Pergola tarasowa Warszawa - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Pergole tarasowe Warszawa - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Pergola tarasowa Warszawa

Od wielu lat pomagamy naszym Klientom w tworzeniu przestrzeni ogrodowej, która łączy nowoczesne rozwiązania z bliskością natury. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz do nawiązania z nami kontaktu w dowolny, wygodny dla Państwa sposób.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Pergole tarasowe Warszawa od Stimeo

Tworzenie pergoli tarasowych i ogrodowych to nasza specjalność. Zależy nam na tym, by były one nie tylko trwałe, ale także estetyczne i funkcjonalne, spełniając oczekiwania naszych Klientów.

W naszej firmie zatrudniamy profesjonalistów, którzy z zaangażowaniem i precyzją dbają o każdy etap tworzenia i montażu pergol. Czy marzysz o małej pergoli czy imponującej konstrukcji, z przyjemnością doradzimy i pomożemy w jej realizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej oraz do kontaktu z naszym zespołem, który z przyjemnością udzieli odpowiedzi na wszelkie zapytania dotyczące naszej oferty.

Pergola tarasowa – wspaniałe uzupełnienie Twojego ogrodu

Nowoczesne pergole tarasowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które marzą o zacisznym kąciku w ogrodzie lub na tarasie. Wykonane z wysokiej klasy materiałów pergole tarasowe to funkcjonalne i trwałe uzupełnienie otoczenia domu niezależnie od stylu architektonicznego budynku, a także rozmiarów i kształtu działki. Korzystając z szerokie oferty Stimeo możesz wybrać pergole tarasowe Warszawie lub jakimkolwiek innym zakątku Polski.

Nowoczesne pergole ogrodowe lub tarasowe mogą być wykorzystane jako przestrzeń na spotkania z rodziną lub znajomymi, miejsce do wyciszenia po całym dniu oraz dodatkowa przestrzeń do magazynowania sprzętu ogrodowego lub sportowego. Nowoczesna pergola tarasowa o odpowiedniej ekspozycji to także idealne miejsce do uprawy roślin – zarówno tych typowych dla naszego klimatu, jak i egzotycznych. Wystarczy wybrać odpowiednią ekspozycję na słońce. Przekonaj się, jak łatwo możesz wybrać do swojego ogrodu obiekt małej architektury, który przetrwa długie lata.

Jak wybierać nowoczesne pergole ogrodowe?

Pergola ogrodowa lub pergola tarasowa pełnią podobne funkcje, ale możliwości konfiguracji takiej konstrukcji jest bardzo wiele. Na co warto zwrócić uwagę? Czy pergola tarasowa w Warszawie tuż obok nowoczesnego budownictwa będzie inna niż pergola ogrodowa połączona z nieruchomością w stylu rustykalnym?

Wybierając rodzaj pergoli przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej konstrukcję. Pergola tarasowa wolnostojąca to samodzielna konstrukcja, która może stanąć na tarasie, ale równie dobrze sprawdzi się w dowolnym zakątku ogrodu. Nie łączy się jej z budynkiem, dlatego do ocieplenia wnętrza należy przewidzieć odpowiednie instalacje grzewcze, np. grzejniki konwektorowe. Z kolei pergola tarasowa przyścienna stanowi jedność z bryłą budynku. Do ich połączenia używa się specjalnych kotew i nitów, które utrzymują sztywność całej konstrukcji. Dzięki temu pergola tarasowa staje się po prostu dodatkowym pomieszczeniem, zazwyczaj połączonym z salonem.

Pergole tarasowe wykonuje się z kilku różnych rodzajów surowców. Najtańsze rozwiązanie to drewno. Choć solidne i estetyczne, jest mało odporne na działanie czynników atmosferycznych i wyróżnia się krótszą żywotnością niż pergola tarasowa aluminiowa lub stalowa. Z kolei stal lub aluminium są wprawdzie bardziej nowoczesne, ale wymagają minimum konserwacji i mogą być bezpiecznie używane przez długie lata.

Ze względów estetycznych można też wyróżnić różne style architektoniczne. Nowoczesna pergola tarasowa w Warszawie? Klasyczne pergole tarasowe w Krakowie czy rustykalna konstrukcja w Gdańsku? Ty wybierasz!

Gdzie może stanąć pergola ogrodowa?

