminium są jednocześnie równie wytrzymałe co stalowe, ale znacznie od nich lżejsze. Wytrzymują bardzo duże obciążenia, a przy okazji wyróżniają się uniwersalnym, nowoczesnym designem, który będzie się doskonale prezentował w towarzystwie każdego stylu architektonicznego. Niezależnie od tego w jakim typie domu mieszkasz – czy będzie to nowoczesny dom pasywny, lekki bungalow czy wiejska posiadłość, zadaszenia tarasu Stimeo prezentują się świetnie.

Gdzie umieścić zadaszenie z poliwęglanu?

Zadaszenia na taras są oczywiście montowane nad przestrzenią tarasową – jej całością lub częścią w zależności od życzenia klienta. W sytuacji, kiedy konstrukcja ma być umiejscowiona w ogrodzie, wszystko zależy od preferencji zamawiającego. Ważne jest jedynie, aby rusztowanie stanęło na stabilnym, równym fundamencie. Efekt zależy przede wszystkim od orientacji na poszczególne strony świata. Kierunek południowy wyróżnia się największym nasłonecznieniem, dlatego będzie dobrym wyborem, jeśli zadaszenie tarasu ma służyć jako miejsce do uprawy roślin ciepłolubnych. Będzie można też pod nim wygrzać się w upalne dni.

Jeśli wolisz skryć się przed słońcem, możesz postawić zadaszenie tarasu np. w otoczeniu wysokich drzew, które będą rzucały cień i osłonią domowników przed palącym słońcem.

Zadaszenia tarasu Zielona Góra – idealne miejsce do wypoczynku czy przydomowy ogród? Ty wybierasz!

Zadaszenia tarasu Stimeo mogą być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim zabezpieczają domowników przed opadami deszczu oraz palącymi promieniami słońca. Nasze pergole stwarzają komfortowe warunki do spędzania czasu na zewnątrz od wczesnej wiosny do późnej jesieni..

To także wymarzona przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Wystarczy, że wyniesiesz na zewnątrz stół i fotele, aby cieszyć się posiłkami z widokiem na piękny, zielony ogród albo odpoczynkiem po ciężkim dniu pracy z książką w ręce. Miłośnicy ogrodnictwa docenią też możliwości jakie stwarza aluminiowe rusztowanie. Jest malowane proszkowo, więc bez obaw możesz „puścić” po nim pnące gatunki roślin, jak chociażby milin amerykański, pachnące groszki czy wilce. Dzięki odpowiedniemu nasłonecznieniu stwarzasz im idealne warunki do wzrostu, a przy okazji kreujesz zacienioną przestrzeń w której skryjesz się latem. To dwie korzyści w jednym – estetyka i wygoda!

Wreszcie przestrzeń osłoniętą roletami ZIP łatwo wykorzystać do przechowywania różnego rodzaju sprzętu i akcesoriów, w tym narzędzi i urządzeń ogrodowych, rowerów czy zabawek dla dzieci, które są za duże, aby przechowywać je w domu.

Zadaszenia tarasów rozsuwane czy jednolite. Jak zaplanować instalację pergoli?

Planując montaż zadaszenia na taras trzeba zastanowić się nad jego konstrukcją. Jeśli chodzi o zadaszenie, firma Stimeo oferuje pokrycie dachu wykonane ze szkła laminowanego hartowanego lub poliwęglanu. Poliwęglan może być zamontowane w jednej z dwóch odmian – jako lity lub komorowy. Dla osób, które szukają jakości bez kompromisów szkło hartowane będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki warstwie folii ochronnej nawet w przypadku uszkodzenia tafli nie rozpryśnie się ona na wiele fragmentów i nie będzie stanowiła zagrożenia. Poliwęglan jest wariantem nieco tańszym, ale nadal oferuje zadowalając poziom izolacji termicznej i odporności mechanicznej. Zdecydowanie odradzamy pokrywanie dachu drewnem. Choć osłania ono przed opadami, całkowicie zasłania widok i zaciemnia przestrzeń..

Zamiast stałego zadaszenia możesz też zdecydować się na jego rozsuwany wariant. Zadaszenie tarasu z poliwęglanu lub szkła może być uzupełnione o sterowaną elektrycznie markizę. To solidna aluminiowa konstrukcja wyposażona w tkaninę stanowiącą połączenie akrylu i włókna szklanego. Tak wytrzymałe materiały powodują, że całość jest wodoodporna, niewrażliwa na promieniowanie UV, hydrofobowa i oddycha, zapewniając przepływ powietrza.

Część producentów oferuje zadaszenie ze zwykłych tkanin (tekstylia nietechniczne). Choć mogą one wydawać się dobrym wyborem, w rzeczywistości szybko tracą swoje właściwości, zaczynają przeciekać i blakną pod wpływem promieniowania słonecznego. W praktyce takie rozwiązanie wystarcza na bardzo krótko.

