Ogrody Zimowe Warszawa - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Ogród Zimowy Warszawa - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Ogrody zimowe Warszawa

Od lat pomagamy naszym Klientom w realizacji marzeń o nowoczesnym ogrodzie, który łączy w sobie innowacyjność z bliskością natury. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz do nawiązania z nami kontaktu w dowolny, wygodny dla Państwa sposób.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Ogrody zimowe Warszawa od Stimeo

Dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie projektowania, dystrybucji oraz montażu elementów architektury ogrodowej, oferujemy Państwu ogrody zimowe najwyższej jakości. Są one nie tylko miejscem wypoczynku dla całej rodziny, ale również wartościową inwestycją, która zwiększy wartość Twojego domu. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych ekspertów, którzy z pasją i precyzją dbają o każdy detal w procesie tworzenia ogrodów zimowych. Niezależnie od tego, czy marzysz o kameralnym kąciku czy przestronnym ogrodzie zimowym z wieloma funkcjami, jesteśmy tu, by pomóc Ci w realizacji Twoich planów.

Zamów u nas ogród zimowy lub zadaszenie tarasu online, a my dostarczymy je bezpośrednio pod Twoje drzwi - opłata za dostawę jest już wliczona w cenę.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz do rozmowy z naszym zespołem, który chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące oferowanych przez nas usług.

Ogród zimowy – co warto wiedzieć

Ogród zimowy wolnostojący lub oranżeria tarasowa to doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok. Stworzenie zadaszonej przestrzeni z widokiem na ogród to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które szukają miejsca do wypoczynku po ciężkim dniu w pracy, chcą uprawiać egzotyczne rośliny w polskim klimacie lub zależy im na stworzeniu dodatkowej przestrzeni do przechowywania sprzętu ogrodowego albo sportowego.

Ogrody zimowe w Warszawie mogą być różnorodne. Niewielkie oranżerie tarasowe sprawdzą się nawet w przypadku niewielkich domków wypoczynkowych całorocznych. Z kolei przestronne ogrody zimowe z ogrzewaniem, dachem sterowanym elektrycznie czy instalacją fotowoltaiczną lepiej wyglądają doskonale jako część dużej willi.

Obecnie zabudowa tarasu stała się na tyle popularnym rozwiązaniem, że można spotkać ją zarówno w nowoczesnych domach prosto z aktualnych prospektów architektonicznych, jak i domach utrzymanych w stylu klasycznym, które pamiętają jeszcze kilka poprzednich dekad. Jak wybierać ogród zimowy całoroczny i która oranżeria będzie najlepsza?

Zimowy ogród dla każdego. Jakie rodzaje zabudowy stosuje się w praktyce?

Firmy, które na co dzień montują ogrody zimowe wyróżniają szereg różnych rozwiązań. Przed złożeniem zamówienia warto wybrać rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Przede wszystkim wyróżnia się ogrody zimowe wolnostojące i przyległe. Te pierwsze mogą zostać umiejscowione na tarasie, ale nie są połączone z bryłą budynku. Równie dobrze mogą stanąć w dowolnym miejscu na działce. Z kolei oranżeria przyległa stanowi integralną część konstrukcji budynku. Jest z nią połączona za pomocą odpowiednich mocowań, które zapewniają sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji, a także redukują występowanie mostków cieplnych, które niepotrzebnie zwiększałyby rachunki za ogrzewanie.

Ogród zimowy z pełnym dachem może być wykonany z kilku różnych rodzajów materiałów. Tańsze modele produkuje się z drewnianych bali. Nie jest to złe rozwiązanie, choć surowiec jest podatny na działanie warunków atmosferycznych nawet pomimo zastosowania odpowiednich impregnatów.

Wysokiej klasy ogród zimowy można postawić jako konstrukcję stalową lub aluminiową. Są one znacznie bardziej wytrzymałe niż drewno i bez trudu przetrwają nawet kilkadziesiąt lat. Dodatkowo zabudowa tarasu może być zabezpieczona nakładaną pod ciśnieniem powłoką PVD, która zwiększa odporność poszczególnych elementów na zarysowania i redukuje ryzyko pojawienia się w obrębie konstrukcji ognisk rdzy.

Ogrody zimowe mogą być też utrzymane w jednym z kilku styli – od klasycznych przez rustykalne, aż po nowoczesne. Dzięki temu łatwo dopasować do siebie poszczególne obiekty małej architektury i stworzyć jedną, spójną kompozycję.

