Ogrody Zimowe Śląsk - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Ogród Zimowy Śląsk - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Ogrody zimowe Śląsk

Od wielu lat wspieramy naszych Klientów w integrowaniu nowoczesnych budowli ogrodowych z ich pasją do natury. Zapraszamy do zapoznania się z naszą różnorodną ofertą ogrodów zimowych i skontaktowania się z nami w najwygodniejszy sposób.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Ogrody zimowe Śląsk od Stimeo

Specjalizujemy się w tworzeniu, dystrybucji oraz instalacji różnorodnych produktów architektury ogrodowej. Nasze ogrody zimowe zapewniają komfortowe warunki do relaksu dla całej rodziny. Produkty, które oferujemy, to nie tylko funkcjonalna przestrzeń, ale również inwestycja, która zwiększa wartość Twojej nieruchomości.



Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy z pełnym zaangażowaniem dbają o każdy szczegół i skupiają się na Twoich potrzebach przy projektowaniu oranżerii. Bez względu na to, czy chcesz mały, przytulny kącik, czy przestronny, wielofunkcyjny ogród zimowy, z przyjemnością zrealizujemy Twoje marzenia.



Zamów ogród zimowy lub zadaszenie tarasu online, a my dostarczymy je bezpośrednio na wskazany adres – koszty transportu są już uwzględnione w cenie.



Odwiedź naszą stronę internetową, aby zapoznać się z pełną ofertą i skontaktować się z naszym zespołem, który z chęcią odpowie na wszystkie pytania dotyczące naszych produktów.

Ogrody zimowe na tarasie i wolnostojące – jak je wybierać i o czym pamiętać?

Ogrody zimowe Śląsk – jak je wybierać i co warto wiedzieć przed zakupem?

Ogrody zimowe stanowią coraz częściej spotykaną ozdobę domów jednorodzinnych. Ten funkcjonalny dodatek stwarza zupełnie nowe możliwości wypoczynku, uprawy roślin ogrodowych, a jednocześnie wygląda elegancko i ponadczasowo. Oferty poszczególnych producentów znacząco różnią się jednak między sobą. Przeczytaj, jak wybierać oranżerie tarasowe i czym kierować się przy zakupie.

Poznaj rodzaje oranżerii. Ogrody zimowe Śląsk – wolnostojące lub przyległe

Wybierając ogród zimowy stajesz przed koniecznością wyboru nie tylko typu konstrukcji, ale też materiału z jakiego zostanie ona wykonana. Wielu producentów deklaruje, że ich ogrody zimowe na tarasie są jedyne w swoim rodzaju, ale w rzeczywistości wiele modyfikacji nie sprawia, że oranżeria tarasowa będzie wygodniejsza w użytkowaniu. Jak rozróżnić zimowy ogród, który rzeczywiście stwarza idealne warunki do wypoczynku, a kiedy oranżeria będzie zbyt droga i mało funkcjonalna?

Przede wszystkim typ konstrukcji. Zabudowa tarasu może być wolnostojąca lub przylegać do budynku. Ogród zimowy wolnostojący może być w zasadzie usytuowany w dowolnym miejscu ogrodu tak długo, jak stoi na płaskim terenie. W ten sposób można stworzyć piękny obiekt małej architektury, który ozdobi zieloną przestrzeń i będzie stanowił doskonałe uzupełnienie budynków gospodarczych, niewielkiej fontanny lub sadzawki. Pamiętaj, że liczba obiektów małej architektury nie może przekroczyć dwóch na każde 500 m2.

Ogród zimowy całoroczny może także przylegać do budynku. W zależności od zastosowanej technologii zabudowa tarasu jest mocowana do bryły budynku przez warstwę ocieplenia za pomocą specjalnych kotew lub nie. Ogrody zimowe Śląsk są narażone na działanie silnych wiatrów częściej niż konstrukcje stawiane w centralnej lub północnej Polsce, dlatego zdecydowanie zalecamy wzmocniony montaż.

Kolejna kwestia to materiał z jakiego wykonana jest oranżeria. Zabudowa tarasu może być drewniana, stalowa lub aluminiowa. Drewno to wytrzymały i naturalny surowiec, który doskonale prezentuje się w otoczeniu budynków rustykalnych. Niestety nie najlepiej radzi sobie z wilgocią i po latach widoczne będą pęknięcia, rozejścia się słojów i wypaczenia nawet pomimo regularnej konserwacji. Z kolei stal jest ciężka i mało elastyczna. Co więcej na przestrzeni ubiegłych lat ten materiał konstrukcyjny znacząco zdrożał, więc w efekcie zapłacisz za niego znacznie więcej, ale zimowy ogród będzie oferował nadal tę samą funkcjonalność.

