Ogrody Zimowe Białystok - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Ogród Zimowy Białystok - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Ogrody zimowe Białystok

Od lat pomagamy naszym Klientom w realizacji marzeń o nowoczesnym ogrodzie, który łączy w sobie innowacyjność z bliskością natury. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz do nawiązania z nami kontaktu w dowolny, wygodny dla Państwa sposób.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Ogrody zimowe Białystok od Stimeo

Dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie projektowania, dystrybucji oraz montażu elementów architektury ogrodowej, oferujemy Państwu ogrody zimowe najwyższej jakości. Są one nie tylko miejscem wypoczynku dla całej rodziny, ale również wartościową inwestycją, która zwiększy wartość Twojego domu. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych ekspertów, którzy z pasją i precyzją dbają o każdy detal w procesie tworzenia ogrodów zimowych. Niezależnie od tego, czy marzysz o kameralnym kąciku czy przestronnym ogrodzie zimowym z wieloma funkcjami, jesteśmy tu, by pomóc Ci w realizacji Twoich planów.

Zamów u nas ogród zimowy lub zadaszenie tarasu online, a my dostarczymy je bezpośrednio pod Twoje drzwi - opłata za dostawę jest już wliczona w cenę.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz do rozmowy z naszym zespołem, który chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące oferowanych przez nas usług.

Ogród zimowy – co warto wiedzieć

Zabudowa tarasu lub ogród zimowy wolnostojący to doskonałe uzupełnienie działki o małą architekturę, która będzie przydatna przez cały rok. Oranżerie tarasowe mogą być wykorzystane jako miejsce do relaksu, przestrzeń, w której przyjmiesz gości lub jako całoroczny ogródek przeznaczony nawet do sadzenia roślin, które wymagają dużych ilości ciepła i stabilnych warunków temperaturowych.

Ogrody zimowe na tarasie mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, a także wyposażone w dodatkowe udogodnienia, które sprawiają, że po ciężkim dniu w pracy chcesz z nich korzystać. Stimeo oferuje ogrody zimowe dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta, które będą pasowały do każdego stylu budownictwa na działce i tworzą z nim spójną, konsekwentną zabudowę. Czym powinien wyróżniać się ogród zimowy całoroczny?

Zimowy ogród Twoich marzeń. Jak go wybierać?

Firmy zajmujące się produkcją i montażem oranżerii oferują różnego rodzaju rozwiązania, dlatego przed zakupem warto choć przez chwilę zastanowić się, czego oczekujesz.

Jeżeli chodzi o lokalizację, wyróżnia się ogród zimowy całoroczny, a także oranżerię na patio (zabudowa tarasu). Pierwszy rodzaj konstrukcji może być posadowiony w zasadzie w dowolnym miejscu na działce pod warunkiem, że teren jest płaski i gwarantuje stabilność konstrukcji. Stawiając ogród zimowy z pełnym dachem można bardzo prosto wykreować atrakcyjnie wizualne, ale jednocześnie praktyczne otoczenie budynku. Z kolei oranżeria tarasowa jest przewidziana specjalnie w bezpośrednim sąsiedztwie budynku i często się z nim łączy, tworząc dodatkowe pomieszczenie w postaci oszklonej komnaty sąsiadującej na ogół z tarasem.

Ogród zimowy może być wykonany z różnego rodzaju materiałów. Najtańszym rozwiązaniem jest stworzenie rusztowania z drewnianych bali. Choć wizualnie atrakcyjne, drewniane konstrukcje nie są szczególnie odporne na działanie czynników atmosferycznych Z upływem czasu mogą też pękać. Wymagają również regularnej i starannej pielęgnacji. Droższą, ale w praktyce lepszą alternatywą będzie oranżeria ze stali lub aluminium. Znacznie bardziej wytrzymała i praktycznie bezobsługowa i o ponadczasowym wyglądzie. Dodatkowo aluminium wyróżnia się niską masą własną, więc wymagania w zakresie ewentualnych prac ziemnych będą niewielkie.

Ogrody zimowe powinny współgrać ze stylem budynku mieszkalnego lub innymi obiektami małej architektury. Rustykalna oranżeria? klasyczny ogród zimowy czy nowoczesne, eklektyczne połączenie? Ty wybierasz. Białystok słynie ze zróżnicowanej architektury, wybierz własny styl!

Stawiasz zimowy ogród? Zaplanuj kolejność prac!

Nieważne czy Twoim miejscem zamieszkania jest Białystok, Warszawa czy Trójmiasto, projektowanie ogrodu zimowego zawsze wygląda podobnie.