Nowoczesne pergole ogrodowe mogą stanąć w dowolnym miejscu na działce. Jeżeli ziemia wybranym miejscu jest zbyt grząska, stabilizuje się ją w wyniku mało inwazyjnych prac ziemnych oraz poprzez położenie płyty betonowej zapewniającej oparcie dla całej konstrukcji. Pergola tarasowa z założenia jest ustawiana na tarasie i pełni funkcję zadaszenia przestrzeni wypoczynkowej.

Jakie funkcje pełni pergola tarasowa przyścienna lub ogrodowa?

Pergole tarasowe to konstrukcje stworzone specjalnie z myślą o wygodzie i wypoczynku. Skutecznie chronią przed upalnym słońcem i ulewnym deszczem. Stwarzają przestrzeń do wypoczynku i relaksu – zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Rusztowanie może zostać wykorzystane jako podpora dla roślin pnących, jak np. bieluń. Po kilku latach powstaje zacienione miejsce, idealne do spędzenia wolnej chwili z książką z dala od wzroku sąsiadów.

Zarówno pergola tarasowa przyścienna, jak i pergola ogrodowa może mieć zróżnicowane wymiary, które powinny być dopasowane do jej przeznaczenia. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby jedynie część przestrzeni tarasowej była zabezpieczona w ten sposób.

W co wyposażyć nowoczesne pergole ogrodowe?

Pergola tarasowa może być prostą konstrukcją lub zaawansowanym stelażem wyposażonym w ruchome elementy, zwiększające komfort. Najważniejsze znaczenie mają systemy zadaszenia oraz ściany boczne.

Stałe zadaszenia mogą być wykonane z drewna, poliwęglanu lub szkła. O ile klasyczne drewno sprawdzi się w przypadku konstrukcji rustykalnych, poliwęglan lub szkło lepiej wyglądają w rusztowaniach o nowoczesnym designie. Wadą litych płaszczyzn jest ograniczona możliwość regulacji dostępu promieni słońca. Łatwo o stworzenie przestrzeni, która będzie nadmiernie zacieniona.

Z kolei ruchome zadaszenia mogą występować pod postacią wygodnych w obsłudze rolet, żaluzji lub markiz. Da się je otwierać lub zamykać w zależności od pogody. Prosta pergola tarasowa przyścienna może dawać cień lub wręcz przeciwnie, pozwolić na przyjemne opalanie się.

Warto zwrócić uwagę, że tańsze modele pergoli są wyposażone w tkaniny techniczne chroniące przed wilgocią i promieniowaniem UV. Pergola tarasowa z zasłonami wprawdzie daje odpór ciepłu, ale materiał łatwo uszkodzić, z biegiem czasu tracą swoje właściwości hydrofobowe.

Jak dbać o pergolę tarasową?

Wybierając pergolę na taras możesz złożyć poszczególne części samodzielnie albo skorzystać z usługi montażowej. To drugie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Pergola, podobnie jak oranżeria wymaga okresowej konserwacji, ale na szczęście nie są to skomplikowane zabiegi. Warto co pewien czas oczyścić rusztowanie oraz dach, a także rozejrzeć się za ogniskami korozji. Wybierając preparaty do mycia, kieruj się wskazaniami producenta i nie stosuj silnie skoncentrowanych środków.

Pergola do ogrodu lub na taras to świetne uzupełnienie domu jednorodzinnego. Docenią ją nie tylko domownicy, ale również goście. Dobrej jakości komponenty to koszt około 20-30 tysięcy złotych, ale w ten sposób zyskujesz funkcjonalną infrastrukturę ogrodu na wiele lat.

PERGOLE TARASOWE FAQ

Z jakich materiałów wykonuje się dach i ściany pergoli?

W praktyce stosuje się kilka różnych rodzajów materiałów. Dużym zainteresowaniem cieszy się poliwęglan lity lub komorowy. To tworzywo sztuczne o wysokiej wytrzymałości i dobrej przezierności. Jego wadą jest odbarwianie się z biegiem czasu. Droższą, ale lepszą jakościowo alternatywą jest bezpieczne szkło VSG. To warstwa szkła umieszczona pomiędzy dwiema warstwami cienkiej, ale bardzo wytrzymałej folii. W razie uszkodzenia szkła tafla nie stwarza niebezpieczeństwa, ponieważ nie rozpada się na wiele ostro zakończonych fragmentów.

Czy warto montować oświetlenie do pergoli?

