Domki letniskowe drewniane - Domek rekreacyjny - Domki do 35m2 z poddaszem - Domki rekreacyjne - Dom 35m2 całoroczny - Stimeo domki i architektura ogrodowa , strona 2

Domki letniskowe drewniane z bali o grubości 44-45 milimetrów świetnie sprawdzają się jako obiekty rekreacyjne. Dzięki prostocie konstrukcji mogą je Państwo samodzielnie zmontować na swojej działce.

Tanie i efektowne domki letniskowe drewniane

Proponowane przez nas domki to konstrukcje oparte na balikach o grubości od 44 do 45 milimetrów. Z ich budową poradzą sobie nawet osoby nie posiadające wiedzy technicznej. Jednocześnie baliki o dużej grubości zapewniają stabilność budynku. Domki letniskowe można dodatkowo ocieplić, co zagwarantuje komfort nawet w zimne miesiące. Wiele z nich jest wyposażonych również w taras, który z kolei zapewni przyjemny chłód podczas wakacyjnych upałów.

Jak montować drewniane domki letniskowe?

W przesyłce, którą Państwo od nas otrzymają, będą znajdowały się prefabrykaty, instrukcja oraz gwoździe i inne elementy niezbędne do połączenia domku w całość. Instrukcja należy do wyjątkowo intuicyjnych, więc z jej poprawnym zrozumieniem poradzi sobie nawet osoba pozbawiona wiedzy budowlanej.  Oczywiście istnieje również możliwość zmontowania domku przez naszą ekipę. Dzięki doświadczeniu oraz zastosowaniu specjalistycznych narzędzi proces montażu przeprowadzamy profesjonalnie i szybko.

Domek rekreacyjny

Posiadanie domku rekreacyjnego to z pewnością bardzo dobra inwestycja. Zakup takiego domu zaprocentuje wieloma pozytywami w przyszłości.

Domki rekreacyjne drewniane to przede wszystkim dobre rozwiązanie dla osób, które lubią kontakt z naturą i wypoczywanie na świeżym powietrzu. To idealna opcja dla tych, którzy nie preferują dwutygodniowych pobytów w ciepłych krajach i zamieszkiwania w tym czasie w hotelu, lecz którzy cenią sobie swobodę i niezależność. Posiadając domek rekreacyjny, na przykład na naszej działce oddalonej nieco od miasta, możemy organizować sobie w pełni efektywny wypoczynek praktycznie w każdym czasie. Nie jesteśmy uzależnieni od osoby, u której wynajmujemy pokój, czy jakąkolwiek inną kwaterę. Dodatkowo na dłuższą metę okazuje się to rozwiązanie bardzo opłacalnym – nie musimy w każde wakacje wynajmować domku za niemałe pieniądze. Będziemy mieli go na własność, co pozwoli nam zaoszczędzić na wydatkach wakacyjnych.

Urlop spędzony na własnej działce w komfortowym domku letniskowym to naprawdę bardzo dobra opcja wypoczynkowa. Możemy zorganizować sobie w nim nasze własne miejsce wyciszenia, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał i odetniemy się od codziennego pośpiechu, a także odreagujemy męczący nas nieustannie w tych czasach stres. Może to być dla nas swego rodzaju azyl, w który będziemy mogli uciekać za każdym razem, gdy tylko najdzie nas na to ochota. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie dla osób, które podczas urlopu cenią sobie ciszę i spokój.

Domek rekreacyjny będzie również świetnym miejscem do spędzenia czasu ze znajomymi czy rodziną. Perspektywa miłych chwil w gronie najbliższych, z dala od miejskiego zgiełku, jest niezwykle zachęcająca. Bez problemu możemy zorganizować na naszej działce ognisko, grilla, czy inne tego typu spotkanie, po czym bez problemu zaprosić naszych gości na nocleg w naszym własnym domku. Zainwestowanie w domek rekreacyjny może pomóc rozwijać nam nasze pasje. Jeśli jesteśmy zainteresowani ogrodnictwem, bez wątpliwości posiadanie na naszej działce miejsca, w którym będziemy mogli się schronić czy przenocować, ułatwi nam realizowanie naszego hobby. Jeśli wybierzemy na przykład domek wykonany z drewna, świetnie będzie on się komponował z roślinnością na naszej posesji. Jego delikatny i estetyczny zarazem wygląd doda uroku naszej działce.

W jakiego rodzaju domki rekreacyjne warto zainwestować?

Obecnie na rynku coraz bardziej popularne stają się domki rekreacyjne. Niesłabnący popyt na te konstrukcje jest w pełni uzasadniony, ponieważ domki takie mają wiele zalet. Jedną z nich jest wymieniony już wcześniej walor wizualny. Jednak nie tylko ich wygląd jest zachęcający do inwestycji w nie. Przede wszystkim są one produktami zwykle bardzo wytrzymałymi, starannie wykonanymi i w pełni bezpiecznymi dla użytkowników. Bardzo duże znaczenie ma oczywiście rodzaj drewna, z jakiego wykonany jest domek. Najbardziej polecane i najwyższe jakościowo jest drewno świerku skandynawskiego.

