Zadaszenia Tarasu Warszawa - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Zadaszenie Tarasó Warszawa - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Zadaszenia tarasu Warszawa

Produkując doskonałej jakości zadaszenia tarasów, pomagamy naszym Klientom kreować przestrzeń ogrodową, w której nowoczesne rozwiązania współgrają z otaczającą przyrodą. Serdecznie zachęcamy do przejrzenia naszej oferty oraz do kontaktu z nami, by omówić Państwa potrzeby.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Zadaszenia tarasu Warszawa od Stimeo

Od lat zajmujemy się produkcją, dystrybucją oraz montażem elementów architektury ogrodowej. Nasze zadaszenia tarasowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także estetyczne dopełnienie Twojego otoczenia.

W skład naszego zespołu wchodzą wykwalifikowani eksperci, którzy z precyzją i zaangażowaniem realizują projekty zadaszeń tarasowych, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Niezależnie od skali projektu, jesteśmy przygotowani, by sprostać Twoim oczekiwaniom.

Decydując się na zakup zadaszenia tarasu od nas, masz pewność, że zostanie ono dostarczone punktualnie i z dbałością o bezpieczeństwo pod podany adres, przy czym koszty dostawy są już uwzględnione w cenie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej oraz do rozmowy z naszym zespołem, który chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zadaszenia tarasów - co warto wiedzieć przed zakupem?

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie zabudowę jednorodzinną bez przestrzeni do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Całoroczna zabudowa tarasu pozwala cieszyć się z wolności i widoku na ogród nie zależnie od pogody i temperatury. Zadaszenia ogrodowe są wykorzystywane jako rodzaj osłony na czas wspólnych spotkań z rodziną, a także do stworzenia warunków komfortowego wypoczynku.

Zadaszenia tarasu mogą być nowoczesne lub rustykalne. Wykonuje się je z wielu różnych materiałów, dlatego wybór warto poprzedzić analizą dostępnych rozwiązań. Wybierając współpracę ze Stimeo możesz wykorzystać nowoczesne zadaszenie tarasu gdziekolwiek mieszkasz. Czym powinno wyróżniać się wysokiej klasy rusztowanie nad tarasem?

Z jakich materiałów wykonuje się nowoczesne zadaszenia tarasów?

Firmy montujące zadaszenia na taras oferują często szereg rozwiązań technologicznych. Które z nich wybierać i na co zwrócić uwagę?

Jeżeli chodzi o materiał, to najtańszym rozwiązaniem jest taras zadaszony wykonany z drewna. To naturalny surowiec, który doskonale prezentuje się w otoczeniu zabudowań utrzymanych w stylu rustykalnym. Pomimo niezaprzeczalnego piękna, drewniane zadaszenie tarasu ma jednak swoje wady. Przede wszystkim poszczególne elementy są wizualnie „ciężkie”, więc takie rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku nowoczesnego budownictwa. Poza tym drewno jako surowiec gorzej znosi kontakt z wilgocią niż stal lub aluminium, a z biegiem czasu może nawet pękać.

Alternatywnym rozwiązaniem jest aluminiowe zadaszenie tarasu. Wyróżnia się lekkością, ale także wytrzymałością poszczególnych elementów. Jest też tańsze niż konstrukcje stalowe i doskonale znosi typowy polski klimat, w tym wilgotne wiosny i jesienie.

Wybierając zadaszenie na taras warto zwrócić uwagę na styl w jakim utrzymana jest konstrukcja. Architekci wyróżniają trzy podstawowe założenia budownictwa jednorodzinnego, klasyczne, nowoczesne lub rustykalne. Ważne jest, aby zadaszenie tarasu korespondowało z bryłą budynku, a także pozostałymi obiektami małej architektury, jeżeli takie pojawiają się na działce. Dzięki temu cała zabudowa na działce będzie spójna.

Własny taras? Zadaszenie, które spełnia wszystkie funkcje!

Nieważne czy decydujesz się na zadaszenie z poliwęglanu czy wolisz rusztowanie bez wypełnienia ścian bocznych, zadaszenia tarasu mogą pełnić kilka funkcji.