W pierwszej kolejności należy ocenić lokalizację, kształt i rozmiar działki. Na niewielkim terenie lepszym rozwiązaniem będzie zabudowa tarasu, która nie przytłoczy otoczenia. Na przestronnej działce bez obaw możesz postawić ogród zimowy lub nawet kilka. Upewnij się, czy oranżeria ogrodowa nie będzie wymagała ustabilizowania terenu przed montażem metalowej konstrukcji.

Jeżeli chodzi o wymagania prawne, stawiając zimowy ogród co do zasady nie potrzebujesz pozwolenia na budowę. W zupełności wystarczy zgłoszenie zamiaru wykonania prac do właściwego organu administracji budowlanej. Wyjątkiem są konstrukcje, których powierzchnia przekracza 35 m2. W takiej sytuacji zgłoszenie będzie obligatoryjne niezależnie od wykorzystanych technologii.

Ogród zimowy z montażem Białystok – ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja

Oranżeria, która ma służyć domownikom przez cały rok powinna umożliwiać płynne regulowanie temperatury. W przypadku konstrukcji ogrodowych najlepiej sprawdzą się maty grzewcze i grzejniki konwektorowe. Jeżeli chodzi o zimowy ogród przydomowy, zwykle będzie on połączony z budynkiem, aby zminimalizować ryzyko powstawania mostków cieplnych.

Nowoczesne konstrukcje pozwalają na wykorzystanie zautomatyzowanej instalacji HVAC, która sprawdzi się w każdych warunkach i pozwoli utrzymać optymalną temperaturę. Wentylację najłatwiej uzyskać w ogrodzie z zamkniętym dachem. Jeżeli priorytetem jest ogrzewanie – lite pokrycie sprawdzi się lepiej.

Ogrody zimowe Białystok a szklana elewacja ścian

Aby zimowe ogrody spełniały swoją funkcję i pozwalały na cieszenie się widokiem na przyrodę otaczającą dom przez cały rok, warto z wyprzedzeniem zaplanować odpowiednią elewację ścian. Boczne panele można wykonać np. z poliwęglanu. To tworzywo sztuczne bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Pod wpływem promieniowania UV może jednak odbarwiać się po latach korzystania.

Alternatywnym rozwiązaniem jest szkło bezpieczne VSG. Składa się ono ze szklanej tafli umieszczonej między dwiema warstwami przezroczystej foli. W momencie uderzenia w szybę szkło nie pęka, ale zapada się do środka, więc nadal może być używane bez ryzyka obrażeń. Szkło VSG jest wprawdzie droższe niż poliwęglan, ale wygląda od niego znacznie lepiej. Obok klasycznego szkła przezroczystego wyróżnia się też szkło wielowarstwowe, przeciwsłoneczne i przyciemniające.

Poszczególne materiały różnią się między sobą izolacyjnością cieplną. Powinna być ona odpowiednio dobra, aby temperatura z wnętrza ogrodu nie promieniowała na zewnątrz.

Jak zautomatyzować pracę ogrodu zimowego?

Automatyka w ogrodach zimowych może obejmować otwierany dach, przesuwne boki, a także szereg innych rozwiązań. Konstrukcję można uzupełnić o ogrzewanie, oświetlenie oraz sterowanie zdalne. Dzięki temu nie ma potrzeby ręcznego zamykania otworów wejściowych, a wszystkie elementy ruchome pracują bezszelestnie.

Tego rodzaju rozwiązania sprawiają, że korzystanie z oranżerii jest wygodne niezależnie od wieku i stanu zdrowia użytkowników. Z obsługą automatyki poradzą sobie nawet dzieci i osoby starsze, a jednocześnie jest ona w pełni bezpieczna.

Konserwacja ogrodu zimowego

Ogrody zimowe wymagają podstawowych zabiegów konserwacyjnych, aby metalowa konstrukcja wystarczyła na wiele lat. Zwykle obejmują one regularne czyszczenie dachu i paneli bocznych oraz rusztowania, a także przeglądy w poszukiwaniu uszkodzenia powłok ochronnych. Wszystkie te czynności zrobisz samodzielnie.

Zależy Ci na wygodnej przestrzeni do relaksu przez cały rok? Ogród zimowy będzie doskonałym wyborem. Pomimo dosyć wysokiej ceny stanowi atrakcyjny dodatek do nieruchomości lub funkcjonalną ozdobę ogrodu. Postaw na zabudowę tarasu albo wybierz obiekt wolnostojący i ciesz się komfortem na co dzień!

O co pytają Klienci przed zakupem ogrodu zimowego

Ile kosztują dobre ogrody zimowe? Białystok i okolice

Cena ogrodu zimowego zależy od wielu czynników, jak wymiary konstrukcji, rodzaj zastosowanych materiałów czy wbudowana automatyka. Dobrej jakości oranżeria to wydatek rzędu 20-25 tysięcy złotych. Choć na rynku można znaleźć oferty znacznie tańsze, oszczędzanie na komponentach może skończyć się częstymi naprawami i niestabilnością konstrukcji.