W porównaniu z tradycyjnymi domami murowanymi domek rekreacyjny jest niewątpliwie dużo łatwiejsze w montażu. Możemy go wykonać nawet sami, nie spędzając nad tą czynnością wielu męczących godzin. Jest to duża oszczędność czasu szczególnie dla bardzo zajętych osób. Same koszty zakupu domku rekreacyjnego nie są wygórowane. W stosunku do wysokiej jakości konstrukcji z drewna cena zwykle jest naprawdę bardzo przystępna.

Możemy dzisiaj wybierać w bardzo różnorodnych ofertach producentów domków drewnianych. Świetną opcją będzie domek wyposażony w taras, który będzie mógł stać się miejscem wieczornych spotkań z najbliższymi i relaksu dla całej rodziny.

Jak zadbać o domki rekreacyjne, by służyły przez lata?

Jeszcze przed zamówieniem warto dokładnie rozważyć wybór dodatkowych opcji, z których może skorzystać każdy z naszych klientów. Kupując domki rekreacyjne mozecie liczyć na kompleksowość naszej oferty oraz rzetelne doradztwo. Uznaliśmy, że wygodniejszym rozwiązaniem dla Państwa będzie skonfigurowanie produktu w taki sposób, by do podstawowego zestawu można było – w zależności od potrzeb i preferencji – dobrać dodatkowe elementy konstrukcji lub wyposażenia.

Część z nich będzie miała znaczący wpływ na utrzymanie drewnianego domku rekreacyjnego w dobrym stanie przez kolejne lata. Wiadomo, że letnia siedziba stanie najprawdopodobniej na łonie natury, na działce pracowniczej, być może niedaleko lasu czy jeziora. Będzie to miejsce o podwyższonej wilgotności, na którą koniecznie należy przygotować drewnianą konstrukcję.

Które z naszych dodatków powinny znaleźć się na placu podczas wznoszenia konstrukcji?

Spośród dodatków warto wybrać te rozwiązania, które mają wpływ na odcięcie źródeł wilgoci. We własnym zakresie lub zlecając to naszej ekipie montażowej, podczas przygotowywania bloczków fundamentowych należy wykonać izolację podłoża, nawet w najprostszy sposób, przy pomocy folii paroprzepuszczalnej. Po wzniesieniu ścian utracimy taką możliwość. Bez zabezpieczenia od spodu drewno, nawet zaimpregnowane, będzie ulegać powolnej erozji.

Dla lepszej izolacji termicznej zachęcamy do wybrania ocieplenia ścian i dachu domku rekreacyjnego przy pomocy wełny mineralnej i dodatkowej warstwy podbitki. Warto zrobić to na etapie wznoszenia konstrukcji, choć można wrócić do tego etapu, nawet gdy domek będzie już stał. Możemy też wybrać opcję żeliwnego ruchomego kominka, czyli kozy, dzięki czemu zyskamy możliwość „przepalenia” wnętrza zimą, gdy chłód wewnątrz sprzyja skraplaniu i odkładaniu się wilgoci. Jeśli przed sezonem konstrukcja domku pozostanie nienaruszona, może nam towarzyszyć trudny do usunięcia, lekko stęchły zapach. Nie warto również oszczędzać na orynnowaniu. O ile każde pokrycie dachu, jeśli jest dobrze wykonane, powinno spełnić swoją izolacyjną misję, o tyle brak rynien spowoduje przenikanie wilgoci do fundamentów, co na przestrzeni lat może doprowadzić do osadzenia się gruntu lub zniszczenia warstwy izolującej.

Co zrobić, by drewno było odporne na opady i wilgoć?

Osobną kwestią będzie pielęgnacja i ochrona drewna. Wśród opcji do wyboru przy montażu przez naszą ekipę jest także zewnętrzna impregnacja domku produktami firmy Remmers. Ale nawet coraz lepsze środki ochronne nie zapewniają odporności na opady i wilgoć po wieczne czasy, trzeba więc będzie stale dbać o zabezpieczenie drewna. Jeśli zdecydujemy się samodzielnie impregnować konstrukcję, najpierw powinniśmy porządnie nasączyć każdy element bezbarwnym impregnatem, który przeniknie przez pory do wewnątrz. Następnie na zewnątrz powinno się położyć dwie cienkie warstwy równomiernie rozprowadzanej lakierobejcy. Pierwsza warstwa zadziała jak impregnat i jednocześnie podłoże pod ostateczną powłokę kryjącą, która zapewni również eleganckie wykończenie. Od środka możemy poprzestać na jednej warstwie dowolnego lakieru.

Nie zapomnijmy o przeszlifowaniu każdej warstwy po wyschnięciu. Zewnętrzne krycie musimy odnawiać minimum po 5 latach. Przed kolejnym malowaniem powinno się dokładnie obejrzeć każdą deskę, a ewentualne szczeliny, które zdarzą się nawet w najbardziej dopasowanych balikach, uzupełnić dobrą masą szpachlową i przetrzeć przed malowaniem razem z resztą powierzchni.

Więcej