Wszyscy właściciele domów jednorodzinnych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że podczas upałów korzystanie z tarasu jest praktycznie niemożliwe. Żar lejący się z nieba i płyty ceramiczne, które szybko się nagrzewają, skutecznie odbierają radość z przebywania na świeżym powietrzu. Przede wszystkim dach o odpowiednio dużych wymiarach skutecznie chroni przed słońcem i deszczem. Jeżeli dodatkowo wybierzesz zadaszenie ze ścianami bocznymi, nawet zacinająca ulewa nie zepsuje Ci tych kilku chwil spokoju.

Zadaszenia tarasów rozsuwane mogą być wykorzystane jako miejsce do spotkań, ale także dodatkowa przestrzeń gospodarcza do przechowywania sprzętu ogrodniczego, ziemi do kwiatów lub rowerów. Wiata skutecznie zabezpieczy je przed działaniem czynników atmosferycznych. Miłośnicy ogrodnictwa docenią też możliwości, jakie tworzy wysokie rusztowanie. Zadaszenie tarasu, rozsuwane lub nierozsuwane, można wykorzystać jako podporę dla pnących się roślin, jak milin, niektóre gatunki róż czy akebia. Kwiaty pięknie ozdobią Twój taras i stworzą zacieniony obszar.

Systemy zadaszenia tarasu i ściany boczne

Dach tarasu może być wykonany z litego materiału lub w technologii rozsuwanej. W pierwszym przypadku wykorzystuje się np. przyciemniane szklane tafle, które ograniczają dostęp promieni słonecznych albo poliwęglan. Niestety takiego zadaszenia tarasu nie da się regulować w zależności od pogody.

Lepszym rozwiązaniem mogą okazać się dach i ściany zaprojektowane tak, aby w razie potrzeby dało się je było otworzyć lub zamknąć. W ten sposób w okresie największych upałów stworzysz cień, ale także przestrzeń do opalania. Jednocześnie zabudowane boki skryją wnętrze zadaszenia przed wzrokiem sąsiadów.

Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu czy z usługą złożenia?

Firmy sprzedające zadaszenie tarasu zazwyczaj oferują możliwość przyjazdu do klienta i złożenia całej konstrukcji. Dzięki temu użytkownicy mają pewność, że jest ona stabilna i należycie zabezpieczona. Osoby, które chcą spróbować własnych sił, mogą zmontować rusztowanie na podstawie załączonej instrukcji. Jest to jednak ryzykowna opcja, a podczas prac łatwo o błąd.

Zadaszenia tarasu w Warszawie projektowane są w taki sposób, aby zagwarantować jak najdłuższy okres przydatności. Należy jednak pamiętać o konieczności konserwacji poszczególnych elementów. Zabiegów jest wprawdzie mniej niż w przypadku oranżerii, ale nadal konieczne jest usuwanie zbutwiałych roślin oraz innych odpadów organicznych oraz ognisk rdzy. Dzięki temu rusztowanie wygląda estetycznie i nie traci swoich właściwości z biegiem czasu.

Wybierając zadaszenia tarasów w Warszawie zwróć uwagę przede wszystkim na techniczne parametry materiałów oraz funkcjonalność poszczególnych rozwiązań. Nie zawsze tanie zadaszenia będą dobrym wyborem. W ślad za wyższą ceną idzie jakość i fachowe doradztwo.

O co pytają Klienci przed zakupem zadaszenia tarasu

Ile kosztują zadaszenia tarasu w Warszawie?

Cena zadaszenia tarasu jest uzależniona od wielu czynników. Decydujące znaczenie ma rodzaj wykorzystanych materiałów. Drewno może być tańsze od aluminium, ale będzie też od niego mniej wytrzymałe i mniej praktyczne w konserwacji i czyszczeniu. Na wzrost ceny wpływa również połączenie stelaża z domem czy montaż dodatkowych elementów, jak rozsuwane ściany czy oświetlenie. Dobrej jakości zadaszenia potrafią kosztować 20 do 25 tysięcy złotych, ale na komponentach nigdy nie warto oszczędzać.

Jak wybierać zadaszenie tarasu z poliwęglanu?

