Ogrody Zimowe Poznań - Stimeo - Specjaliści od Architektury Ogrodowej - Ogród Zimowy w Poznaniu - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Ogrody zimowe Poznań

Z nieustającą radością i satysfakcją wspieramy naszych Klientów, dążących do połączenia komfortu nowatorskiej architektury ogrodowej z bliskością przyrody, dostępnej tuż za progiem. Zachęcamy do zaznajomienia się z naszą propozycją oraz nawiązania kontaktu z nami w sposób najbardziej dogodny dla Państwa.

Zobacz nasze produkty w sklepie

Ogrody zimowe Poznań od Stimeo

W Stimeo specjalizujemy się w wytwarzaniu, dystrybucji oraz montażu ogrodów zimowych, które stają się idealnym miejscem relaksu dla całej rodziny. Nasze ogrody zimowe to nie tylko wszechstronna przestrzeń do wykorzystania, ale także inwestycja, która korzystnie wpłynie na wartość Twojego domu.

Zamów online ogród zimowy lub zadaszenie tarasu z dostawą pod Twój adres - dostawa jest GRATIS (wliczona w cenę).

Nasze przedsiębiorstwo zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, którzy z zaangażowaniem i precyzją dbają o każdy szczegół procesu kreowania ogrodów zimowych. Bez względu na to, czy poszukujesz niewielkiego, kameralnego miejsca, czy też obszernego i wielozadaniowego ogrodu zimowego, z radością wspomożemy Ci w spełnieniu Twoich pragnień.

Zachęcamy do zaznajomienia się z naszą ofertą na stronie internetowej oraz do nawiązania kontaktu z naszym zespołem, który z przyjemnością udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące naszych usług.

Ogród zimowy – co warto wiedzieć

Tempo życia nie zwalnia, a wręcz przyspiesza. Każdego dnia wstajesz z niekończącą listą obowiązków do zrobienia. Pojawia się więc pytanie, czy jest w tym wszystkim miejsce na odpoczynek i relaks? Jeżeli nie, najwyższy czas to zmienić i bez dwóch zdań pomoże w tym ogród zimowy. Stworzysz własne wyjątkowe miejsce z dopływem naturalnego światła dostępne przez cały rok, w otoczeniu roślin, książek i pluszowych poduszek. Zaznasz tam przyjemnego uczucia spokoju, którego nie odczuwałeś od długiego czasu. Dowiedź się, jak ogrody zimowe poprawią Twoje samopoczucie, ułatwią relaks i  dlaczego oranżeria zmieni Twoje życie na zawsze.

Ogrody zimowe – dostępne rodzaje

Zimowy ogród to miejsce relaksu, odpoczynku od wszystkich obowiązków, problemów w pracy i wielu innych zmartwień, z którymi mierzy się tak naprawdę każdy z nas. Podstawowa klasyfikacja wskazuje na odmiany wolnostojącego oraz przyległe do ścian. Oranżerie tarasowe wolnostojące to dobre rozwiązanie, jeżeli przy domu nie ma wystarczająco dużo miejsca. W towarzystwie pięknych kwiatów i bujnej roślinności zimowy ogród będzie prezentował się znakomicie, jednak chcąc się do niego przedostać, trzeba włożyć buty i kurtkę. Z kolei ogrody zimowe przyległe są częścią domu i idealnie sprawdzają się jako strefa relaksu. Obecność roślin wpływa pozytywnie na samopoczucie i sprawia, że można się naprawę odpocząć po całym dniu czy nawet tygodniu ciężkiej pracy. Ogród zimowy z pełnym dachem to także miejsce spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Ogrody zimowe w Poznaniu przyjęły się tak dobrze, że każdego wieczora można zauważyć mieszkańców relaksujących się tam z ciekawą książką, czy lampką winą.