Wreszcie – styl konstrukcji. Ogrody zimowe dzielą się na klasyczne, nowoczesne i rustykalne. Warto zadbać o dopasowanie stylu do charakterystyki budynku mieszkalnego, aby oranżeria tworzyła z nim harmonijną całość.

Ogrody zimowe Śląsk – jak zabrać się do planowania inwestycji?

Kiedy wiesz już dokładnie, czego potrzebujesz, pora zastanowić się nad detalami. Jeśli zamawiasz wolnostojący ogród zimowy z pełnym dachem zastanów się w którym miejscu działki go postawisz. Najbardziej nasłonecznioną jest strona południowa, najmniej zaś północna. Uwzględnij orientację pod kątem sposobu wykorzystania zimowego ogrodu.

Zabudowa tarasu powinna zostać zgłoszona do organu administracyjno-budowlanego, ale nie potrzebujesz na niego pozwolenia na budowę. To duże ułatwienie, dzięki któremu inwestycja przebiega sprawniej i szybciej.

Zastanów się też nad powierzchnią zabudowy. W ofercie Stimeo znajdziesz ogrody zimowe o powierzchni od 9 do nawet 25 metrów kwadratowych. Łatwo możesz dopasować ją do swoich potrzeb, ponieważ oranżeria może pokrywać zarówno część, jak i całość tarasu.

Jak ogrzewać i wentylować ogrody zimowe?

Z ogrodu zimowego Stimeo można korzystać od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Aby było to jednak możliwe, powinieneś zadbać o instalację systemów zapewniających ogrzewanie i wentylację. Do ogrzewania najlepiej sprawdzą się grzejniki na podczerwień lub maty grzewcze. Rozmieszczone równomiernie zapewnią optymalne warunki temperaturowe na całej powierzchni. A co z chłodzeniem? Możemy pomóc Ci, montując w dachu sterowaną pilotem markizę elektryczną. Aluminiowa solidna rama jest wypełniona materiałem o właściwościach wodoodpornych, oddychającym, niewrażliwym na promieniowanie UV. Warstwa teflonu zapewnia nie tylko wieloletnią trwałość (minimum 10 lat), ale też niewrażliwość na warunki atmosferyczne.

Wentylację ogrodu zimowego umożliwiają także rozsuwane rolety ścienne typu ZIP. Wyposażone w mechanizm samonapinający zachowują integralność struktury przez cały okres użytkowania. I to nawet przy wietrze do prędkości 130 km/h.

Zimowy ogród a elewacja. Jak wybierać dach i ściany?

Oferujemy kilka wariantów materiałów przeznaczonych na pokrycie dachowe. Klienci mogą wybierać spośród poliwęglanu litego i komorowego, a także kilku odmian szkła laminowanego hartowanego – przezroczystego lub przyciemnianego.

Poliwęglan jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne (szacuje się, że nawet 200-krotnie bardziej od zwykłego szkła), ale mniej estetyczny od szkła, przez co stanowi dla niego tańszą alternatywę. Z kolei szkło laminowane hartowane z obu stron zostało zabezpieczone folią ochronną. Nie tylko zmniejsza ona ryzyko uszkodzenia tafli, ale również w razie pęknięcia szkła zapobiega jego roztrzaskaniu się na wiele drobnych, ostro zakończonych fragmentów. Szyba nadal zachowuje spójność, choć widoczna jest na niej siatka pęknięć.

Szkło oprócz klasycznej wersji przezroczystej występuje w wersji przyciemnianej. Z kolei poliwęglan może być bezbarwny, szary lub mleczny. Wersje inne niż przezroczyste wprawdzie nieco ograniczają widoczność, ale jednocześnie zapobiegają nagrzewaniu się zadaszonej przestrzeni. W efekcie sprawdza się ona lepiej w wyjątkowo upalne dni.

Szkło hartowane jest stabilizowane przy użyciu folii PVB, odpornej na działanie wysokich i niskich temperatur oraz promieniowania UV.

Zautomatyzowany ogród zimowy. Na co zwrócić uwagę?

Nowoczesny zimowy ogród to taki, który nie wymaga ciągłej obsługi ze strony domowników. W Stimeo oferujemy możliwość montażu rozwiązań elektronicznych sterowanych za pomocą pilota. W płaszczyznach bocznych montujemy rolety, które można – w zależności od potrzeb – podnieść lub opuścić, tworząc kameralną atmosferę. Z kolei dach uzupełniamy o rozsuwaną markizę. Zamknięta doskonale izoluje przestrzeń, chroniąc ją przed opadami lub palącym słońcem. Z kolei otwarta zapewnia przewiew i komfort nawet w upalne dni.