Jak zadbać o konserwację pergoli tarasowej?

Zadaszenia tarasu Stimeo są trwałe, a korzystanie z nich nie wymaga zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych. Kilka razy w roku warto zadbać o usunięcie pyły, zabrudzeń oraz resztek organicznych z konstrukcji. W tym celu wykorzystać ciepłą wodę wymieszaną z =e zwykłym detergentem. Odradzamy korzystanie z preparatów na bazie chloru, ponieważ mogą one uszkodzić ochronną warstwę lakieru lub zmatowić pokrycie dachowe. Dach zadaszenia najwygodniej jest czyścić z drabiny za pomocą myjki ciśnieniowej.

Szukasz wytrzymałego zadaszenia tarasu, które będzie służyło Ci latami, ale nie wiesz jak wybierać producenta pergoli? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki Stimeo. Od ponad 10 lat dostarczamy naszym klientom ogrody zimowe pergole ogrodowe, zadaszenia tarasów oraz drewniane domki letniskowe. Łączymy jakość z bogatymi możliwościami personalizacji oraz proklienckim podejściem.

Pytania i odpowiedzi na temat zadaszeń tarasowych

Planuję montaż oświetlenia w obrębie zadaszenia. Czy firma Stimeo może mi w tym pomóc?

Zadaszenia tarasu marki Stimeo mogą zostać wyposażone w system oświetleniowy renomowanej firmy OSRAM. Taki zestaw składa się z transformatora, hermetycznych opraw oraz żarówek (nawet kilkunastu sztuk), z których każda generuje 184 lumeny jasności i wyróżnia się żywotnością do 25 tysięcy godzin ciągłego świecenia. Nastrojowe oświetlenie LED stwarza idealne warunki do wypoczynku, spotkań z rodziną lub przyjaciółmi. W razie potrzeby każdy element oświetlenia można wymienić, a żarówki są łatwo dostępne w bieżącej ofercie producenta.

Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu czy usługa montażowa. Co wybrać?

Zadaszenia tarasu Stimeo są oferowane w wariancie z dodatkowo płatną usługą montażową oraz bez niej. W trosce o bezpieczeństwo klientów i najwyższą jakość świadczonych usług zalecamy wybór montażu i skorzystanie z pomocy jednej z naszych ekip. Połączenie ze sobą poszczególnych aluminiowych elementów wymaga precyzji. Wystarczy niewielki błąd, aby cała konstrukcja utraciła część ze swojej stabilności. Trzeba też pamiętać, że montaż takich elementów jak oświetlenie, rolety ZIP czy sterowana elektrycznie markiza wymaga wprawy i znajomości funkcjonowania obwodu elektrycznego. Błąd na etapie ich podłączania będzie skutkował tym, że dany mechanizm może po prostu nie działać.

Czy istnieje możliwość osłonięcia bocznych ścian zadaszenia przed wzrokiem osób z zewnątrz?

Zadaszenie tarasu rozsuwane może być uzupełnione o rolety ZIP składane i rozkładane przy użyciu zdalnego sterowania. Rolety są wyposażone w cichy rolkowy mechanizm oraz element napinający tkaninę, który zapewnia stałe napięcie osłony przeciwdziałając jej wyginaniu się np. pod wpływem wiatru lub rozciąganiu z biegiem czasu. Materiał osłonowy to połączenie PCV oraz włókna szklanego, odporny na działanie wilgoci oraz promieniowania słonecznego. Określany jako Suncsreen zapewnia przewiew powietrza, ale jednocześnie osłania przed wzrokiem osób trzecich.

Zadaszenia tarasu w Zielonej Górze – ile trzeba za nie zapłacić?

Cena zadaszenia produkcji Stimeo zależy przede wszystkim od wymiarów rusztowania. W naszej ofercie znajdziesz zarówno niewielkie pergole o wymiarach 3 na 3 metry, jak i przestronne zadaszenia, których dłuższy bok sięga nawet 12 metrów. Im zadaszenie jest większe, tym będzie droższe. Na cenę wpływa też ilość zastosowanych rozwiązań dodatkowych takich, jak dachowa markiza, boczne rolety rozsuwane, progi wyrównujące czy zadaszenie ze szkła hartowanego. Ostateczna cena zadaszenia może wahać się więc od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czy muszę ubiegać się o pozwolenie na budowę, aby postawić na działce zadaszenie tarasu?

Montaż zadaszenia nie wymaga pozwolenia w postaci decyzji administracyjnej. W zupełności wystarczające będzie zgłoszenie do właściwego organu budowlanego.