Ogrody zimowe różnią się ze względu na zastosowany materiał. Podstawowym tworzywem jest drewno, które doskonale komponuje się z innymi naturalnymi materiałami, ale jest kłopotliwe w należytym utrzymaniu. Ważnym materiałem jest aluminium oraz stal, trzeba też pamiętać również o szkle jako wypełnieniu ścian oraz dachu. Pozwala ono przepuścić promienie słoneczne i ogrzać oranżerię, dzięki czemu stworzone miejsce doskonale wygląda, a przy tym jest w nim przyjemnie ciepło.

Oranżeria powinna mieć swój indywidualny styl, dlatego dostępne są wersje klasyczne, określane również jako uniwersalne. To wybór dla domów utrzymanych w tradycyjnym  stylu. Drugim rodzajem są ogrody zimowe nowoczesne, gdzie zauważysz zastosowanie ciekawych kształtów, pojawiają się również elementy przyciągające wzrok oraz interesujące kombinacje kolorów. Dzieje się dużo, ale nie ma tutaj mowy o nadmiarze czy przesadzie.

Zabudowa tarasu może nawiązywać także do minimalizmu, wtedy mało jest tam zdobień, dominują stonowane kolory, proste bryły. Taki wybór pozwoli Ci eksperymentować z dodatkami i światłem. Wybierając ogród zimowy, pamiętaj, że nie może on odbiegać od wyglądu i stylu domu. Wszystko ma tworzyć jedną spójną całość, wtedy efekt jest najlepszy.

Ogrody zimowe na tarasie – od czego zacząć inwestycję?

Ogrody zimowe w Poznaniu oraz każdym innym mieście w Polsce wymagają zgłoszenia zgodnie z przepisami, gdy ich rozmiar przekracza 35m2. Zabudowana tarasu musi zostać zgłoszona do urzędu miasta albo do starostwa. Sprzeciw organu może zostać wniesiony w terminie 30 dni od momentu dostarczenia wniosku. Jeżeli nie otrzymasz sprzeciwu, możesz zacząć budowę. Ogród zimowy całoroczny musi znaleźć się minimum 3 metry od granicy działki, odległość nie może być mniejsza.

Przedstawione zasady odnoszą się do ogrodów, których wielkość nie przekracza 35 m2. W przypadku większych budynków niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na budowę ogrodu zimowego.

Oranżeria tarasowa – co z ogrzewaniem i wentylacją?

Ogrody zimowe to doskonały sposób ożywienia domu, pod warunkiem że ma odpowiednią konstrukcję i dodatki. Wentylacja ogrodu jest niezwykle istotna, szczególnie latem, gdy wysoka temperatura przyczynia się do uciążliwego uczucia duszności oraz gorąca. Nie wystarczy otworzyć okien, trzeba zadbać o odpowiedni system, który pozwoli na cyrkulację powietrza i to bez dodatkowych nakładów pracy. System wentylacyjny sprawi, że ogród zimowy będzie miał odpowiednią temperaturę, a to ze względu na niskie oraz wysokie wywietrzniki. Świetnie sprawdzi się także klimatyzacja. Oczywiście jeśli Twój ogród zimowy będzie od wschodniej strony, kłopot z nadmiarem słońca nie będzie Ci doskwierał.Z kolei zimą oranżeria wymaga podniesienia temperatury, stąd trzeba zadbać o zamocowanie dodatkowego grzejnika albo ogrzewania podłogowego. Ciepło dochodzi też z pozostałej części domu

Szklana elewacja

Ogrody zimowe w Poznaniu prezentują się doskonale i spełniają swoją funkcję, dzięki minimalistycznym szklanym elewacjom. Doskonale sprawdzają się szyby zespolone, producenci stosują szkło jedno- oraz wielowarstwowe. Pierwsza opcja jest cieńsza, czyli latem w ogrodzie jest cieplnej, gdyż promienie słoneczne bez problemu przenikają przez szyby. Wielowarstwowe szkło jest trwalsze i zapewnia wyższą izolację termiczną. Koniecznie zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła.