Zadaszenie tarasów często wykonuje się z poliwęglanu. To tworzywo sztuczne wyróżniające się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, które zdaniem wielu specjalistów jest niekiedy lepsze od szkła. Inwestorzy mogą wybierać między poliwęglanem litym oraz komorowym. Ten pierwszy wyróżnia się dobrą przejrzystością. Z kolei komorowa wersja poliwęglanu oferuje lepszą izolacyjność cieplną. Aby uniknąć przebarwienia się tworzywa pod wpływem promieniowania UV zaleca się, aby w wyjątkowo nasłonecznionej lokalizacji pokryć dach ochronną warstwą akrylu.

Czy warto samemu montować zadaszenia tarasu?

Samodzielny montaż zadaszenia tarasu to tańszy, ale bardziej niebezpieczny wariant usługi. Po tym, jak ekipa producenta dostarczy na miejsce poszczególne elementy konstrukcji użytkownik zostaje z nią sam. Pomimo załączonej instrukcji montaż elementów wymaga doświadczenia, zwłaszcza jeżeli chodzi o połączenie stelaża z bryłą budynku. Skorzystanie z usługi montażu pozwala cieszyć się z zakupu bez uciążliwych prac konstrukcyjnych.

Czy mogą zamontować oświetlenie pod zadaszeniem tarasu?

Niezależnie od materiału z jakiego zostało wykonane zadaszenie tarasu nie ma przeciwwskazań, aby pod okapem zamontować oświetlenie. Dzięki temu z konstrukcji będzie można korzystać przez cały rok zwłaszcza, jeżeli zostanie uzupełniona o ściany boczne osłaniające przed wiatrem, opadami i chłodem. Z uwagi na niewielkie wymiary zadaszenia w praktyce zazwyczaj dobrze sprawdza się oświetlenie LED. Jest energooszczędne, nie nagrzewa się i daje silne, równomierne światło.

Jak konserwować zadaszenie tarasu?

Zadaszenie tarasu powinno być regularnie czyszczone, aby zapobiec gromadzeniu się na jego powierzchni resztek organicznych, jak zwiędłe liście czy martwe owady. Dzięki temu maleje ryzyko kontaktu takich przedmiotów z elementami metalowymi, co mogłoby przyczynić się do powstania korozji. Czyszczenie i konserwacja powinny odbywać się według zaleceń producenta. W razie ich braku z powodzeniem można sięgnąć po zwykły płyn do czyszczenia powierzchni rozcieńczony wodą. Nie zaleca się korzystania ze środków na bazie chloru, które mogą uszkodzić lub odbarwić powierzchnię dachu.

Czy zadaszenie tarasu jest połączone z domem?

Choć z technicznego punktu widzenia zadaszenie tarasu nie musi być połączone z bryłą budynku, z reguły taką technikę stosuje się najczęściej. Dzięki połączeniu metalowa konstrukcja zyskuje na stabilności. Dodatkowo można skutecznie wyeliminować mostki cieplne, które doprowadzają do niepotrzebnej ucieczki ciepła i wzrostu opłat za ogrzewanie. Dodatkowo zadaszenie powinno być ułożone pod kątem, który umożliwia swobodne spływanie wody, aby nie miała ona zbyt długo styczności z miejscem połączenia.

Z czego wykonuje się ściany boczne zadaszenia tarasu?

Ściany boczne tarasu mogą być wykonane z tworzywa sztucznego (poliwęglanu) albo szkła bezpiecznego VSG. Pierwsze rozwiązanie zazwyczaj jest tańsze, ale trzeba liczyć się ze stopniowym matowieniem tafli w miarę upływu czasu. Z kolei szkło bezpieczne zachowuje doskonałą przejrzystość. Nie rozpada się też na ostre kawałki w razie stłuczenia szyby. Jest jednak droższe.

Czy muszę mieć pozwolenie na zadaszenie tarasu?

Budowa zadaszenia tarasu nie wymaga pozwolenia na budowę. Organy budowlane przyjmują jedną z dwóch interpretacji. Bardziej liberalna zakłada, że montaż zadaszenia jest remontem, więc nie wymaga ani zgłoszenia ani zezwolenia. Bardziej restrykcyjne stanowisko bazuje na uznaniu zadaszenia za przebudowę. W takiej sytuacji niezbędne będzie jedynie zgłoszenie prac.