Kupujemy domek drewniany - Stimeo domki i architektura ogrodowa

Kupujemy domek drewniany

Domki drewniane stają się coraz popularniejsze i z roku na rok przybywa ich na podmiejskich działkach. Stimeo od wielu lat sprzedaje domki drewniane i w tym wpisie postaramy się pomóc Wam w wyborze Waszego pierwszego domku drewnianego!

Jaki domek drewniany wybrać

Oglądając domki z drewna zwróćmy przede wszystkim uwagę na ich rozmiar i zestawmy go z rozmiarem działki na którym planujemy go postawić. Nie szukajmy domku, który będzie zajmował zbyt dużą część działki, ponieważ straci wtedy ona swoją funkcjonalność. Z drugiej strony, upewnijmy się również, że wybrany przez nas domek nie jest za mały, ponieważ nie zmieścmiy się do niego i nie spełni on naszych oczekiwań. Szukajmy domku, który będzie kompromisem pomiędzy i zapewni nam wygodę użytkowania i jednoscześnie nie zabierze nam zbyt dużej powierzchni działki.

Gruby balik to podstawa

Kolejnym parametrem na który należy bezwzględnie zwrócić uwagę jest grubość balika. W sprzedaży można znaleźć domki drewniane o grubości balika od 19 do nawet 70 milimetrów. Im balik grubszy tym lepiej. Rozsądne minimum to 28 milimetrów, choc zdecydowanie lepiej wybrać domek wykonany z balika grubszego 34-40 milimetrowego. Jest to optymalna grubość, która zapewni nam komfort termiczny wewnątrz domku oraz jego długoletnią trwałość.

Więcej niż jedna izba!

W sprzedaży są domki drewniane o różnych rozmiarach, od jedno do kilku izbowych. Naszym zdaniem w domku powinny być minimum dwie izby, ponieważ zapewni nam to zdecydowanie większy komfort użytkowania takiego domku. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie korzystać z takiego domku w kilka osób. Niestety, budynek jednoizbowy nie zapewni nam takiego komfortu, a noclego w nich będą nieco uciążliwe. Dlatego jeżeli zamierzamy korzystać z domku przez dłuższe okresy czasu (tygodniowy czy dwutygodniowy urlop) to koniecznie zainwestujcie w duży model! Gwaratnujemy, że tego typu domki drewniane będą zdecydowanie przyjaźniejsze w użytkowniu!