Promienie słoneczne mogą powodować dyskomfort, szczególnie jeśli zimowy ogród będzie dla Ciebie miejscem czytania książek, a nawet pracy, postaraj się o szkło przeciwsłoneczne i zaciemniające. Oranżeria będzie jasna, ale zniknie dyskomfort spowodowany intensywnym światłem.

Automatyka w ogrodach zimowych – jakie dodatki unowocześnią wnętrze?

Zabudowa tarasu to poważna decyzja. Ważny jest każdy element, dlatego oprócz podstawowego wyposażenia, weź pod uwagę również gustowne dodatki. Przesuwna zabudowa tarasu jest jednym z nich. Ogród zimowy wolnostojący albo przyłączony do domu zapewni maksymalną wygodę. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i wszystko odbywa się automatycznie.

W trakcie zabudowy tarasów weź pod uwagę również otwierane ściany boczne, które pozwolą wpuścić więcej świeżego powietrza. Zwróć uwagę na rolety i ciekawe oświetlenie, dzięki czemu Twoja oranżeria zapewni maksymalny komfort, a to wszystko w doskonałym stylu.

Czy warto zdecydować się na ogród zimowy?

Ogrody zimowe w Poznaniu i innych miastach Polski mają zarówno mocne, jak i słabe strony. Niewątpliwą zaletą jest ich wygląd, gdyż są bardzo atrakcyjne, sprawiają, że dom prezentuje się okazale i ciekawie. To miejsce idealne do relaksu i co najważniejsze używane przez cały rok. Nawet kiedy za oknem pada śnieg i jest mroźno, Ty możesz otaczać się ulubionymi roślinami i naturalnym światłem. To gwarancja dobrego samopoczucia.

Z kolei wśród wad trzeba wskazać koszt budowy oranżerii, a w przypadku drewnianych egzemplarzy również ich częstą, czasochłonną impregnację

 

FAQ o ogrodach zimowych

1.Jak zbudować ogród zimowy?

Do budowy ogrodu zimowego wymagane są wytrzymałe fundamenty, które mają dobrą izolację przeciwwodną oraz termiczną. Fundament ma średnio 15 cm ponad poziomem gruntu. Kolejnym krokiem jest zamontowanie konstrukcji, ścian oraz okien, dopasowanie całości do budynku, a na końcu instalacja dachu i wykończenie. Wszystkie czynności muszą być wykonane przez profesjonalistów.

2.Ogród zimowy drewniany czy z aluminium?

Ogrody zimowe wykonane z drewna i aluminium to dwie najpopularniejsze odmiany. Drewno doskonale izoluje ciepło, co pozwala ograniczyć wysokość rachunków za prąd i zużycie energii. To materiał naturalny, co sprawia, że wymaga większych nakładów pracy i regularnej konserwacji. Z kolei ogród zimowy z aluminium ma wyższy stopień przenikalności ciepła, dzięki czemu szybciej się wychładza, a latem jest w nim cieplej. Jednak nie dostarcza dodatkowej pracy.

3.Jakie wyposażenie do ogrodu zimowego?

Gotowy ogród zimowy należy wyposażyć wygodnymi meblami oraz bujną roślinnością, również egzotyczną. Meble nie różnią się znacząco od wyposażenia używanego na tarasie. Nie może zabraknąć ławy, foteli i stołu. Świetnie sprawdzi się hamak albo krzesło brazylijskie, które ułatwią relaks. Trzeba zadbać o kolorowe poduszki, koce albo plecy, lampy zapewniające ciepłe, przyjemne światło i bardzo dużo różnorodnej roślinności. W ogrodach zimowych dominuje styl nowoczesny albo minimalizm z elementami boho, albo eklektyzmu.