Czy warto zainwestować w zimowy ogród?

Jeśli szukasz funkcjonalnego dodatku do domu jednorodzinnego lub na działkę albo chcesz zamienić swój taras w miejsce do rodzinnych spotkań, zimowy ogród będzie doskonałym rozwiązaniem. Wykorzystasz go jako miejsce relaksu. Wystarczy wystawić kanapę, fotele lub leżaki i gotowe. Dodatkową przestrzeń wykorzystasz też jako przechowalnię sprzętu ogrodniczego, sportowego lub sezonowego. Nasłonecznione ogrody zimowe doskonale nadadzą się jako miejsce hodowli roślin ciepłolubnych, którymi będziesz mógł cieszyć się przez cały rok.

Planujesz kupić zimowy ogród, który łączy w sobie jakość, wytrzymałość, trwałość i estetykę, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Stimeo. Oferujemy szeroką ofertę oranżerii utrzymanych w klasycznej stylistyce uzupełnionej o nowoczesne akcenty. Dzięki temu nasze rozwiązania dopasujesz do każdego typu architektury, niezależnie od tego, czy mieszkasz w nowym budownictwie czy rustykalnej posiadłości.

 

FAQ - ogrody zimowe Śląsk

Jak oświetlić zimowy ogród?

Naszym klientom oferujemy ogród zimowy wyposażony w markowy system oświetlenia marki Stimeo. Nastrojowe oświetlenie LED może być wykonane z kilkunastu punktów świetlnych, z których każdy emituje jasność o natężeniu 184 lumeny. Zestaw składa się z zasilacza, hermetycznych opraw oraz żarówek. Żywotność każdego punktu świetlnego producent szacuje na 25 tysięcy godzin, czyli niemal 3 lata ciągłego świecenia. Żarówki można bardzo łatwo wymienić samodzielnie, są dostępne w bieżącej ofercie producenta.

Z jakich materiałów wykonana jest roleta typu ZIP?

Materiał rolet ZIP to połączenie PCV oraz włókna szklanego. Konstrukcja rolety jest solidna i wytrzymuje nawet ekstremalne warunki pogodowe. Pokrycie jest elastyczne, ale nie ulega rozciągnięciu i nie faluje się z biegiem czasu. Warto z wyprzedzeniem pomyśleć o wykonaniu bruzd pod instalację elektryczną. Sterowanie pilotem może zostać skonfigurowane w dowolny sposób i obejmuje wszystkie rolety łącznie lub każdą z osobna.

Czym różni się poliwęglan lity od komorowego?

Ogród zimowy może być kryty poliwęglanem litym lub komorowym. To dwa warianty tego samego rodzaju tworzywa sztucznego. Pierwszy z nich w największym stopniu przypomina szkło. Jest przezroczysty, choć nie zapewnia równie wysokiej izolacji cieplnej. Z kolei poliwęglan komorowy oferuje znacznie wyższe parametry izolacyjne, ale jest jednocześnie mniej transparentny.

Czy warto decydować się na usługę montażu ogrodu zimowego?

Ogrody zimowe Stimeo mogą być zakupione razem z usługą montażu lub bez niej. Choć jest ona dodatkowo płatna, zdecydowanie rekomendujemy skorzystanie z pomocy ekipy profesjonalistów. To gwarancja, że poszczególne elementy konstrukcji zostaną połączone ze sobą w trwały sposób, zapewniając bezpieczeństwo użytkowania. Trzeba też pamiętać, że montaż takich elementów, jak sterowana elektrycznie roleta czy boczne kurtyny wymaga wiedzy i doświadczenia z zakresu elektroniki. W przeciwnym razie mechanizmy mogą nie działać w sposób prawidłowy.

Ile kosztuje ogród zimowy?

Cena ogrodu zimowego zależy od wielu czynników. Do jego bazowej konstrukcji mogą zostać dodane kolejne elementy, jak oświetlenie, zadaszenie elektryczne, ruchome ściany czy też różne warianty materiału poszycia z których każdy ma inną cenę. W zależności od konfiguracji oraz wymiarów obiektu cena może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czy pod system przesuwny muszę montować fundament?

Ogrody zimowe powinny być mocowane na idealnie równym fundamencie. W przypadku różnic większych niż 10 mm konieczne będzie zamontowanie dodatkowego fundamentu pod system przesuwny, który zapewni płynną pracę ruchomych elementów. Zamawiający na własną rękę powinien uszczelnić powstałe w ten sposób szpary, np. korzystając z wylewki samopoziomującej.