Jak czyścić ogród zimowy?

Ogród zimowy powinien być czyszczony według zaleceń producenta. W razie ich braku zaleca się korzystanie ze standardowych środków czystości, bez sięgania po skoncentrowane chemikalia na bazie chloru, które mogą odbarwić lub uszkodzić poszczególne elementy lub powłoki ochronne. Konserwację warto przeprowadzić dwa razy w roku, po zimie i pod koniec jesieni. Obejmuje ona przede wszystkim usunięcie organicznych pozostałości, jak zbutwiałe liście czy odchody ptaków.

Czy mogę samodzielnie postawić ogród zimowy?

Nie ma konieczności, aby obiekt małej architektury, np. ogród zimowy, stawiała firma zewnętrzna. Z reguły jednak takie rozwiązanie gwarantuje odpowiednią trwałość i stabilność konstrukcji. Montaż wykonywany samemu to ryzyko, że poszczególne elementy będą ze sobą połączone niedokładnie, co stwarza realne zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia użytkowników. Montaż jest zazwyczaj usługa płatną dodatkowo, niezależnie od kosztów samej konstrukcji.

Jaki poliwęglan do paneli wybrać? Lity czy komorowy?

Poliwęglan używany do wytwarzania paneli bocznych i zadaszenia tarasu występuje w dwóch odmianach – jako lity lub komorowy. Poliwęglan lity cechuje się niższą ceną i lepszą przejrzystością, ale także gorszą izolacyjnością cieplną. Z kolei jego wersja komorowa lepiej zatrzymuje ciepło we wnętrzu obiektu, ale może być nieco mniej przezierna. W obu przypadkach zasadne może być pokrycie tworzywa sztucznego warstwą przezroczystego akrylu, który odbija część promieniowania UV i zabezpiecza materiał przed odbarwianiem.

Jak dopasować oświetlenie do oranżerii?

Oświetlenie oranżerii powinno zapewniać równomierną jasność o barwie, która pozwala na korzystanie z obiektu przez kilka godzin bez niepotrzebnej uciążliwości. W praktyce najlepiej sprawdzają się lampy LED. Są energooszczędne, wyróżniają się dużą żywotnością i praktycznie nie generują ciepła. W przypadku ogrodu zimowego można zasilić je fotowoltaiką – eliminuje to konieczność prowadzenia kabli pod ziemią. Z kolei zabudowę tarasu łatwo podłączyć do sieci przydomowej.

Czy aluminiowy ogród zimowy jest dobrym wyborem?

Aluminiowa rama oranżerii wyróżnia się niską masą własną oraz odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Taka konstrukcja dobrze znosi kontakt z wilgocią, nie uszkodzą więc jej deszcze, ani zimowe śnieżyce. Ogrody aluminiowe reprezentują raczej nowoczesny design. Ze względu na wykorzystanie nowoczesnych materiałów będą jednak dobrze wyglądały nie tylko w towarzystwie innowacyjnego budownictwa, ale także stworzą przeciwwagę dla klasycznej lub postarzanej architektury.

Jak dobrać ogrzewanie do ogrodu zimowego?

Ogrzewanie ogrodu zimowego powinno uwzględniać przede wszystkim przestrzeń obiektu. Nieduże grzejniki lub maty powinny być rozmieszczone równomiernie wzdłuż cokołów ścian, aby ciepło rozchodził się równomiernie. Warto z wyprzedzeniem upewnić się, że cała konstrukcja jest szczelna. Inaczej montaż ogrzewania nie rozwiąże problemu niskiej temperatury, za to może pociągnąć za sobą wysokie koszty użytkowania obiektu.

Czy mogę mieć kilka ogrodów zimowych na działce?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami inwestor może postawić jeden obiekt małej architektury na każde 500 m2 powierzchni gruntu. Jeżeli działka ma powierzchnię np. 1500 m2 można na niej ulokować aż trzy oranżerie, altany lub innego rodzaju konstrukcje o podobnym przeznaczeniu. Warto pamiętać, że przy zgłoszeniu budowy do administracji budowlanej organ wprawdzie może złożyć sprzeciw, ale jeżeli dokumentacja i planowany przebieg robót nie budzą wątpliwości, zazwyczaj z tego uprawnienia nie korzysta.

Czy do zabudowy tarasu niezbędne jest pozwolenie na budowę?

Jeżeli organ budowlany uzna prace za remont, nie będzie wymagane ani zgłoszenie, ani pozwolenie. W przypadku uznania prac za przebudowę obiektu, konieczne będzie zgłoszenie.