Zabudowa tarasu – jak się za nią zabrać?

Ogrody zimowe w Warszawie, podobnie jak w każdym innym mieście projektuje się podobnie. Przede wszystkim oranżeria powinna być dopasowana do lokalizacji działki, a także jej kształtu i wymiarów. Budowa ogrodu zimowego co do zasady nie wymaga pozwolenia na budowę, chyba że jego powierzchnia przekroczy 35 m2. Dzięki temu formalności przy inwestycji nie ma zbyt wiele.

Należy jednak pamiętać, że prawo budowlane limituje liczbę obiektów małej architektury, jaka może stanąć na działce. Dopuszcza się jeden zimowy ogród na każde 500 m2 powierzchni. W przypadku dużego terenu obiektów może stanąć więc kilka jednocześnie.

Jak jest ogrzewana zabudowa tarasu?

Aby zimowy ogród mógł służyć przez cały rok, niezbędne jest zadbanie o komfortowe warunki termiczne w jego wnętrzu. W przypadku oranżerii zintegrowanych z budynkiem będzie to prostsze, ponieważ stanowią one po prostu kolejne połączenie w budynku. Ogród zimowy wolnostojący wymaga zastosowania bardziej zaawansowanej technologii.

W obu przypadkach skutecznym rozwiązaniem docieplającym może okazać się ogrzewanie powierzchni za pomocą specjalnych mat lub grzejników konwektorowych emitujących promieniowanie podczerwone. To tania, ale efektywna metoda.

Z kolei wentylację i klimatyzację mogą zapewnić moduły HVAC. Prostsze i tańsze będzie zainstalowanie rozsuwanego dachu, który w razie potrzeby ograniczy dostęp promieniowania UV.

Ogrody zimowe na tarasie a szklana elewacja

Ogród zimowy składa się z dachu oraz paneli bocznych. W wysokiej klasy oranżeriach montuje się je ze szkła, przy czym może występować ono w jednym z kilku wariantów.

Przede wszystkim wyróżnia się szkło jedno i wielowarstwowe. To drugie jest droższe, ale cechuje się lepszą izolacyjnością cieplną ora zwiększą wytrzymałością mechaniczną. Osoby, które orientują zimowy ogród na stronę nasłonecznioną powinny rozważyć montaż elewacji ze szkła przeciwsłonecznego lub zaciemniającego. Pozwalają one na wygodne korzystanie z przestrzeni nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują upały.

Nowoczesny ogród zimowy, czyli automatyka

Nowoczesne oranżerie mogą być wyposażone w szereg udogodnień, które sprawiają, że korzystanie z obiektu małej architektury staje się jeszcze przyjemniejsze.

Typowe rozwiązania obejmują przesuwne dachu i otwierane boki. Dzięki temu znacznie łatwiej regulować temperaturę w obrębie przeszklonej przestrzeni albo ochronić się przed opadami. Jeszcze inne technologie to np. oświetlenie LED zasilane z paneli fotowoltaicznych albo montaż systemu Audio/Video. Dzięki nim w prosty sposób można przenieść salon i rodzinne imprezy na zewnątrz, ciesząc się z widoku na ogród przez cały rok.

Czy warto montować ogród zimowy na działce?

Ogrody zimowe pozwala na stworzenie odseparowanej przestrzeni, która może służyć zarówno jako miejsce spotkań, jak i samotnia do rozmyślań. Nowoczesne rozwiązania gwarantują wieloletnią wytrzymałość takiej konstrukcji przy minimalnej konserwacji. Czy oranżeria ma jakieś wady? Decydując się na zakup obiektu wysokiej jakości trzeba liczyć się z dosyć wysokimi kosztami. W przypadku bardzo małych działek ogrody całoroczne mogą też okazać się po prostu niepraktyczne.

O co pytają Klienci przed zakupem ogrodu zimowego

Ile kosztuje ogród zimowy w Warszawie?

Cena ogrody zimowego zależy od wielu czynników. Decydujące znaczenie mają wymiary konstrukcji, wykorzystanie materiały i technologie. Im nowocześniejsza będzie oranżeria, tym więcej wydatków będzie dotyczyło stosowanych technologii. Zamawiając konstrukcję wysokiej klasy trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest to jednak inwestycja, która się opłaci. Nie tylko sprawi, że z działki będzie się korzystało przyjemniej, ale także zwiększy wartość samej nieruchomości.

Z czego wykonuje się szklaną elewację oranżerii?