Nowoczesne pergole można wyposażyć w oświetlenie, które pozwala na korzystanie z przestrzeni również po zapadnięciu zmroku. Zamiast montować zwykłe oświetlenie żarówkowe, warto rozważyć lampy LED. Są ekonomiczne, nie nagrzewają się i pobierają bardzo niewiele prądu. Ze względu na niski pobór mocy można je zasilać je przydomową fotowoltaiką. Sumaryczna moc oświetlenia powinna być dobrana do wymiarów pergoli, a punkty oświetleniowa należy rozmieścić równomiernie tak, aby świetlówki nie oślepiały użytkowników.

Co z pozwoleniem na budowę pergol ogrodowej?

Pergole stanowią obiekt małej architektury i co do zasady nie wymagają pozwolenia na budowę tak długo, jak ich powierzchnia nie przekracza 35 m2. Poniżej tej wartości wystarczy dokonanie zgłoszenia do właściwego organu. Warto pamiętać, że na każde 500 m2 powierzchni działki można posadowić jeden obiekt małej architektury. Ograniczone formalności sprawiają, że tarasowe lub ogrodowe pergole to atrakcyjne uzupełnienie krajobrazu.

Kiedy warto decydować się na automatykę w pergoli?

Jeszcze kilka lat temu pergole były kojarzone z prostymi rusztowaniami, które wymagały manualnej obsługi. Dzisiaj nowoczesne konstrukcje są już w coraz większym stopniu zautomatyzowane. Ruchome panele boczne i dach, a także sterowane automatycznie oświetlenie lub ogrzewanie sprawiają, że z pergoli korzysta się łatwo i z przyjemnością, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Oczywiście montaż tego rodzaju ułatwień podnosi cenę całej inwestycji, ale znacząco podnosi komfort użytkowania infrastruktury, a także wpływa na wartość samej działki.

Jakie czynniki wpływają na cenę pergoli?

Ceny pergoli ogrodowych lub tarasowych są uzależnione od wielu czynników. Istotne znaczenie mają wymiary rusztowania, rodzaj wykorzystanych materiałów oraz wypełnień dachu lub przestrzeni bocznych. Usługa oferowana w większych miastach będzie też zwykle droższa niż w mniejszych miejscowościach. Klient dodatkowo powinien liczyć się z cenami usługi montażu, a w przypadku pergoli łączonych z budynkiem lub ogrodowych – dodatkowych prac mających na celu stabilizację obiektu.

Czym myć pergolę ogrodową?

Czyszczenie pergoli warto przeprowadzać dwa razy do roku, zwykle myje się ją po zimie oraz jesienią przed nadejściem przymrozków. Szczególną uwagę należy zwrócić na usunięcie pozostałości organicznych, jak ptasie odchody czy butwiejące części roślin, które mogą przyczynić się do powstania ognisk korozji. Jeżeli chodzi o detergenty, decydujące znaczenie mają zalecenia producenta. W przypadku ich braku zazwyczaj wystarczają klasyczne płyny do czyszczenia powierzchni rozcieńczone w ciepłej wodzie. Nie zaleca się stosowania preparatów na bazie chlorków, ponieważ mogą odbarwić powłoki ochronne. Szklane elementy pergoli powinny być czyszczone manualnie. Wykorzystanie myjki ciśnieniowej może porysować folię ochronną lub płyty z poliwęglanu.

Konserwacja pergoli. O czym pamiętać?

Konserwacja pergoli sprowadza się do regularnego przeglądu całej konstrukcji kilka razy do roku w poszukiwaniu uszkodzeń ochronnych powłok lub szklanych (poliwęglanowych) tafli. W razie możliwości poszczególne elementy należy wymienić. Nie powinno się dopuszczać do powstania korozji na metalowych powierzchniach, ponieważ postępując może ona negatywnie wpłynąć na stabilność konstrukcji. W przypadku uszkodzenia powłoki PVD należy skontaktować się bezpośrednio z producentem, ponieważ nie da się wymienić jej samodzielnie.

Na ile lat starcza pergola ogrodowa?

Prawidłowo użytkowania i konserwowana pergola wystarcza na kilkadziesiąt lat. Krótszy okres żywotności mają rusztowania wykonane z drewna. Te aluminiowe lub stalowe w zasadzie nie niszczeją z biegiem lat. Wybierając pergolę warto zwrócić uwagę na czas i zakres obowiązywania gwarancji. Może być ona różna na poszczególne elementy konstrukcji.