4. Czy warto mieć klimatyzację w ogrodzie zimowym?

Utrzymanie optymalnej temperatury w ogrodzie zimowym nie jest wcale łatwe, stąd zakup i instalacja klimatyzacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem. System pozwala na zmianę temperatury bez względu na porę roku czy godzinę. Przekłada się to na odczuwany komfort. Oczywiście wiąże się to z wyższymi kosztami inwestycji.

5. Czy trzeba ogrzewać ogród zimowy?

Przed rozpoczęciem budowy ogrodu zimowego, trzeba zdecydować, czy będzie on ogrzewany, czy też nie. Jeżeli ma być używany przez cały rok, trzeba zadbać o ogrzewanie (podłogowe albo instalację grzejników kanałowych). Oczywiście ogrzewanie podnosi koszty użytkowania, gdyż dochodzą rachunku za ciepło. Jednak z oranżerii można korzystać przez cały rok. Należy zadbać o ciepłe profile konstrukcyjne i odpowiednie przeszklenia, którym można przypisać pożądane właściwości termoizolacyjne. Mimo większych kosztów warto zdecydować się na ogrzewanie ogrodu zimowego.

6.Czy ogród zimowy wolnostojący wymaga dodatkowej wentylacji?

Utrzymanie optymalnej wilgotności w ogrodzie zimowym jest problematyczne, dlatego trzeba zdecydować się na system wentylacji nawiewno-wywiewnej, znanej jako wentylacja wymuszona. Aby zadbać o optymalne warunki i komfort należy zdecydować się na wyciągowe wentylatory mechaniczne wzbogacone w wielostopniową regulację prędkości. Potrzebne są także nawiewniki sterowane elektrycznie i stacja pogodowa do kierowania parametrami urządzeń. Wentylatory są umieszczane w górnej części dachu, a nawiewniki na ramach okiennych. Służą do wpuszczania potrzebnej ilości świeżego powietrza. Dobrym pomysłem są także elektryczne rolety dachowe.

7.Jaki styl pasuje do ogrodu zimowego?

Nie ma jednego stylu, który pasuje do ogrodu zimowego, jednak wnętrze i wszystkie dodatki muszą pasować do stylu dominującego w domu. Największą popularniejszą cieszy się minimalizm oraz nowoczesność, jednak ze względu na dużą ilość roślin zauważa się również spory wpływ boho.

8.Jakie szkło specjalne i ozdobne można znaleźć w ogrodach zimowych?

W ogrodzie zimowym bardzo ważnym elementem są szyby – można zdecydować się na wersje specjalne, ozdobne albo ornamentowe.  Jedne z nich znajdują się w standardowej ofercie, a inne wymagają specjalnego zamówienia. Dodatkowe elementy sprawiają, że oprócz podstawowej funkcji są traktowane także jako element dekoracyjny. Decydując się na szkło gięte, dostępna jest opcja barwienia w masie, laminowania, dodatek powłoki ciepłochronnej czy kontroli słonecznej. Warto rozważyć te dodatki.

9.Jakie szkło jest wykorzystywane do produkcji ogrodów zimowych?

Szyby stanowią zdecydowanie największą część ogrodu zimowego, stąd bardzo ważna jest jakość zapewniająca maksymalny komfort i właściwe warunki. Szyby zespolone, gięte czy hartowane to doskonały wybór, gdyż ułatwiają utrzymanie odpowiedniej temperatury i są łatwe w czyszczeniu. Szyby zespolone powstają z dwóch albo trzech tafli szkła, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe. Dochodzi do tego również wypełnienie gazem szlachetnym.

10. Jakie wymogi prawne musi spełniać ogród zimowy?

Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku prawa budowlanego w Polsce, jeżeli ogród zimowy ma mniej niż 35 m2 to nie trzeba uzyskać pozwolenia na jego budowę, ale wymagane jest zgłoszenie inwestycji. Każdy ogród większy niż wspomniany limit wymaga uzyskania zgody odpowiedniego urzędnika.