Szklaną elewację oranżerii najczęściej wykonuje się z tzw. szkła bezpiecznego. Jest to szklana tafla umieszczona między dwoma warstwami bardzo cienkiej, ale wytrzymałej folii o wysokim stopniu przejrzystości. Dzięki temu ściany ogrodu zimowego są doskonale przezroczyste, ale uderzone nie rozpryskują się na wiele małych fragmentów i nie tracą swojej spoistości. Bezpieczne szkło gwarantuje, że nawet w razie rozbicia fragmentu elewacji obiekt oraz jego otoczenie są nadal bezpieczny do użytkowania. Wystarczy wymienić uszkodzony panel na nowy.

Czy w oranżerii warto zamontować automatyczne rozwiązania?

Pierwsze oranżerie wymagały manualnej obsługi wszystkich elementów. Zarówno dach, jak i ściany trzeba było przesuwać ręcznie, korzystając z różnego rodzaju korb i systemów szynowych. Dzisiaj większość tych zadań wykonuje skomputeryzowana automatyka. Za pomocą przycisków umieszczonych na panelu sterowniczym lub nawet bezpośrednio w aplikacji zainstalowanej na smartfonie można wygodnie sterować najważniejszymi funkcjami zimowego ogrodu bez wstawania z fotela.

Czy każde oświetlenie do ogrodu zimowego będzie równie dobre?

Oranżerie zwykle oświetlane są przez LED-owe świetlówki. To ekonomiczne rozwiązanie, a lampy LED wyróżniają się długim czasem świecenia, niskim poborem mocy i praktycznie się nie nagrzewają. W przypadku ogrodu zimowego zintegrowanego z budynkiem można połączyć oświetlenie LED z instalacją domową. Oranżerie wolnostojące posadowione np. w odległym kącie ogrodu mogą być oświetlane z wykorzystaniem technologii fotowoltaicznej. Dzięki temu nie trzeba wykonywać rozległych i uciążliwych prac ziemnych w celu przeciągnięcia przewodów.

Jak dbać o ogród zimowy?

Ogrody zimowe wykonane ze stali lub lekkiego aluminium potrzebują jedynie minimum zabiegów konserwacyjnych ze strony użytkownika, ponieważ ich konstrukcja sama w sobie jest wytrzymała. Warto raz lub dwa razy w roku (najlepiej po zimie i wiośnie) obejrzeć z bliska konstrukcję, aby upewnić się, że nie doszło do uszkodzenia powłoki ochronnej. Wilgoć, która ma kontakt z metalem szybko doprowadzi do powstania ognisk korozji, które mogą osłabić wytrzymałość i zmniejszyć nośność stelażu.

Jak myć dach i konstrukcję oranżerii?

Przede wszystkim zaleca się, aby dach i konstrukcję oranżerii czyścić według wytycznych producenta. Jeżeli ich nie zamieszczono, zaleca się wykorzystywanie delikatnych środków czyszczących, np. płynu do mycia naczyń rozcieńczonego w ciepłej wodzie. Do mycia konstrukcji (zarówno metalu, jak i dachu) wystarczy nasączona, wilgotna szmatka. Lepiej nie sięgać po myjkę ciśnieniową, która może uszkodzić powłokę ochronną na szkle lub metalu albo przyczynić się do powstania siatki drobnych, nieestetycznych rys.

Czy potrzebuję pozwolenia na budowę oranżerii?

Pozwolenie na budowę ogrodu zimowego jest wymagane jedynie w sytuacji, kiedy powierzchnia obiektu jest większa niż 35 m2. W przypadku mniejszych konstrukcji w zupełności wystarczające będzie zgłoszenie zamiaru podjęcia budowy do urzędu miasta lub starostwa ze wskazaniem celu, zakresu oraz terminu rozpoczęcia i ukończenia prac. Organy budowlane wprawdzie mają prawo do wniesienia sprzeciwu, ale przy tak prostych robotach zwykle z niego nie korzystają, więc prace przebiegają szybko i sprawnie.

Czy muszę konserwować konstrukcję oranżerii?

Jeżeli przegląd ogrodu zimowego potwierdzi ubytki w warstwie ochronnej, warto jak najszybciej pokryć je preparatem antykorozyjnym. Dzięki temu maleje ryzyko rozprzestrzenienia się uszkodzenia. W większości przypadków takie działanie okazuje się wystarczające. Niestety samodzielne odtworzenie powłoki PVD jest niemożliwe, ponieważ nakłada się ją w specjalnych warunkach.